LINKI AFILIACYJNE

Jaki powerbank kupić — najlepszy powerbank dla każdego

Xiaomi Mi 3 Ultra, mały powerbank

Xiaomi Mi 3 Ultra Compact 10000mAh

Kieszonkowe urządzenie, które szybko naładuje naszego smartfona


Xiaomi Redmi 20000 mah, pojemny i tani powerbank

Xiaomi Redmi 20000mAh

Najlepszy powerbank, tanie urządzenie naładuje smartfona do pięciu razy


Xiaomi Mi Wireless Essential, powerbank z ładowaniem bezprzewodowym

Xiaomi Mi Wireless Essential 10000mAh

Przystępne cenowo urządzenie oferujące ładowanie bezprzewodowe


Najlepszy powerbank Aukey oferujący ładowanie bezprzewodowe

Baseus Blade 20000mAh

Sprzęt oferujący do 100 watów poradzi sobie z naładowaniem komputerów przenośnych


Najlepszy powerbank — czym jest i jak go wybrać?

Powerbanki stały się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia, szczególnie w erze, gdy większość mobilnych urządzeń oferuje zasilanie akumulatorowe. Najlepszy powerbank jest przydatnym urządzeniem, które w swojej obudowie mieści pojemne ogniwa. Jego funkcją jest ładowanie sprzętów wyposażonych w akumulator takich jak telefon, głośnik bezprzewodowy czy nawet laptop.

Smartfon z najlepszym aparatem używany do uwiecznienia podróży szybko się rozładuje, a bank energii pozwoli na fotografowanie bez obawy o zbyt szybkie opróżnienie akumulatora. Są smartfony z pojemnymi ogniwami, które potrafią zaoferować świetne czasy pracy — ale każdy telefon z dobrą baterią też w końcu się rozładuje. Najlepszy powerbank pozwoli na uzupełnienie energii, kiedy nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego. Powstrzyma więc telefon przed rozładowaniem np. podczas spędzania czasu na łonie natury.

Najlepszy powerbank ładujący telefon i słuchawki
Fot. Atharva Whaval

Podstawowy bank energii składa się z ogniw o różnych pojemnościach i wejść oraz wyjść do ładowania, które pozwolą naładowanie smartfona. Bardziej zaawansowane modele naładują laptopa, zaoferują ładowanie bezprzewodowe czy nawet umożliwią rozruch auta, kiedy akumulator w pojeździe odmówi posłuszeństwa. Jaki powerbank kupić?

Jaki powerbank — jak wybrać odpowiedni model?

Wybór odpowiedniego powerbanku może być niemałym wyzwaniem, biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych modeli i ich specyfikacje. Stojąc przed wyborem idealnego urządzenia, przede wszystkim trzeba wybrać konkretną pojemność ogniw. Najlepszy powerbank jest kwestią indywidualną, więc wybór zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Kupując powerbanka z planem noszenia go w plecaku warto wybrać kompaktowy sprzęt o pojemności 10000 mAh. Nie będzie on ciężki, a naładuje smartfona do pełna przynajmniej raz.

Powerbanki i akcesoria firmy Aukey
Fot. SCREEN POST

Jeśli często podróżujemy, możemy potrzebować banku energii o dużej pojemności, który będzie w stanie naładować nasze urządzenia kilka razy. Urządzenia o pojemności ponad 20000 mAh będą idealne na dłuższe wycieczki, ale ze względu na regulaminy i przepisy bezpieczeństwa, zabranie takiego banku energii na pokład samolotu może okazać się niemożliwe. Niektóre linie lotnicze pozwalają zabrać sprzęt z ogniwem nawet 160 Wh, natomiast wtedy trzeba informować personel samolotu. Problemem może okazać się też masa urządzenia. Sprzęty o pojemności 30000 mAh będą ważyć ponad pół kilograma.

Warto też zwrócić uwagę na maksymalną moc ładowania, ponieważ wyższa wartość tego parametru skróci czas uzupełniania energii w urządzeniu ładującym, jak i ładowanym. Dodatkowe funkcje takie jak ładowanie bezprzewodowe czy zasilanie laptopa podnoszą cenę urządzenia, ale czasami warto się na nie zdecydować, bo zwiększają ilość zastosowań i praktyczność powerbanka.

Jaki powerbank 10000 mAh do telefonu — Xiaomi czy Baseus?

Jeśli zależy nam na kompaktowych rozmiarach i lekkości urządzenia, możemy wybrać model o mniejszej pojemności. Najlepszy powerbank o pojemności 10000 mAh naładuje typowy smartfon do maksymalnie dwóch razy, natomiast mały telefon z mniej pojemnym ogniwem skorzysta nawet bardziej. Urządzenia tego typu są stosunkowo małe i ważą około 250 gramów, więc będą dobrym wyborem do codziennego zastosowania.

Xiaomi Mi 3 Ultra Compact 10000mAh

Xiaomi Mi 3 Ultra Compact, jeden z polecanych najlepszych powerbanków

Kompaktowa wersja banku energii Xiaomi będzie idealnym urządzeniem, które ze względu na rozmiary można wrzucić do plecaka, torebki czy nawet kieszeni. W zależności od modelu telefonu Ultra Compact naładuje go do dwóch razy.

Urządzenie obsługuje dwukierunkowe, szybkie ładowanie o maksymalnej mocy 22,5 W. Ten powerbank Xiaomi naładować można w 3,5 godziny. Mi 3 wyposażono w systemy bezpieczeństwa, czterodiodowy wskaźnik naładowania, a konstrukcja została wykonana z lekkich i wytrzymałych tworzyw sztucznych.

Kluczowe parametry:

 • Pojemność: 10000 mAh
 • Rodzaj ogniwa: litowo-jonowe
 • Złącza: 2xUSB A, micro USB, USB-C
 • Maksymalna moc ładowania: 22,5 W
 • Waga: 200 g

Baseus BIPOW 15W 10000mAh

Baseus BIPOW 15W, jeden z polecanych najlepszych powerbanków

Propozycja Baseus w tej klasie pojemnościowej jest zauważalnie tańsza niż Mi 3 Ultra Compact. Sprzęt jest dłuższy, ale charakteryzuje się mniejszą grubością. W niektórych sytuacjach może być nawet poręczniejszy niż Xiaomi.

Urządzenie wyróżnia się małym ekranem informującym o stopniu naładowania. Ilość i konfiguracja złącz prezentuje się identycznie. Względem Xiaomi, urządzenie Baseus odstaje maksymalną mocą ładowania, przez co uzupełnianie energii trwa około 5 i pół godziny. Bank energii jest też niecałe 50 gramów cięższy.

Kluczowe parametry:

 • Pojemność: 10000 mAh
 • Rodzaj ogniwa: litowo-polimerowe
 • Złącza: 2xUSB A, micro USB, USB-C
 • Maksymalna moc ładowania: 15W
 • Waga: 248g

Pojemny i szybki powerbank 20000 mAh — Redmi czy Greencell?

20000 mAh kilkukrotnie naładuje telefon, bez przeszkód ładować można także tablet. Warto pamiętać, że jest to największa szeroko dostępna wersja pojemnościowa, którą bez problemu zabrać można na pokład samolotu.

Xiaomi Redmi 18W 20000mAh

Xiaomi Redmi 20000mah, jeden z polecanych najlepszych powerbanków

Xiaomi Redmi 20000 mAh to solidna propozycja w tej pojemności. Jeśli potrzebujesz kilkukrotnie naładować smartfona, czy nawet tablet, jednocześnie nie wydając fortuny, Redmi jest dobrym wyborem.

Urządzenie oferuje podstawowe parametry i funkcje, które powinny wystarczyć większości użytkowników. Redmi 20000 mAh wyposażony został w czterodiodowy wskaźnik ładowania, a maksymalna obsługiwana moc wynosi 18 W.

Kluczowe parametry:

 • Pojemność: 20000 mAh
 • Rodzaj ogniwa: litowo-polimerowe
 • Złącza: 2xUSB A, micro USB, USB-C
 • Maksymalna moc ładowania: 18W
 • Waga: 420 g

GREEN CELL PowerPlay 20 20000 mAh

Green Cell PowerPlay, jeden z polecanych najlepszych powerbanków

Green cell w przystępnym cenowo urządzeniu zastosował nowocześniejszą konfigurację portów. W obudowie znalazły się dwa USB A i dwa USB typu C. Mimo identycznej pojemności i maksymalnej mocy ładowania PowerPlay jest zauważalnie lżejszy niż sprzęt Redmi. Waga urządzenia to 341 gramów.

Kluczowe parametry:

 • Pojemność: 20000 mAh
 • Rodzaj ogniwa: litowo-polimerowe
 • Złącza: 2xUSB A, 2xUSB-C
 • Maksymalna moc ładowania: 18 W
 • Waga: 341 g

Najlepszy powerbank 30000 mAh dla wymagających

30000 mAh to pojemne ogniwo do zadań specjalnych. Urządzenie z tej kategorii sprawdzi się na biwaku czy kilkudniowym festiwalu. Baterie w takich urządzeniach mają zwykle 111 Wh, więc przekraczają 100 Wh limit pojemności, z którym wejść można na pokład samolotu w bagażu podręcznym.

Baseus Bipow 15W 30000 mAh

Baseus Bipow 15W 30000mah, jeden z polecanych najlepszych powerbanków

Jaki powerbank kupić jeśli potrzebujemy pojemnego urządzenia w dobrej cenie? Odpowiedź jest prosta. Baseus Bipow jest podstawowym i stosunkowo tanim modelem oferującym imponującą pojemność ogniwa. Urządzenie wyposażono w praktyczny wyświetlacz informujący o stopniu naładowania.

Maksymalna moc ładowania to 15 W, natomiast Baseus produkuje też wersję Bipow oferującą 5 W więcej. Różnica w cenie między różnymi wariantami wynosi około 40 złotych.

Kluczowe parametry:

 • Pojemność: 30000 mAh
 • Rodzaj ogniwa: litowo-polimerowe
 • Złącza: 2xUSB A, micro USB, USB-C
 • Maksymalna moc ładowania: 15 W
 • Waga: 663 g

Baseus Ambilight 30000mAh

Baseus Ambilight 30000mah, jeden z polecanych najlepszych powerbanków

Futurystycznie wyglądające urządzenie jest przedstawicielem z nieco wyższej półki cenowej. Ambilight wspiera różne technologie szybkiego ładowania i jest w stanie uzupełniać energię w 5 sprzętach jednocześnie. Istotną zaletą jest możliwość ładowania laptopów. Baseus wspiera Power Delivery i oferuje nawet 65 W.

W obudowie nie zabrakło wyświetlacza informującego o stopniu naładowania. Użytkownicy urządzeń Apple docenią wejście Lightning.

Kluczowe parametry:

 • Pojemność: 30000 mAh
 • Rodzaj ogniwa: litowo-polimerowe
 • Złącza: 4xUSB A, micro USB, USB-C, Lightning
 • Maksymalna moc ładowania: 65W
 • Waga: 550g

Najlepszy powerbank 50000 mAh

Jest to problematyczna kategoria, ponieważ żaden znany producent na polskim rynku nie oferuje urządzenia o takiej pojemności. Wybierając mniej znane marki, kupujący nie ma pewności, czy deklarowane 50000 mAh będzie rzeczywistą pojemnością. Ponadto ze względów przepisów bezpieczeństwa, urządzenia o takim ogniwie nie da się wziąć na pokład samolotu.

Stacja ładowania Anker
Fot. Anker

Szukając pojemnego akumulatora na biwak, polecam wybrać dwa urządzenia z pojemnością 30000 mAh lub dopłacić do stacji zasilania. Jest to koszt minimum 1500 złotych, natomiast są to uniwersalne urządzenia. Nawet podstawowe modele oferują moc wyjściową na poziomie 300 W oraz tradycyjne gniazdko AC. Naładować można kilka smartfonów, a także zasilić mocnego laptopa czy np. zestaw głośników stacjonarnych. Ponadto wiele urządzeń tego typu obsługuje ładowanie za pomocą paneli solarnych. Recenzja Anker 535 PowerHouse pokazuje do czego wykorzystać można tego typu urządzenie i czy warto się na nie zdecydować.

Urządzenie z ładowaniem bezprzewodowym — powerbank indukcyjny Samsung i Xiaomi

Powerbank Samsung ładujący bezprzewodowo smartwatcha
Fot. Samsung

Większość urządzeń wspierających ładowanie indukcyjne charakteryzuje się pojemnością 10000 mAh. Ogromną zaletą bezprzewodowego ładowania jest brak konieczności noszenia kabli. W tym standardzie naładować można smartfony, słuchawki bezprzewodowe czy smartwatche, które wspierają ładowanie Qi. Minusem indukcji są straty energii, bo część cennych miliamperogodzin zamieniana jest na ciepło. Uzupełnianie energii za pomocą przewodu jest wydajniejsze. Kabel będzie też wygodniejszy, jeśli sprzęt ładujemy w ruchu.

Baseus Magnetic 10000mAh

Baseus Magnetic, jeden z polecanych najlepszych powerbanków
Fot. Komputronik

Jeden z najtańszych polecanych modeli, który oferuje ładowanie bezprzewodowe. Co więcej Baseus zadbał o kompatybilność z MagSafe, a więc popularną funkcją znaną ze smartfonów Apple. Urządzenie oferuje 10000 mAh pojemności, dzięki czemu straty energii powodowane przez ładowanie bezprzewodowe nie powinny być mocno odczuwalne.

Kluczowe parametry:

 • Pojemność: 10000 mAh
 • Rodzaj ogniwa: litowo-polimerowe
 • Złącza: USB A, USB-C
 • Maksymalna moc ładowania: 20 W
 • Ładowanie bezprzewodowe: do 10W
 • Waga: 233 g

Xiaomi Mi Wireless 10000mAh Essential

Xiaomi Mi Wireless, jeden z polecanych najlepszych powerbanków

Mi Wireless Essential to jeden z najtańszych godnych polecenia modeli obsługujących ładowanie bezprzewodowe. Urządzenie oferuje elegancki wygląd, jest stosunkowo lekkie i zapewnia przyzwoite parametry ładowania. Xiaomi może ładować dwa urządzenia jednocześnie. Sprzęt do pełna naładować można w około cztery godziny.

Kluczowe parametry:

 • Pojemność: 10000 mAh
 • Rodzaj ogniwa: litowo-polimerowe
 • Złącza: USB A, USB-C
 • Maksymalna moc ładowania: 18W
 • Ładowanie bezprzewodowe: do 10W
 • Waga: 230 g

Aukey Power Bank PB-WL02

Najlepszy powerbank Aukey oferujący ładowanie bezprzewodowe
Fot. Komputronik

Propozycja firmy Aukey oferuje nieco mocniejsze, bo 20-watowe ładowanie przewodowe. Ładowanie odbywa się za pomocą technologii Qi, Power Delivery 3.0 oraz Quick Charge 3.0. Sprzęt oferuje dość standardowe 10000 mAh, natomiast jest to całkiem kompaktowe urządzenie. Powerbank waży 242 gramy i ma jedynie 16 mm grubości.

Kluczowe parametry:

 • Pojemność: 10000 mAh
 • Złącza: 1x USB A, 1x USB C
 • Maksymalna moc ładowania: 20W
 • Ładowanie bezprzewodowe: tak
 • Waga: 242 g

Najlepszy powerbank do laptopa — na co zwrócić uwagę?

Powerbank Baseus ładujący laptopa

Laptopy od kilku lat obsługują ładowanie za pomocą USB typu C. W zależności od modelu wymagania pod względem mocy mogą się różnić, ale 40 W powinno być wartością, która umożliwi naładowanie komputera przenośnego. Standardem, jakiego należy szukać jest Power Delivery. Warto pamiętać, że nawet najmocniejsze powerbanki mogą mieć problem z naładowaniem wydajnych laptopów gamingowych szczególnie podczas intensywnego użycia. Laptop do 2000 złotych może mieć problem z przyjęciem mocy przez USB C, natomiast kompatybilne powinny być urządzenia z kategorii laptop do 3000 i laptop do 4000 złotych.

Polecane sprzęty umożliwiają ładowanie kilku urządzeń jednocześnie, natomiast podłączenie smartfona podczas ładowania laptopa spowoduje spadek mocy. Większość oferowanych przez producentów modeli charakteryzuje się pojemnością 20000 mAh ze względu na ograniczenia linii lotniczych. Z tymi urządzeniami bez problemu wsiąść można na pokład samolotu. Jeśli podróżujesz autem lub pociągiem, wybrać można urządzenie o większej pojemności.

Baseus Blade 20000mAh

Najlepszy powerbank Baseus oferujący 100 W ładowanie
Fot. Komputronik

Baseus Blade jest kompatybilny z różnymi standardami ładowania. Przy wykorzystaniu pełnej mocy urządzenie naładuje MacBooka Pro do 39% w zaledwie 30 minut. Imponującą mocą naładować można także sam bank energii. Ładowanie do pełna trwa jedynie 1,5 godziny. Sprzęt oferuje solidną konstrukcję i przydatny wyświetlacz, który pokazuje poziom naładowania, a także czas naładowania i rozładowania. Ponadto umożliwia uzupełnianie energii w czterech urządzeniach jednocześnie.

Kluczowe parametry:

 • Pojemność: 20000 mAh
 • Rodzaj ogniwa: litowo-polimerowe
 • Złącza: 2x USB A, 2x USB C
 • Maksymalna moc ładowania: 100W
 • Waga: 490 g

Xiaomi Mi 50W 20000mAh

Xiaomi Mi 50W, jeden z polecanych najlepszych powerbanków

Xiaomi oferuje jedną z najtańszych propozycji obsługujących ładowanie mocą do 50 watów. Producent informuje, że urządzenie wykorzystać można do ładowania np. laptopów Apple. Podobnie jak w przypadku Baseusa, Xiaomi także można szybko naładować. Konstrukcja z wytrzymałego tworzywa sztucznego kryje 3 porty ładowania i czterodiodowy wskaźnik.

Kluczowe parametry:

 • Pojemność: 20000 mAh
 • Rodzaj ogniwa: litowo-polimerowe
 • Złącza: 2x USB A, USB C
 • Maksymalna moc ładowania: 50W
 • Waga: 440 g

Najlepszy powerbank do samochodu, czyli rozwiązanie wspomagające rozruch silnika

Powerbank Baseus używany do rozruchu silnika
Fot. Baseus

Rozwój akumulatorów i potrzeba użytkowników doprowadziły do powstania modeli, które umożliwiają rozruch samochodu z rozładowanym akumulatorem. Tego typu urządzenia oferują dołączany moduł z klemami. Przydatnym dodatkiem jest także wbudowana latarka. Zużyty akumulator najlepiej wymienić, natomiast powerbank do samochodu jest dobrym rozwiązaniem awaryjnym, które warto mieć pod ręką.

Baseus Car Jump Starter 10000mAh

Baseus Car Jump Starter, jeden z polecanych najlepszych powerbanków

Urządzenie automatycznie dostosowuje napięcie do rodzaju ładowanego urządzenia. Zostało wyposażone w wytrzymałą obudowę i wbudowaną latarkę. Napięcie początkowe to 12 V, prąd rozruchowy wynosi 500 A, a prąd szczytowy to nawet 1000 A. Według producenta sprzęt jest w stanie uruchomić maksymalnie czterolitrowe motory benzynowe i dwa i półlitrowe silniki Diesel. Car Jump Starter może służyć też do ładowania smartfonów i innych małych sprzętów elektronicznych.

Kluczowe parametry:

 • Pojemność: 10000 mAh
 • Rodzaj ogniwa: litowo-polimerowe
 • Złącza: USB A, USB C
 • Maksymalna moc ładowania: 12W
 • Waga: 470 g

Baseus Car Jump Starter 12000mAh

Baseus Car Jump Starter 12000mah, jeden z polecanych najlepszych powerbanków

Producent informuje, że urządzenie pozwali na nawet 50 rozruchów auta. Wyższy model także oferuje 12 V i 1000 A prądu szczytowego, ale prąd rozruchowy to już 600 A. Car Jump Starter 12000 mAh jest w stanie uruchomić nawet sześciolitrowe silniki benzynowe i trzy i półlitrowe motory Diesel. Wytrzymała obudowa kryje wyświetlacz ze stanem naładowania i latarkę.

Kluczowe parametry:

 • Pojemność: 12000 mAh
 • Rodzaj ogniwa: litowo-polimerowe
 • Złącza: USB A, USB C
 • Maksymalna moc ładowania: 12W
 • Waga: 470 g

Najlepszy powerbank solarny — czy to ma sens?

Powerbank z panelem solarnym

Panele wbudowane w powerbankach to zbędny dodatek podnoszący cenę, który w większości modeli działa poniżej oczekiwań. Solary są zbyt małe, żeby nawet po kilku godzinach ekspozycji znacząco naładować urządzenie, a sprzęt wystawiony na słońce będzie się nagrzewał, co potencjalnie skróci żywotność urządzenia. Na biwak czy pod namiot zdecydowanie lepiej jest kupić oddzielnie bank energii, a do niego dokupić np. składane panele solarne o większej powierzchni. Na większy wypad warto rozważyć zakup stacji zasilania.

Najlepszy powerbank — pytania i odpowiedzi

Jakie są zalety posiadania powerbanka?

Najlepszy powerbank umożliwi ładowanie urządzeń mobilnych w dowolnym miejscu i czasie, niezależnie od dostępności gniazdka elektrycznego. Małe i lekkie urządzenia można łatwo zabrać ze sobą do plecaka. Niektóre modele posiadają dodatkowe funkcje, takie jak ładowanie bezprzewodowe, a większe urządzenia oferują możliwość ładowania wielu sprzętów elektronicznych jednocześnie, co będzie przydatne podczas wycieczek. Zamiast kilku mniejszych, w podróż można zabrać jeden pojemniejszy bank energii.

Jaką pojemność wybrać?

Urządzenia z mniejszą pojemnością szybciej się rozładują, ale są mniejsze i lżejsze. Niektóre model zmieszczą się nawet w kieszeni, dzięki czemu nie trzeba zabierać plecaka. Pojemniejsze modele wytrzymają dłużej, ale ich przenoszenie może być utrudnione.

Jakie są różnice między powerbankami o różnej pojemności?

Powerbanki o większej pojemności mogą naładować urządzenia więcej razy, ale są zazwyczaj większe i cięższe. Dodatkowo często oferują wyższą moc, co przyspieszy ładowanie. Powerbanki o mniejszej pojemności są lżejsze i bardziej kompaktowe, ale dostarczą mniej energii. Wybór pojemności powerbanka zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika.

Czy moc ładowania jest istotna?

Moc oznacza, jak szybko powerbank jest w stanie uzupełnić energię. Modele powyżej 40W z Power Delivery powinny sprawdzić się przy ładowaniu komputerów przenośnych, które umożliwiaja zasilenie z portu USB typu C.

Jakie urządzenia można naładować powerbankiem?

Większość sprzętów naładuje małe urządzenia elektroniczne takie jak smartfon, tablet, czytnik e-booków, słuchawki czy głośnik. Mocniejsze modele naładują laptopy, a specjalnie dostosowane sprzęty jump starter umożliwią uruchomienie silnika.

Czy warto inwestować w powerbank z ładowaniem bezprzewodowym?

Ładowanie bezprzewodowe jest wygodne, ponieważ eliminuje potrzebę noszenia kabli. Jest to jednak mniej wydajne niż ładowanie przewodowe i może nie być idealne, jeśli potrzebujesz szybko naładować swoje urządzenie. Ponadto warto pamiętać, że smartfon podczas ładowania musi leżeć na banku energii, przez co ładowanie w ruchu będzie niewygodne.

Czy rodzaj akumulatora ma znaczenie?

Ogniwa litowo-jonowe różnią się od litowo-polimerowych m.in. podatnością na rozładowanie czy czasem ładowania, natomiast zdecydowana większość nowoczesnych urządzeń wyposażona jest w drugi typ ogniw i tym w praktyce nie należy się tym przejmować.


Czy wszystkie powerbanki są bezpieczne do użytku?

Nie wszystkie powerbanki są bezpieczne. Warto unikać urządzeń od nieznanych producentów, które mogą nie spełniać europejskich norm bezpieczeństwa. Powerbanki od renomowanych producentów, które polecam w rankingu, mają liczne zabezpieczenia, takie jak ochrona przed zwarciem, przegrzaniem czy nieprawidłowym podłączeniem przewodów.

Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.