Różowy znak z logo Banku Millennium na metalowym wsporniku, umieszczony na tle nowoczesnej, szklanej fasady budynku.

Bank Millennium z dużą zmianą. Klientów płacących aplikacją czekają problemy

2 minuty czytania
Komentarze

Jak poinformował Bank Millennium, płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem samej aplikacji mobilnej instytucji, zostaną niebawem wygaszone. Tym samym klienci banku będą zmuszeni do podpięcia swoich kart płatniczych do innych aplikacji, jeżeli do tej pory korzystali jedynie z rozwiązania Banku Millennium. Na szczęście jest jeszcze trochę czasu do tego, by przygotować się do nadchodzącej zmiany.

Płatności zbliżeniowe w Banku Millennium zostaną wygaszone

Kobieta w jeansowej kurtce trzymająca smartfon z ekranem aplikacji bankowej Banku Millennium.
Fot. Bank Millenium / materiały prasowe

Płatności telefonem to wygodna opcja dla wielu osób, a usługi takie jak Google Pay czy Apple Pay są już poniekąd standardem. Dalej jednak w niektórych bankach była możliwość korzystania z wirtualnych kart podpiętych w samej aplikacji bankowej. Mowa o płatnościach zbliżeniowych HCE (Host Card Emulation), gdzie do ich obsługi potrzebna była odpowiednia aplikacja oraz moduł NFC w smartfonie. Pierwszym bankiem w Polsce, który wprowadził płatności HCE było Millennium, które teraz informuje o tym, że usługa zostanie wygaszona.

Od 1 lipca 2024 roku płatności zbliżeniowe w Banku Millennium z wykorzystaniem HCE nie będą już możliwe. Od 20 kwietnia klienci banku nie mają też możliwości dodawania do aplikacji kart w celu ich „zwirtualizowania”. Co taka zmiana oznacza dla klientów banku? Jeżeli do tej pory płacili telefonem z wykorzystaniem aplikacji bankowej, od 1 lipca będą musieli zmienić przyzwyczajenia.

klient płaci telefonem za zakupy. Płatności zbliżeniowe telefonem.
Fot. Jack Sparrow / Pexels

Oczywiście płatności zbliżeniowe smartfonem będą możliwe, ale wymagało to będzie podpięcia kart do innych usług na to pozwalających, jak wspomniane wcześniej Google Pay. Płatności BLIK także dalej będą możliwe.

Bank Millennium nie jest jedyny

Bank Millennium BLIK zbliżeniowy
Fot. Millennium / materiały prasowe

Wyłączenie płatności HCE ma być podyktowane zmieniającym się rynkiem oraz dostosowywaniem się do nowych technologii. Na podobny krok zdecydowało się ostatnio także PKO Bank Polski. Tam płatności zbliżeniowe zaczęły być wygaszane od 20 marca tego roku. I podobnie jak w przypadku Banku Millennium, powodem wprowadzanej zmiany była chęć postawienia na nowocześniejsze rozwiązania. Ostatnio w Portfelu Google dodano kilka nowości, więc jeżeli ktoś jeszcze nie korzystał z tej aplikacji, a dalej chce płacić zbliżeniowo, to dobry moment, by się z nią zapoznać. Oczywiście nasz smartfon musi posiadać moduł NFC, ale nawet w telefonach do 1500 zł i tańszych, jest to już w zasadzie standard.

Źródło: Bankier / Millennium. Zdjęcie otwierające: materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw