Galaxy S8 to najlepiej sprzedający się smartfon z Androidem w tym roku. Nic dziwnego, bo za około 3000 zł otrzymujemy urządzenie naszpikowane najnowszymi nowinkami oraz świetnym wyświetlaczem Infinity. Ja także korzystam z Galaxy S8+ i wkrótce podzielę się z Wami moimi wrażeniami z używania urządzenia po pół roku.

Galaxy S8 i S8+ pojawiły się w tym roku dość późno, bo dopiero w kwietniu. Miało to związek ze słabą dostępnością procesorów Snapdragon 835 od Qualcomma. Ponadto po fiasku z Galaxy Note7, Samsung chciał się upewnić, że baterie znajdujące się w “es ósemkach” będą bezpieczne.

Od premiery urządzeń, minęło już ponad pół roku. Na temat nowych smartfonów z serii S wiemy coraz więcej. Teraz kolejne źródło potwierdza: Galaxy S9 zostanie zaprezentowany w styczniu, a na rynku pojawi się już w lutym! Za tą informacją stoi @IceUniverse, który zazwyczaj może się pochwalić wiarygodnymi informacjami. Co więcej, dowiadujemy się, że masowa produkcja flagowców zacznie się już w grudniu.

Zobacz także: Galaxy S9 z nowym Exynosem i 6 GB RAM 

Po raz kolejny potwierdzona została wielkość wyświetlacza w Galaxy S9 i S9+. Będzie to odpowiednio 5,77 i 6,22-cali. Zatem pod tym względem zmian względem Galaxy S8 i S8+ nie uświadczymy. @IceUniverse potwierdza również, że Samsung nie pozbędzie się złącza 3,5 mm w obu modelach. W smartfonach zobaczymy także podwójny aparat.

Mnie jeszcze zastanawia ewentualne wykorzystanie wcięcia w ekranie na wzór iPhone X. W końcu niedawno Samsung pokazał patent dotyczący takiego rozwiązania. Sądzę jednak, że Galaxy S9 będzie niewielką ewolucją względem tegorocznego flagowca.

Źródło: gsmarena