ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Windows 11 na każdym pececie

Zainstaluj Windows 11 na każdym pececie. Wystarczy łącze internetowe

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Windows 11 powinien być instalowany jedynie na urządzeniach, które spełniają minimalne wymagania sprzętowe. Możesz jednak zainstalować Windows 11 na każdym pececie. Musisz mieć usługę Windows 365 – Microsoft właśnie wprowadził do niej nowe funkcje.

Zobacz także: Oto nowa wersja Windowsa 11 – zobacz nowości i zmiany

Zainstaluj Windows 11 na każdym pececie

Microsoft ogłosił nowe funkcje podczas wydarzenia Ignite na początku tego roku. Dopiero teraz jednak są one ogólnie dostępne dla wszystkich klientów korzystających z Windows 365 Business. Oto one:

  • Wsparcie systemu Windows 11: Korzystaj z systemu Windows 11 w chmurze na dowolnym urządzeniu. Windows 365 Business zapewnia użytkownikom zaawansowane, proste i bezpieczne środowisko Windows 11.
  • Ulepszone możliwości administracyjne: Korzystaj z nowych funkcji zarządzania cyklem życia, w tym ustawiania domyślnego systemu operacyjnego i typu konta dla urządzeń użytkowników na poziomie organizacji, a także działań na poziomie urządzenia na poszczególnych komputerach w chmurze.
  • Dostępność interfejsu Microsoft Graph API: Interfejsy API programu Graph są dostępne dla systemu Windows 365 Business, dzięki czemu organizacje mogą tworzyć dodatkowe możliwości i automatyzację w ramach usługi.

Najnowsza aktualizacja rozpoczęła się w tym tygodniu i może być jeszcze niewidoczna dla wszystkich urządzeń. Jednak najważniejszą nowością jest wsparcie dla uruchamiania Windows 11 w chmurze. Dzięki temu system będzie można włączyć praktycznie na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu.

Windows 11 na każdym pececie

Windows 11 to system operacyjny do pracy hybrydowej, zapewniający nowe doświadczenia. W witrynie windows365.microsoft.com użytkownicy będą mogli łatwo odróżnić swoje komputery w chmurze z systemem Windows 10 i Windows 11, jak pokazano na obrazku.

Wzmocnione zarządzanie w Windows 365

Administratorzy Windows 365 Business będą mieli znacznie większą kontrolę nad cyklem życia komputerów w chmurze w swojej organizacji. Pojawi się w tym możliwość zarządzania ustawieniami pecetów w chmurze w całej organizacji i wykonywania działań na poziomie urządzenia. Te ustawienia i działania będzie można konfigurować zarówno w Centrum administracyjnym usługi Microsoft 365, jak i w witrynie windows365.microsoft.com. Administratorzy, którzy już swobodnie zarządzają w centrum administracyjnym Microsoft 365, mogą nadal tam zarządzać. Administratorzy, którzy zarządzają mniejszą liczbą użytkowników lub produktów, mogą zarządzać licencjami, użytkownikami i Cloud PC z witryny windows365.microsoft.com.

Na poziomie organizacji administratorzy będą mogli kontrolować dwa ustawienia:

  • System operacyjny: Domyślnie nowe komputery w chmurze będą miały system Windows 11. Administratorzy mogą zmienić domyślny system na Windows 10, jeśli lepiej odpowiada to potrzebom ich organizacji.
  • Typ konta: Domyślnie nowe komputery w chmurze zostaną skonfigurowane z kontem użytkownika Standard. Jeśli administrator zdecyduje, może zmienić ustawienie domyślne na Administrator lokalny, aby umożliwić użytkownikom instalowanie aplikacji i zmianę wszystkich ustawień na komputerze w chmurze.

Ustawienia organizacji systemu operacyjnego i typu konta będą miały zastosowanie podczas procesu konfiguracji Cloud PC.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy