Lord of the Rings: The Rings of Power

Lord of the Rings: The Rings of Power – oto piękny zwiastun! To będzie hit!

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Lord of the Rings: The Rings of Power to nadchodzący serial od Amazona. Wiemy, że gigant wydał na niego fortunę. Będzie to najdroższy serial, jaki zagościł na platformy streamingowe w historii. Właśnie mogliśmy zobaczyć jego pierwszy trailer.

Zobacz także: Oto nowy hit Netflixa na miarę Squid Game – numer jeden w 55 krajach

Lord of the Rings: The Rings of Power trailer

Pierwszy zwiastun niesamowicie ambitnego filmu Amazon „Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy” wreszcie pojawił się podczas Super Bowl LVI.

Na krótkim filmie widzimy piękny świat stworzony przez Tolkiena. Zwiastun ujawnia, fragmenty tego, co się będzie się działo setki lat przed wydarzeniami z Hobbita lub Władcy Pierścieni. Jest to czas, który został nazwany przez Tolkiena „Drugą epoką” Śródziemia. Jego najbardziej popularne dzieła toczą się z kolei w Trzeciej Epoce.

Nie chcę spoilerować trailera – musicie zobaczyć go sami. Jednak na pewno rzuca się tu w oczy Galadriela w znacznie młodszej wersji i w zbroi. To może zaskoczyć niektórych fanów Tolkiena. Postać zawsze była imponująca zarówno w książkach, jak i w filmowych adaptacjach jego twórczości. Jednak decyzja serialu o podkreśleniu jej bojowego aspektu oznacza, że tytuł może znacznie zmienić postrzeganie jej przez widzów.

Tym, co jeszcze wypełnia zwiastun Rings of Power, są piękne efekty wizualne. Możemy tu zobaczyć magiczne zjawiska, interesujące postacie, galopujące konie przed wspaniałymi krajobrazami i gigantyczne potwory. Widać też niepowtarzalne dla Władcy Pierścieni kolory lasów i ognia. A warto dodać, że Peter Jackson nie jest zaangażowany w produkcję serialu!

Co wiemy o serialu

Serial Amazonu skondensuje część osi czasu Tolkiena z Silmarilion, która obejmuje tysiące lat i dokumentuje kluczowe wydarzenia w historii Śródziemia: takie jak upadek Numenoru, powstanie Saurona i oczywiście wykucie legendarnego pierścieni władzy.

Lord of the Rings: The Rings of Power

Akcja The Rings of Power ma się toczyć po pokonaniu złego boga Morgotha i tajemnicy otaczającej miejsce pobytu jego lojalnego generała i ucznia Saurona. Ten z kolei zniknął w wyniku wojny, która prawie wszystko zniszczyła. Młodsza wersja Galadrieli, grana przez Morfydd Clark, przejęła rolę Dowódcy Armii Północy i obecnie pracuje nad wytropieniem wszystkich pozostałych sojuszników Morgotha, którzy mogą nadal czaić się w cieniu.

The Rings of Power wprowadzi również fanów w wiele wczesnych wersji postaci i miejsc, które dobrze znają z trylogii filmowych Petera Jacksona. Zobaczymy tu na przykład królestwo krasnoludów znane jako Khazad-dûm, które było kwitnącym i zamożnym.

władca pierścieni amazon

The Rings of Power będzie również zawierać ogromną obsadę. Co ciekawe pojawią się tu postaci znane fanom Władcy Pierścieni, takie jak: Elrond (Robert Aramayo), Galadriel (Morfydd Clark) i ludzki wojownik Isildur (Maxim Baldry). W serialu występują także Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman i Sara Zwangobani.

Jak wspomniałem we wstępie – stworzenie serialu kosztowało krocie. Według Vanity Fair, Amazon wydał aż 250 milionów dolarów na prawa do samej adaptacji. Zrobienie całego sezonu kosztowało natomiast aż 462 milionów dolarów. Już po trailerze widać, że serial jest stworzony „na bogato”. Dobrze, że pomysłu nie przejął Netflix, bo skończyłoby się marnym teatrzykiem.

Władca Pierścieni w wersji serialowej zadebiutuje na Amazonie już 2 września!

Źródło: theverge, polygon, collider, inverse

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy