Steam hit lost ark

Steam ma hit, jakiego nie miał prawie nigdy. Darmowa gra bije rekordy!

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Steam to najpopularniejszy sklep internetowy z grami. Portal przyciąga rzeszę graczy, którzy w jednym miejscu mogą kupić i zagrać w ulubione tytuły. Ostatnio na Steam zadebiutował hit, jakiego tu nie było dawno. Chodzi o Lost Ark.

Zobacz także: Krew, mięso i trupy – roztrząsam szał na nowy serial Netflixa

Lost Ark – co to za gra?

Steam hit lost ark

W Lost Ark wyruszsz w odyseję do Zaginionej Arki w ogromnym, tętniącym życiem świecie: odkrywaj nowe ziemie, szukaj zaginionych skarbów i sprawdź się w ekscytującej walce akcji. Zdefiniuj swój styl walki za pomocą swojej klasy i klasy zaawansowanej, a także dostosuj swoje umiejętności, broń i sprzęt. Wykorzystaj swoją moc, walcząc z hordami wrogów, kolosalnymi bossami i ciemnymi siłami. Wszystko to w darmowej grze RPG.

Przeglądaj siedem rozległych, zróżnicowanych kontynentów i mórz, aby znaleźć tętniące życiem kultury, dziwne i fantastyczne bestie oraz wszystkie nieoczekiwane cuda, które czekają na odkrycie. Zanurz się w tajemnice Arkesii, udowodnij swoją siłę w bitwach i najazdach, rywalizuj z innymi graczami w trybie PvP, podróżuj na odległe wyspy w poszukiwaniu ukrytych bogactw, staw czoła grupom wrogów i kolosalnych bossów w otwartym świecie.

Wskocz do niezwykle satysfakcjonującej walki i postępów w stylu ARPG, wykonując zadania, najeżdżając i walcząc w ramach MMO. Niezależnie od tego, czy chcesz grać solo, w grupie ze znajomymi, czy w połączeniu z innymi poszukiwaczami przygód na świecie, czeka na Ciebie epicka przygoda. Walcz w otwartym świecie lub zagłębiaj się w lochy chaosu, rywalizuj w pojedynkach PvP z ekspertami, sprawdzaj swoje umiejętności w epickich misjach, napadaj na bossów dużych i małych i walcz z Demonicznym Legionem, aby odzyskać moc i światło Zaginionej Arki.

Lost Ark oferuje łatwe do nauczenia funkcje z nieoczekiwaną głębią i miejscem na personalizację. Odblokuj trzy poziomy dostosowywania każdej ze swoich umiejętności, które dają potężną kontrolę nad tym, jak walczysz. Stale powiększająca się lista kultowych klas Lost Ark — każda z własnymi odrębnymi klasami zaawansowanymi — oferuje mnóstwo miejsca do eksploracji, dopóki nie znajdziesz stylu walki, który jest właśnie dla Ciebie.

To samo dotyczy innych funkcji: kontynuując podróż, znajdziesz umiejętności niezwiązane z walką, rzemiosło, gildie i systemy społecznościowe oraz inne bogate funkcje, które ożywiają świat. To, czy chcesz ślizgać się po powierzchni, czy zagłębiać się w szczegóły, zależy od Ciebie.

Steam ma hit, jakiego nie miał prawie nigdy

Lost Ark pokonał milion jednoczesnych graczy po zaledwie 24 godzinach. Dzięki temu stał się drugą najczęściej graną grą w historii Steam pod względem liczby równoczesnych użytkowników. MMO w stylu Diablo wystartowało 11 lutego i z marszu stało się bardzo popularne.

Steam hit lost ark gameplay

Lost Ark jest teraz tak popularny, że wystąpiły problemy z serwerami. Powstają nawet kolejki, aby rozpocząć grę. SteamDB podaje 24h peak graczy Lost Ark na 1 311 842, pokonując rekord CS:GO 1 308 963 graczy i Dota 2 1 295 114. Nie jest jednak jasne, ilu z tych graczy faktycznie aktywnie gra w grę i nie siedzi w kolejce na serwerze.

Obecnie tytuł zajmuje drugie miejsce na liście najpopularniejszych gier za PUGB. Do pokonania wszechczasowego szczytu 3 257 248 graczy jest jeszcze długa droga. Lost Ark to drugi wielki hit Amazon Games, po tym, jak New World ustanowił równoczesny rekord 913 634 graczy cztery miesiące temu.

Źródło: steam, theverge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy