Aplikacja Żabki Żappka

Aplikacja żappka – przydatne funkcje, ukryte opcje i dodatkowe promocje w sklepach Żabka

5 minut czytania
Komentarze

Żabka to bez wątpienia jeden z najczęściej spotykanych sklepów w Polsce. W wielu miastach można do niego zajrzeć praktycznie na każdym osiedlu. Jeśli często robicie zakupy w Żabce, przyda wam się aplikacja żappka. Wyjaśniamy, jakie możliwości oferuje oraz w jaki sposób można z nią oszczędzać.

Aplikacja Żabki – dlaczego warto ją mieć?

Głównym celem, dla którego została stworzona aplikacja sklepów Żabka, jest przywiązanie klienta do marki sklepów. Dzięki prostemu w użyciu programowi, klient może w łatwy i szybki sposób znaleźć potrzebne promocje i zeskanować kod kreskowy przy kasie. To właśnie za jego pomocą na konto użytkownika po każdych zakupach trafiają tzw. żappsy, za które później można odebrać nagrody (produkty ze sklepu).

żabka - aplikacja Żappka

Aplikacja Żabki umożliwia też wzięcie udziału w promocjach, które zazwyczaj dotyczą klientów skanujących unikalny kod kreskowy. Często też pojawiają się oferty „zakupu” np. Coca-Coli w wersji 200 czy 330 ml za 1 żappsa. Warto zatem mieć aplikację, aby móc skorzystać z ofert, które regularnie przygotowuje sieć sklepów.

Interfejs strony głównej Żappki

Aplikacja Żabki Żappka

Interfejs Żappki nie powinien sprawić problemów w użytkowaniu. Jest bardzo prosty w obsłudze. Po włączeniu programu widać stronę główną z imiennym powitaniem i liczbą zgromadzonych żappsów. Główna strona umożliwia przede wszystkim przewijanie wertykalne, dzięki któremu sprawdzimy promocje i oferty ze sklepów Żabka. W zależności od okresu główna strona może wyglądać nieco inaczej, ale zazwyczaj zawiera:

 • Imię użytkownika i liczbę zgromadzonych żappsów na samej górze okna,
 • Propozycje nagród, które można odebrać za zgromadzone żappsy – można je przewijać z prawej do lewej,
 • Promocje opatrzone ładnymi banerami,
 • Promocje wielosztuk – czyli niższa cena przy zakupie dwóch lub trzech produktów danego typu,
 • Originals – niesamowite nowości, które w pierwszej kolejności debiutują w Żabce,
 • Podejmij wyzwanie – promocja związana z zakupem np. trzech lodów, trzech hot-dogów lub innych produktów, za które można otrzymać coś gratis,

Główną stronę można przewijać dość długo, a liczba promocji może przytłoczyć. Całość jednak jest kolorowa i miła dla oka. Strona z ofertami jest mimo wszystko czytelna i łatwa w obsłudze.

Aplikacja Żabki Żappka

Najważniejszym elementem głównego okna jest kod kreskowy, który należy zeskanować przy kasie. Można go zobaczyć, klikając w zielony przycisk z czterema białymi kreskami, znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu.  

Dodatkowe opcje

Żappka

Najważniejsze opcje aplikacji znajdują się w rozwijanym menu, które można aktywować, klikając w biały guzik z trzema zielonymi kropkami w prawym górnym rogu. Na ¾ ekranu pojawia się menu, w którym widać:

 • Kupony – sekcja ta to rozwinięcie nagród, które można otrzymać za żappsy – w uproszczonej wersji jest to widoczne na stronie głównej,
 • Moje żappsy – tu znajduje się historia zdobytych żappsów oraz możliwość ich przelania,
 • Dobra Paczka / Zamów i odbierz – w tym miejscu można zamówić zakupy i odebrać je później w Żabce,
 • Żappka Pay – jest to jedna z metod zapłaty w Żabce – obligatoryjna w przypadku korzystania z Żabki Nano,
 • Żabka Nano – firma sukcesywnie otwiera samoobsługowe sklepy bez kasjerów, do których wejść można tylko i wyłącznie po zeskanowaniu kodu QR, który widnieje w tej sekcji na górze ekranu. Do tego należy mieć aktywowaną Żappkę Pay, aby system pobrał z karty pieniądze po dokonaniu zakupów w sklepie. Po aktywowaniu Żabki Nano sam proces zakupów jest banalnie prosty. Wystarczy zeskanować kod przy wejściu do samoobsługowej Żabki, wziąć potrzebne zakupy z półek i wyjść ze sklepu.
 • Żabka Post – umożliwia śledzenie i odbieranie przesyłek w Żabce,
 • Sklepy Żabka – pozwala znaleźć najbliższy sklep na mapie,
 • Pomoc i kontakt – ta sekcja umożliwia znalezienie potrzebnych informacji na temat funkcji aplikacji czy poszukania pomocy lub skontaktowania się z infolinią.

Aplikacja Żabki i jej nieoczywiste funkcje

W rozwijanym menu widać też opcję Mój profil. Znajdziemy tu podstawowe dane użytkownika, ale też interesującą możliwość zdobycia aż 1500 żappsów. Wystarczy kliknąć „Zdobywaj żappsy”. Pokaże się kod, który można udostępnić znajomym, którzy jeszcze nie posiadają Żappki. Aplikacja Żabki doda do konta 500 żappsów za każdego użytkownika, który wpisze kod podczas pierwszego uruchomienia programu, a następnie zrobi zakupy za minimum 20 zł. W ten sposób można zdobyć maksymalnie 1500 żappsów – po 500 za każdego nowego użytkownika, który skorzysta z kodu.

Aplikacja Żabki Żappka

W sekcji profilu można też bez problemu usunąć konto. Natomiast obszar „ustawienia” zawiera dodatkowe opcje dla korzystającego. Zobaczymy tu między innymi możliwość:

 • Wyłączenia powiadomień z aplikacji,
 • Włączenia ciemnego motywu,
 • Zmiany PINu lub hasła,
 • Przejrzenia udzielonych zgód marketingowych,
 • Przeczytania regulaminu świadczenia usług Żabki.

Ceny w Żabce nie należą do niskich, więc staram się chodzić do tego typu sklepów raczej sporadycznie. Jednak jak już się wybiorę, korzystam z ofert, które prezentuje sklep, żeby zapłacić mniej lub skorzystać z promocji. Nie gardzę też ofertami za 1 żappsa, które mają na celu wypromowanie produktu z korzyścią dla klienta.

Motyw