Najlepsze lokaty bankowe do założenia przez aplikację lub bankowość online. Można sporo zaoszczędzić!

4 minuty czytania
Komentarze

Obecnie wiele osób szuka sposobu na ochronę swoich oszczędności przed inflacją. Jednym z prostszych rozwiązań są lokaty bankowe. Przyjrzeliśmy się bliżej tego typu produktom i wybraliśmy te, które aktualnie pozwalają zyskać najwięcej. Skupiliśmy się na lokatach dostępnych online, czyli takich, które można założyć z poziomu przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej banku.

Najlepsze lokaty bankowe bez konta

Pierwsza część naszego zestawienia zawiera lokaty, do których założenia nie jest potrzebne konto osobiste w danym banku. To propozycje dla osób, które generalnie są zadowolone z oferty swojego banku i nie chcą go zmieniać, jednak szukają lepszych lokat. Zakładanie kolejnych kont w innych instytucjach finansowych tylko po to, by mieć tam lokatę, byłoby męczące.

Lokata Facto w BFF Banking Group

Trudno obecnie o lokatę z lepszym oprocentowaniem. BFF Banking Group oferuje 8% przy wariancie na 3 oraz 6 miesięcy, 7,5% w przypadku zamrożenia oszczędności na 9 lub 12 miesięcy, a także 6,5% dla oszczędzających przez 18 lub 24 miesiące. Do tego na 0,5% oprocentowany jest rachunek depozytowy służący do zakładania i obsługi lokat. Zakładanie lokaty odbywa się przez internet. Minimalna kwota, którą trzeba wpłacić na lokatę, to 5000 zł. Rozważając tę propozycję, warto pamiętać, że BFF Banking Group to włoski podmiot. W przypadku problemów finansowych banku droga do otrzymania swoich pieniędzy może być wydłużona, bo BFF podlega głównie włoskim instytucjom finansowym, a nie polskim.

Lokata Lojalna w Inbank

Inbank proponuje 7,5% w ramach swojej lokaty lojalnej na 6 miesięcy oraz 7% na 3 miesiące. Wpłacić można od 5000 do 50 000 zł. Lokatę zakłada się przez internet, a dla banku nie ma znaczenia, czy jesteśmy nowymi klientami. Jeśli mamy większe oszczędności, możemy założyć kilka lokat, każdą do kwoty 50 000 zł. Warunkiem otrzymania tak wysokiego oprocentowania jest jedynie to, że nie możemy zerwać żadnej innej lokaty w Inbanku przez cały okres obowiązywania lokaty lojalnej. Przy automatycznym odnowieniu lokaty bank da nam bonus (dodatkowe 0,1% oprocentowania). Trzeba pamiętać, że Inbank nie podlega polskiemu Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu, tylko estońskiemu funduszowi Tagatisfond, który gwarantuje do 100 000 euro.

Lokata Online Nowe Środki w Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank na swojej lokacie oferuje oprocentowanie do 7%. Otrzymamy je, zamrażając oszczędności na 12 miesięcy. Na przyzwoite oprocentowanie możemy liczyć również przy 6-miesięcznym wariancie, bo wynosi ono 6,75%, oraz przy 3-miesięcznym (6%). Przy innym okresie lokaty dostaniemy od 2 do 5%. Na lokatę można wpłacić od 1000 do 400 000 zł. Nie trzeba zakładać żadnego konta, a formalności załatwiamy przez stronę internetową banku. Jedyne ograniczenie to naliczanie wysokiego oprocentowania tylko dla nowych środków. Jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z usług Santander Consumer Banku, to tymi nowymi środkami będzie całość wpłaty na lokatę. O bezpieczeństwo pieniędzy bać się nie trzeba, bo zapewnia je polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Najlepsze lokaty bankowe z kontem

fot. micheile dot com/Unsplash

Ta część zestawienia jest dla osób, które chcą założyć nowe konto w banku, a jednym z ich wymagań jest atrakcyjna oferta lokat. Może się również okazać, że już macie konto w jednym z wymienionych banków, a nie wiedzieliście o danej lokacie. Przejdźmy od razu do konkretów.

Nest Lokata Witaj w Nest Banku

 • Dla nowych posiadaczy Nest Konta
 • Oprocentowanie: 8% (6 miesięcy) lub 6% (3 miesiące)
 • Kwota: 1000 – 20 000 zł
 • W przypadku opcji 6-miesięcznej do otrzymania 8% oprocentowania wymagane wpływy min. 2000 zł miesięcznie na konto oraz trzy transakcje miesięcznie (przelewy, Blik, płatność kartą)

Lokata Mobilna w Credit Agricole

 • Dla nowych posiadaczy konta osobistego
 • Oprocentowanie: 8% (270 dni)
 • Kwota: 1000 – 75 000 zł
 • Zakładana tylko w aplikacji mobilnej banku

Lokata na nowe środki w PKO BP

 • Dla posiadaczy konta bankowości osobistej, Aurum albo Platinium II z nowymi środkami
 • Oprocentowanie: 7-7,5% (3 miesiące)
 • Kwota: od 1000 zł
 • Zakładana m.in. w aplikacji mobilnej banku i przez stronę internetową

Lokata na nowe środku w promocji w mBanku

 • Dla posiadaczy mKonta Intensive z nowymi środkami
 • Oprocentowanie: 7,5% (12 miesięcy)
 • Kwota: 1000 – 500 000 zł
 • Mogą ją również założyć posiadacze innego konta (np. eKonta), wtedy oprocentowanie wyniesie 7,3%

Wybierając poszczególne lokaty, korzystaliśmy z cenników na stronach banków, serwisu najlepszelokaty.pl oraz informacji z BFG.

Co nam dają lokaty bankowe przy wysokiej inflacji?

Przy obecnej inflacji na poziomie 16-17%, lokaty bankowe nie przynoszą realnego zysku, a nawet nie pokrywają w pełni strat spowodowanych właśnie inflacją. Mimo wszystko jest to jednak znacznie lepsze rozwiązanie od trzymania pieniędzy na zwykłym, nieoprocentowanym koncie lub w domu. Jeśli mamy określoną pulę pieniędzy, których nie zamierzamy przeznaczać na żadne inwestycje, lokaty bankowe mogą być dobrym rozwiązaniem.

zdjęcie główne: Shane/Unsplash

Motyw