Jak oszczędzać pieniądze z aplikacjami na telefon? Oto co warto zainstalować

5 minut czytania
Komentarze

W czasach rosnących cen wiele osób zastanawia się, jak oszczędzać pieniądze. Można oczywiście kupować mniej lub wybierać tańsze zamienniki potrzebnych produktów. Czasami jednak więcej pieniędzy zostanie nam już wtedy, gdy dobrze zaplanujemy swój budżet lub skorzystamy z dotychczas pomijanych rabatów. Pomocne będą w tym aplikacje na telefon — podpowiadamy, jakie.

Jak oszczędzać pieniądze z aplikacjami mobilnymi – nasze propozycje

W sklepach Google Play i App Store nie brakuje aplikacji, których stosowanie może pomóc w oszczędzaniu pieniędzy. Wybraliśmy dla was kilka szczególnie interesujących propozycji. Zobaczcie, co oferują i wybierzcie najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Finanse – prosty sposób na monitorowanie wydatków

aplikacja finanse

Aplikacja prosta w obsłudze jak jej nazwa, choć bardzo użyteczna. Dodajemy w niej swoje wydatki, regularne płatności oraz dochody. Na bieżąco możemy śledzić nasz budżet (dzienny, tygodniowy, miesięczny, roczny lub za wybrany okres czasu). Aplikacja w prosty sposób pokazuje nam źródła naszych dochodów oraz cele wydatków, oznaczając poszczególne kategorie (edukacja, zdrowie, rodzina, wypoczynek, transport itp.) różnymi kolorami. W zakładce z wykresami możemy porównywać statystyki za wybrany czas i sprawdzać, czy udało nam się coś zaoszczędzić, czy wręcz przeciwnie.

Ile mogę wydać? Aplikacja inna niż wszystkie

aplikacja ile mogę wydać

Większość aplikacji do planowania budżetu i monitorowania finansów ma mechanizm związany ze wpisywaniem swoich wydatków. Ile mogę wydać? działa jednak inaczej. Ten program nie wyświetla informacji na temat rodzajów naszych wydatków, tylko kwotę, którą można wydać w ramach aktualnego budżetu. Im większa kwota zostanie na koniec danego okresu, tym większe są nasze oszczędności.

Na początku określamy w aplikacji, ile mamy pieniędzy i kiedy mamy kolejną wypłatę. Program dzieli kwotę początkową przez liczbę dni przed wypłatą i wyświetla limit wydatków. Jest on codziennie aktualizowany, na wypadek gdybyśmy przekroczyli budżet w danym dniu lub wydali mniej. Po powrocie z zakupów wpisujemy kwotę, którą aplikacja odejmie z puli środków. Konsekwentnie wydając nieco mniej, niż wynosi dzienny budżet, zaoszczędzimy pieniądze.

Billy, czyli jak oszczędzać pieniądze… skanując paragony

aplikacja billy

Billy to asystent domowego budżetu. Pozwala określić, jaką kwotę chcemy zaoszczędzić, a następnie pomaga w monitorowaniu wydatków z różnych kategorii. Ta aplikacja może być dobrym rozwiązaniem dla zabieganych osób, ponieważ nie trzeba ręcznie wpisywać każdego wydatku. Wystarczy zeskanować paragon, a Billy sam rozpozna poszczególne produkty i ich ceny oraz doda je do swojej bazy. Jako użytkownicy kontrolujemy jedynie, czy wszystko się zgadza i w razie potrzeby wprowadzamy zmiany.

Blix, czyli oszczędzanie z gazetkami

aplikacja blix

Popularne markety regularnie organizują promocje na wiele podstawowych produktów. Przy robieniu zakupów do domu niemal na pewno natkniemy się w którymś ze sklepów na ponadprzeciętnie korzystne oferty. Oczywiście chodzenie od sklepu do sklepu i porównywanie cen wymagałoby znacznie więcej wysiłku, niż jest to warte. Możemy jednak wspomóc się aplikacją, jaką jest Blix. Znajdziemy w niej aktualne gazetki reklamowe sklepów spożywczych, odzieżowych, drogerii, księgarni i nie tylko. Jest też możliwość porównania ofert konkretnego produktu w różnych sklepach oraz przygotowania listy zakupów.

Biedronka, Lidl Plus, żappka i inne – jak oszczędzać pieniądze z aplikacjami marketów?

aplikacja Lidl Plus

Popularne sklepy często udostępniają klientom swoje aplikacje mobilne, w których można znaleźć specjalne oferty i rabaty niedostępne dla innych. Jeśli często robimy zakupy w tym samym sklepie, warto pobrać jego aplikację – w dłuższej perspektywie czasu jej stosowanie powinno się opłacić. Na naszym portalu możecie przeczytać już przydatnych funkcjach, ukrytych opcjach i dodatkowych promocjach w aplikacjach Lidl Plus, Biedronka oraz żappka. Z podlinkowanych artykułów dowiecie się, jak to wszystko działa.

Jak oszczędzać pieniądze z innymi narzędziami dostępnymi na smartfonie?

Dla tych, którzy aplikacje mobilne do planowania budżetu uważają za zbyt rozbudowane, pozostaje najzwyklejszy arkusz w Excelu. Można w nim stworzyć odpowiednie tabele dostosowane do indywidualnych wymagań i dzięki temu monitorować swoje finanse. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by skorzystać np. z Arkuszy Google. Zarówno one, jak i Excel są dostępne w formie aplikacji na smartfony.

Dla tych, którzy już zaoszczędzili trochę pieniędzy i chcieliby choć trochę uchronić je przed rekordową inflacją, dobrym rozwiązaniem mogą być lokaty bankowe. Na naszym portalu znajdziecie zestawienie najlepszych lokat do założenia przez aplikacje mobilne lub bankowość online. Wśród nich są również propozycje, do których nie jest wymagane konto w danym banku. Oczywiście w obecnej sytuacji lokaty nie przyniosą nam realnego zysku, jednak lepiej trzymać pieniądze na nich, niż na nieoprocentowanym rachunku bankowym.

zdjęcie główne: Canva Photos/Pexels

Motyw