Cyberpunk 2077 ulepszony dla konsol nowej generacji — aktualizacja 1.5

Borys Francuz Borys Francuz Artykuły

Dziś byliśmy świadkami światowego debiutu gry Cyberpunk 2077 na konsolach Xbox Series X|S oraz PlayStation 5. W związku z tym wydarzeniem CD Projekt RED podrasowało swój produkt. Czego możemy spodziewać się po nowej wersji głośnej produkcji?

Cyberpunk 2077 jest już dostępny na konsole nowej generacji

Wszyscy dobrze pamiętamy debiut polskiej gry na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Krótko mówiąc — mogło być lepiej. CD Projekt RED chce pokazać, że uczy się na błędach i podczas dzisiejszej premiery nowej wersji gry przedstawiła graczom aktualizację 1.5. Nowy patch wprowadza liczne zmiany nie tylko na nowoczesnych konsolach, ale także w wersji gry z 2020 roku. Poniżej znajdziecie infografikę, która w przejrzysty sposób ilustruje jakich zmian dokonano.

Cyberpunk 2077

Dodatkowo gracze korzystający na co dzień z konsol nowej generacji mogą za darmo wypróbować wersję demo Cyberpunka 2077. Trial trwa pięć godzin, a po spędzeniu całego tego czasu na rozgrywce możemy dokonać zakupu pełnej wersji gry. Co ciekawe wszelkie postępy, których dokonaliśmy w wersji demo, zostaną przeniesione do pełnoprawnego produktu. Użytkownicy PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S będą mogli poczuć także pełną moc swoich konsol.

Cyberpunk 2077 na nowej generacji

Cyberpunk 2077

Tak jak poinformowała nas powyższa infografika, nowa wersja gry wprowadza szereg udogodnień dla graczy PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Na dole załączamy spis wszystkich ulepszeń, których dokonało CD Projekt RED w Cyberpunk 2077 na konsolach nowej generacji.

 • Dodano ray tracing lokalnych cieni.
 • Zaimplementowano natywną obsługę osiągnięć na konsolach nowej generacji. Należy zwrócić uwagę, że wersja następnej generacji to odrębna jednostka magazynowa, a więc trofea na PlayStation zdobyte w trybie wstecznej zgodności nie zostaną przeniesione. Osiągnięcia na Xbox automatycznie pojawią się w nowej wersji dzięki funkcji Smart Delivery.
 • Wersja na Xbox Series S nie posiada trybu wyboru grafiki. Domyślne ustawienia to 30 fps w 1440p z dynamicznym skalowaniem rozdzielczości.
 • Dodano ulepszenia wydajności, które znacząco zmniejszają liczbę spadków FPS i zwiększają jakość renderowania.
 • Wyważono HDR, aby zachować spójność na wszystkich platformach.
 • Różne ulepszenia jakości grafiki.
 • Dodano karty aktywności na PS5.
 • Dodano obsługę hiszpańskich dialogów w Amerykach (kody PlayStation: CUSA-16596 i CUSA-16597). Z powodu ograniczeń technicznych są one dostępne wyłącznie na konsolach następnej generacji. Dalsze informacje o obsłudze języków znaleźć można w następujących miejscach: Xbox, PlayStation.
 • Na PlayStation 5 zaimplementowano obsługę dźwięku przestrzennego na słuchawkach zgodnych z 3D i wbudowanych głośnikach telewizyjnych. Całość obsługiwana jest przez technologię Tempest 3D AudioTech PS5.
 • Zaadaptowano technologię adaptacyjnych efektów „Trigger” na kotrolerach PS5. Efekty dotykowe są teraz dostosowane do różnych aktywności w grze. Do holocalli, wiadomości i wszystkiego, co dzieje się w głowie V, wykorzystywany jest wbudowany głośnik.
 • Na PlayStation 5 i Xbox Series X dodano dwa tryby grafiki:

TRYB WYDAJNOŚCI
Zapewnia płynną rozgrywkę przy 60 fps z dynamicznym skalowaniem 4K.

TRYB RAY TRACINGU
Zapewnia fotorealistyczne cienie i rendering odbić, a także rozgrywkę w 30 fps z dynamicznym skalowaniem 4K.

Jakie jeszcze nowości czekają nas w Cyberpunku 2077?

Cyberpunk 2077

Poza szeroką listą usprawnień na konsolach nowej generacji gracze mogą spodziewać się także aktualizacji na starszych sprzętach. CD Projekt Red opublikował bardzo długą notatkę, w której możemy poczytać, jakich usprawnień doświadczymy w Cyberpunku 2077. Aktualizacji uległy prawie wszystkie elementy gry — począwszy od personalizacji postaci, a skończywszy na walce. Do poprawek trafiła także mapa czy sam interfejs.

Dodatkowo ważnym usprawnieniem jest dodanie trybu benchmarku w wersji gry na komputery osobiste. Zostając przy PC-tach CD Projekt Red zdecydowało się na rezygnacje z obsługi kart NVIDIA serii 700. Oznacza to, że teraz minimalne wymagania systemowe dla kart NVIDIA wzrastają teraz do GTX 970.

Przenosząc się już na konsole, producenci zaimplementowali przenoszenie zapisów z PlayStation 4 na PlayStation 5. Natomiast jeśli ten tekst czytają Brazylijczycy, na pewno będą zadowoleni, że do gry dodano język portugalski w wariancie właśnie brazylijskim 😉 Żebyście mogli zapoznać się ze wszystkimi zmianami, których dokonało CD Projekt RED, odsyłam Was do wpisu na ich blogu.

Tak duża aktualizacja może tchnąć drugie życie w lekko zakurzony już tytuł. Mimo turbulencji jakich doznał Cyberpunk 2077 podczas premiery w grudniu 2020 roku, jest to naprawdę dobra gra. Niech świadczą o tym, chociażby oceny profesjonalnych krytyków. Polska produkcja w wersji na PC w serwisie metacritic uzyskała ocenę 86 punktów w skali 1-100. Teraz do gry zawita spore grono osób korzystających z PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Bardzo możliwe, że do Night City wraz z aktualizacją wrócą także starsi gracze, którzy z różnych przyczyn zapomnieli o tak wybitnym tytule.

Źródło: CD Projekt RED

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy