Osoba liczy banknoty o nominale 100 złotych na rachunki za prąd przy biurku, na którym znajduje się laptop, kalkulator i filiżanka.
LINKI AFILIACYJNE

Jak kupować taniej w sieci? Jest na to prosty sposób, który warto przetestować

3 minuty czytania
Komentarze

Wiele osób szuka sposobu na to, jak kupować taniej produkty czy dostęp do wybranych usług. Jedną z najprostszych możliwości, jest skorzystanie z VPN-a, który dzięki temu, że pozwala na zmianę naszego adresu IP, co daje nam też dostęp do zupełnie innych cen. Jednak jak to w przypadku tego typu sposobów bywa, nie zawsze jest to w pełni opłacalne.

Przykład jak kupować taniej na Steam. Zrzut ekranu z historii cen na SteamDB wyświetlający ceny gry w różnych walutach, w tym obecną cenę, skonwertowaną cenę i najniższą zarejestrowaną cenę, z wyszczególnieniem ceny w polskich złotych.
Tabela prezentująca ceny gry Baldur’s Gate 3 na Steam w różnych walutach. Różnica w cenie to ponad 60%. Fot. SteamDB, zrzut ekranu

Sposób na to, jak kupować taniej

Wiedząc, co to VPN, można sobie odrobinę ułatwić życie. Oczywiście z jednej strony mówimy tutaj o usłudze, która pozwala nam lepiej chronić prywatność w sieci, ale z drugiej oferuje możliwość faktycznego oszczędzania. W końcu kupowanie produktów lub usług, w innych krajach, może być dla nas sporą oszczędnością. Idealnym przykładem tego, będą gry na PC. Korzystając z VPN-a można obniżyć wartość takiego cyfrowego produktu nawet o kilkadziesiąt procent. Warto jednak dodać, że w przypadku Steam, platforma jasno zaznacza, że nie pozwala na takie zakupy.

Użycie proxy lub VPN w celu ukrycia swojej lokalizacji jest niezgodne z Warunkami użytkowania Steam i może skutkować nałożeniem ograniczeń na twoje konto.

Steam, pomoc techniczna

Oznacza to, że szukając sposobu na to, jak taniej kupować gry, możemy narobić sobie problemów i zablokować nasze konto. Wyjściem może być założenie nowego oraz opłacanie zakupu z wykorzystaniem karty wirtualnej lub podarunkowej, ale dalej należy pamiętać o tym, że wiąże się to z pewnego rodzaju ryzykiem. To jednak oszczędność, która może sięgać kilkudziesięciu procent. Podobnie, jak z innego rodzaju usługami czy produktami cyfrowymi, ich właściciele mogą zabronić kupowania swoich produktów lub blokować konta. Niemniej, VPN to sposób na to, jak płacić mniej za wybrane rzeczy.

Co można kupować taniej z VPN-em?

Trzy różne czarne karty subskrypcji Spotify Premium z różowymi i żółtymi przyciskami oraz białym tekstem w języku tureckim, przedstawiające różne plany: indywidualny, dla studentów i rodzinny, z cenami i opcjami.
Widok prezentujący stronę Spotify z Turcji wraz z cenami. Fot. Spotify, zrzut ekranu

Mniej rygorystycznie do zakupów z wykorzystaniem VPN-a podchodzi Microsoft. Kupując cyfrową grę z innego regionu (np. Argentyny), możemy aktywować produkt, będąc podłączonym do argentyńskiego serwera i najzwyczajniej w świecie cieszyć się z nowego tytułu w kolekcji. Oszczędności możemy mieć także, decydując się na wykupienie subskrypcji popularnego serwisu streamingowego, jak np. Spotify Premium, gdzie w regionie tureckim za dostęp na miesiąc zapłacimy za miesiąc niewiele ponad 4 złote, a w Polsce 23,99 złotych. Nie jest to wprawdzie Spotify Premium za darmo, ale za to o wiele taniej.

Interfejs strony internetowej z kategorii filmowej pokazujący ranking "Top 10 filmów w kraju Japonia dzisiaj" oraz sekcję "Obejrzyj ponownie" z różnymi plakatami filmowymi, niektóre oznaczone jako "Ostatnio dodany".
Fot. Netflix / własny zrzut ekranu

Oczywiście tutaj mogą pojawić się ograniczenia regionalne oraz braki w samych katalogach. To samo tyczy się platform streamingowych z filmami czy serialami, jak Netflix czy Disney+. Należy liczyć się także z tym, że w przypadku usług cyfrowych, nie każdy producent pozwala na takie zakupy. Za to jest to sposób na to, jak ominąć blokadę Netflix czy też sprawdzić, co ciekawego możemy obejrzeć w japońskiej wersji serwisu.

Zastanawiając się więc, jak kupować, płacąc mniej, warto rozważyć wypróbowanie VPN-a. Można skorzystać z darmowego VPN-a, ale te zazwyczaj mają mocno ograniczony dostęp do lokalizacji i serwerów, co oznacza, że nie będziemy mogli korzystać ze wszystkich interesujących nas regionów.

Źródło: opracowanie własne. Zdjęcie otwierające: foremniakowski / Depositphotos

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw