Dwa smartwatche Garmin w pudełku leżące na płótnie - widoczne są modele Garmin Venu i Garmin Vivoactive 3
LINKI AFILIACYJNE

Garmin pręży muskuły i podaje najnowsze wyniki. Smartwatche sprzedają się genialnie

2 minuty czytania
Komentarze

Firma Garmin dla fanów technologii będzie kojarzyć się przede wszystkim z wytrzymałymi smartwatchami przeznaczonymi do sportu. Producent swoje produkty ma też w kategorii nawigacji GPS oraz oferuje m.in.echosondy do wędkarstwa czy obroże antyszczekowe. Niedawno firma udostępniła swoje wyniki finansowe, a te są imponujące.

Świetne wyniki finansowe firmy Garmin

Fragment siedziby producenta Garmin z logo w górnej części budynku
Fot. Materiały prasowe Garmin

Firma Garmin Ltd., znana jako lider w branży nawigacji GPS oraz technologii noszonych, poinformowała właśnie o imponujących wynikach finansowych za trzeci kwartał 2023 roku. Raport zdradza, że przychody firmy wzrosły o 12% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, osiągając wartość 1,28 miliarda dolarów. Przekroczyło to oczekiwania rynkowe, które określono na 1,21 miliarda dolarów. Dodatkowo firma zanotowała przychody rekordowe w czterech na pięć segmentów.

Producent podzielił swoje produkty na pięć różnych grup, wśród których znalazł się segment fitness, outdoorowy, sprzęty używane w lotnictwie, żegludze i urządzenia przeznaczone do aut. Segment fitness, w którego skład wchodzą m.in. zegarki, odnotował znaczący wzrost przychodów. To miało swoje odzwierciedlenie w ogólnych wynikach firmy. Sprzedaż w tym segmencie wzrosła o 26% rok do roku. Duży procentowy wzrost wynoszący 59% odnotował segment dla zmotoryzowanych użytkowników, natomiast są to kwoty trzy, a nawet czterokrotnie niższe w porównaniu do sprzętów fitness i outdoor.

Asortyment producenta

Smartwatch Garmin leżący na wiklinowym elemencie
Android.com.pl/Jolanta Szczepaniak

Garmin Ltd. to firma z siedzibą w Szwajcarii, która jest znana na całym świecie z produkcji systemów nawigacji globalnej. Zegarków typu Garmin Instinct Crossover Solar, Venu Sq 2 czy Fenix nie trzeba nikomu przedstawiać. Ich użytkownicy nie potrzebują najlepszych powerbanków i mogą liczyć na dokładny pomiar aktywności sportowych. W ofercie marki Garmin są też opaski i smartwatche dla dzieci.

Oferta firmy obejmuje jednak szeroki zakres produktów, wśród których niektóre propozycje mogą wywołać zdziwienie. Moją uwagę zwrócił GPS do samochodu, głośniki morskie, silnik dziobowy za blisko 23 tysiące złotych i wyświetlacze stosowane w lotnictwie, których koszt także wynosi około 20 tysięcy złotych.