zmiany w Windows 11 22593 ok

[SPT #198] Zmiany w Windows 11 są rewelacyjne!

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Zima trwa w najlepsze. Jeśli podczas tego bezśnieżnego szaleństwa, zapomnieliście o naszym portalu – jest okazja, żeby to nadrobić. Przed Wami kolejna odsłona SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. W tym tygodniu pojawiły się gigantyczne zmiany w Windows 11.

Pochwała – zmiany w Windows 11

Lord of the Rings: The Rings of Power – zwiastun. Na to czekało wielu fanów Władcy Pierścieni. Amazon w końcu pokazał zapowiedź serialu, który trafi na platformę giganta już 2 września. Trailer bardzo mi się spodobał. Widzimy tam piękne krajobrazy, urywki akcji, a nawet groźnego potwora. Niestety patrząc po łapkach w dół, wielu fanom nie spodobał się trailer. Niestety, część widzów twierdzi, że Amazon zrobi z serialu drugiego Hobbita, a jedynym właściwym twórcą byłby Peter Jackson odpowiedzialny za kinowego Władcę Pierścieni. Czas pokaże, czy wierni fani mają rację. Ja nastawiam się do wrześniowej premiery optymistycznie.

Gigantyczna aktualizacja Windows 11 w wersji 22557. Microsoft zaskoczył Insiderów prezentując ogromną liczbę nowości w aktualizacji systemu. W podsumowaniu opiszę najważniejsze funkcje, które być może trafią do stabilnej wersji platformy jesienią. W nowym buildzie zobaczyliśmy między innymi ulepszone Menu Start, które pozwoli tworzyć foldery. Zmian doczeka się też Eksplorator plików – w folderach znajdziemy ładniejsze podglądy. Microsoft wprowadził też ulepszone ustawienia zasilania i zalecenia względem baterii. Duże emocje wzbudził przeprojektowany Menedżer zadań, który wprowadza uproszczone menu i tryb ciemny. Nie zabrakło też szeregu funkcji dla ekranów dotykowych. W końcu pojawiły się również kosmetyczne zmiany, jak wprowadzenie ikony udostępniania, czy nowy obrazek ładowania baterii. Dodatkowo pojawią się nowe emotikony, które wprowadzą efekt 3D.

Lost Ark to hit Steama. Gra szturmem podbiła największą platformę z grami. Tytuł pobił takie hity jak CS:GO czy Dota 2. Peak 24h wyniósł bowiem aż 1 308 963 graczy. Tak dużych liczb nie spotyka się często. To w takim razie o czym jest gra, skoro jest tak popularna? Przede wszystkim jest darmowa. Co więcej, mamy tu miks RPG i MMO, a użytkownicy mogą cieszyć się tytułem w pojedynkę lub PvP. Lost Ark oferuje wiele wrażeń i jest bogaty w funkcje ożywiające świat.

Rekordowy rok dla Blika. Blik to prawdziwy hit wśród polskich klientów banków. W 4 kwartale 2021 roku usługa odnotowała aż 240 mln transakcji i jest to wzrost o 72% w porównaniu do analogicznego okresu z 2020 roku. Z liczby tej aż 160,9 mln dotyczyło e-commerce. Wartość transakcji to aż 32,6 mld zł. Liczba aktywnych użytkowników to już 9,6 mln. Co ciekawe, system ten być może pojawi się w przyszłości w innych państwach Europy Środkowo-Wschodniej.

Cyberpunk 2077 z dużym patchem. Na takie informacje czekało wielu fanów gry. Patch 1.5 w końcu trafił do Cyberpunk 2077. Najważniejszą nowością jest pełna moc tytułu na nowych konsolach: PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Ponadto update wprowadza szereg udogodnień w tym między innymi: ulepszenia wydajności i grafiki oraz aktualizacja elementów gry w tym personalizacji postaci i walki. Pełny changelog dostępny jest na oficjalnej stronie Cyberpunk 2077.

Krytyka

W tym tygodniu – brak.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy