ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Assistant Samsung Galaxy Watch4

Nieoficjalny Asystent Google na Galaxy Watch4 działa! Jak zainstalować?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Google obiecywało, że Galaxy Watch4 będzie miało najnowszy Wear OS. Tak też się stało – smartwatch zadebiutował z wersją 3.0 platformy, jednak nie wszystko poszło tak, jakby oczekiwali tego klienci. Google Pay zadebiutował na zegarku później, a Asystent Google nie pojawił się w ogóle na Galaxy Watch4. Całe szczęście fani systemu stworzyli przyzwoicie działającą alternatywę. Jak to zainstalować?

Zobacz także: Pobierz 4 darmowe tapety na system Windows od Microsoftu

Nieoficjalny Asystent Google na Galaxy Watch4

Co ciekawe, jeden z użytkowników Galaxy Watch4 zainstalował Google Assistant na zegarku. Podzielił się tym na YouTubie. Co trzeba zatem zrobić, żeby mieć Asystenta Google na smartwatchu?

UWAGA! Asystenta Google instalujesz na własną odpowiedzialność! Nie jest to oficjalne źródło i aplikacja, stąd zegarek może nie działać poprawnie! Warto mieć tego świadomość, zanim przystąpisz do jakiekolwiek instalacji!

Oto kilka kroków, które należy wykonać:

  • Pobierz plik „Google Assistant Go Galaxy Watch 4.apk” na swój smartfon,
  • Z Google Play pobierz aplikację Easy Fire Tools i zainstaluj ją na smartfonie,
  • Na zegarku wejdź w Ustawienia > O zegarku > Oprogramowanie > dotknij energicznie kilka razy „Wersja oprogramowania” > włączy się tryb dewelopera,
  • Wejdź w opcje deweloperskie w Ustawieniach i zapamiętaj numer IP Wi-Fi,
  • W aplikacji Easy Fire Tools na smartfonie wejdź w Ustawienia > Connection settings > FireTV IP > kliknij i wpisz adres IP ze smartwatcha,
  • Kliknij ikonę w prawym górnym rogu programu Easy Fire Tools, która połączy program z zegarkiem,
  • Na zegarku wyświetli się komunikat „Allow Debugging?” > kliknij OK na zegarku i Continue na smartfonie,
  • Po połączeniu urządzeń, wybierz Google Assistant Go w Easy Fire Tools na smartfonie i kliknij Yes, żeby wgrać go na zegarek,
  • Poczekaj aż aplikacja zostanie zainstalowana,

W tym momencie Google Assistant jest dostępny w aplikacjach. W ustawieniach dobrze zmienić opcje przycisków fizycznych. Wygodnie uruchamiać asystenta dwa razy wciskając włącznik na zegarku.

Kiedy oficjalny Google Assistant na smartwatchach Samsunga?

Minęły trzy miesiące, odkąd Samsung zaczął sprzedawać Galaxy Watch 4. W tym czasie wśród nowości mogliśmy zobaczyć Google Pay, które działa, jak należy. Niestety, Asystent nie jest jeszcze dostępny, a Google i Samsung nabrały wody w usta i nie chcą odpowiedzieć, kiedy będzie gotowy.

Google Assistant Samsung Galaxy Watch4

Historia ta sięga czasów ogłoszenia Galaxy Watch4. Wszyscy wtedy narzekali na brak obsługi Google Pay i Asystenta. Pierwszy z nich został szybko dodany i dostarczony przed wysłaniem zegarka do kupujących. Na drugą funkcję będziemy musieli poczekać. Jak długo? Nie wiadomo. Na forach internetowych Samsunga i Google, przedstawiciele tych firm zdawkowo odpisują, że asystent pojawi się na zegarkach, jak będzie gotowy.

Myślę, że musi to nastąpić do połowy 2022 roku. Wtedy bowiem aktualizację do Wear OS 3.0 mają otrzymać firmy sprzedające konkurencyjne zegarki z tą platformą np. Fossil i Mobvoi.

Źródło: youtube, gadgetflys

Sprawdź najnowsze wpisy