ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
wydajność aparat iPhone 14

Wydajność i aparat – tym iPhone 14 Pro pokona konkurencję

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Rodzina iPhone 13 nie jest na rynku nawet trzy miesiące, ale nasza uwaga już kieruje się na serię smartfonów Apple na kolejny rok. Spodziewamy się i mamy zobaczyć modele, które nazwijmy na razie iPhone 14, 14 Max, 14 Pro i 14 Pro Max. Według nowego raportu telefony mogą otrzymać poważną modernizację aparatu, która obejmie główny obiektyw o rozdzielczości 48 MPx. To zdecydowanie większa wartość niż w przypadku aparatu 12 MPx w kilku ostatnich generacjach iPhone’ów. Do tego mamy jeszcze otrzymać poważne zwiększenie ilości RAM. Wydajność i aparat – tymi obszarami iPhone 14 Pro ma pokonać konkurencję.

Zobacz także: Apple wydało macOS Monterey 12.1 – SharePlay wreszcie dostępny

Wydajność i aparat – tym iPhone 14 Pro pokona konkurencję

Jest to zgodne z notatką widzianą przez serwis MacRumors i zgadza się także z tym, co wcześniej słyszeliśmy od analityka Ming-Chi Kuo, który na początku tego roku przewidywał aktualizację aparatu w smartfonach z Cupertino do 48 MPx. Według nowego raportu zmodernizowany obiektyw główny będzie sparowany z ultraszerokokątnym i teleobiektywem o rozdzielczości 12 MPx, co odpowiada temu, co widzieliśmy w ostatnich kilku generacjach iPhone’a.

wydajność aparat iPhone 14

Nowe informacje wskazują na to, że Apple może uaktualnić RAM do 8 GB w nowych modelach z dopiskiem Pro. Wcześniej spółka Tima Cooka oferowała maksymalnie 6 GB RAM w iPhone’ach. 8 GB RAM lepiej pasowałoby do tego, co widzimy we flagowych telefonach z Androidem – chociaż obecnie często widzimy w nich jeszcze więcej. Co prawda iOS nie potrzebuje wsparcia takiego hardware, jednak taki zabieg może oznaczać, że Apple wprowadzi znaczące ulepszenia wydajności. Nie byłoby to niespodzianką, choć Tim Cook i spółka oficjalnie nie podają jakim RAM dysponują iPhone’y. Wszystko się jednak zmienia. Jeszcze do tamtego roku takie informacje nie były podawane w stosunku do iPadów. Odkąd wersje Pro zostały wyposażone w procesory M1 takie dane są podawane na stronie internetowej firmy.

wydajność aparat iPhone 14

iPhone 14 Pro zapowiada się ekscytująco

Ta prawdopodobna aktualizacja aparatu w iPhone 14 Pro i 14 Pro Max zapowiada się rewelacyjnie, ale chciałbym usłyszeć kilka szczegółów więcej, zanim pobiegnę do sklepu. Od kilku lat najbardziej oczekiwaną przeze mnie funkcją aparatu w telefonach z Cupertino jest sensor peryskopowy. Umożliwi on zrobienie lepszej jakości zdjęć na zoomie. Mam nadzieję, że ta funkcja pojawi się w 2022 roku.

Seria iPhone 13 otrzymała jedne z najlepszych aparatów na rynku, a przejście na obiektywy o wyższej rozdzielczości raczej nie zaszkodzi sprawności aparatu Apple. W rzeczywistości może to sprawić, że wydajność kamery będzie jeszcze lepsza niż widzieliśmy to w przeszłości. Jeden z analityków twierdził wcześniej, że aparat otrzyma nagrywanie wideo 8K, tak jak w najnowszych flagowcach Samsunga. Skoro rok 2021 przyniósł funkcje takie kapitalne opcje jak tryb kinowy, więc iPhone 14 tym bardziej nie rozczaruje.

Źródło: Techradar

Sprawdź najnowsze wpisy