ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
handel certyfikatami na telegramie

[SPT #188] Dlaczego ludzie kupują fałszywe certyfikaty covidowe?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Święta już za kilka dni, a zakupowy szał trwa w najlepsze. Jeśli nadal nie masz prezentów dla bliskich, to może natchną Cię nasze pomysły. Warto też regularnie czytać nasz portal, w którym prezentujemy interesujące urządzenia. W tym wpisie zamierzam podsumować najciekawsze newsy tygodnia. Zapraszam do kolejnej edycji subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała

Windows 11 na każdym pececie. Wielu użytkownikom sprzętu z systemem Microsoftu nie spodobały się minimalne wymagania sprzętowe Windowsa 11. Ich spełnienie jest jednak konieczne, jeśli chcemy, aby platforma działała bez zarzutów. Innym sposobem na bezproblemowe korzystanie z nowego systemu jest dostęp do usługi Windows 365. Dzięki temu rozwiązaniu chmurowemu, użytkownik może korzystać z Windowsa 11 praktycznie na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu.

Windows 11 22H2 obfity w funkcje. Następną dużą aktualizacją nowej platformy Microsoftu będzie Windows 11 22H2. Jak sama nazwa wskazuje, zobaczymy ją dopiero w drugiej połowie 2022 roku. Już teraz jednak wiemy, jakie funkcje trafią na nasze komputery. Zobaczymy tu chociażby sterowanie Windowsem przy użyciu głosu. Ma pojawić się też funkcja Spotlight umożliwiająca wyświetlanie losowych tapet na Pulpicie. W końcu zmianie ulegnie też cały panel emoji. To jednak nie koniec nowości. Z pewnością w najbliższych miesiącach do tej stawki trafi więcej funkcji, o których na pewno napiszę na portalu.

Aparat w iPhone 14 Pro. Według przecieków, Apple ma zwiększyć rozdzielczość głównego obiektywu do 48 MPx. To może być jednak za mało, jeśli mamy tu mówić o rewolucji. iPhone’y wciąż nie zostały wyposażone w zoom peryskopowy, który wzmacnia jakość zdjęć na przybliżeniu. Jeśli taka technologia pojawi się w iPhonie 14, to fani w końcu odetchną z ulgą.

Krytyka

Galaxy Watch4 nadal bez Asystenta Google. Minęło kilka miesięcy od premiery nowych smartwatchy Samsunga, a te nadal nie otrzymały wsparcia Asystenta Google. Użytkownicy mogą jedynie korzystać z bezużytecznej Bixby, której Samsung już dawno powinien się pozbyć. Jeden z internautów jednak nie zamierza czekać dłużej i pokazał, jak zainstalować nieoficjalną wersję Google Assistant na Galaxy Watch4. Proceder został wyjaśniony przeze mnie we wpisie. Jest to rozwiązanie dla niecierpliwych, ale nie tak to powinno wyglądać. Mam nadzieję, że Google i Samsung szybko wprowadzą pożądane rozwiązanie na nowy Wear OS.

Handel fałszywymi certyfikatami covidowymi trwa w najlepsze. Jak to mówią „Polak potrafi” – jednak w tej kwestii ma to całkowicie negatywny wydźwięk. Oszuści na Telegramie handlują fałszywymi certyfikatami covidowymi. Oczywiście umożliwiają one uniknięcie wprowadzonych kilka dni temu obostrzeń. Certyfikaty są dość drogie – ceny zaczynają się od 1000 zł. Czy jednak nie ważniejsze jest zdrowie i zaszczepienie się? Jesteśmy w środku czwartej fali, a Omicron dotarł do Polski. Dziwi mnie wiara w zabobony niektórych osób, a nie w naukę.

Sprawdź najnowsze wpisy