Polski dubbing seks na Netflix Aktualizacja biblioteki Netflix blokuje adresy IP

[SPT #186] Polski dubbing na Netflix to koszmar. Przykład – najnowszy hit

3 minuty czytania
Komentarze

Pierwszy tydzień grudnia za nami, a jutro Mikołajki! Jeżeli w mijających dniach nie kupiliście prezentu swoim pociechom, to może zrobicie to na ostatnią chwilę. Nasz portal może Was do tego zainspirować. Zapraszam do lektury SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia. Tym razem moją uwagę przykuł polski dubbing na Netflix.

Pochwała – Nowe UI pakietu Office

Nowe UI Microsoft Office już dostępne. Gigant z Redmond powoli udostępnia nowy interfejs pakietu Office. Miałem okazję korzystać z niego przez tydzień. Przyznam, że zmiany poszły w dobrym kierunku. Menu jest estetyczne i schludne. Jego layout jest spójny z tym, który dostajemy w Windowsie 11. Niektóre opcje zostały zdegradowane do prostych ikon – i słusznie. Przykładowo w narzędziach głównych – w lewym górnym rogu znajdziemy proste przyciski do „wstecz” i „powtórz”. Jeśli chcesz włączyć nowe menu, musisz kliknąć na ikonę megafonu w prawym górnym rogu. Prezentuje on opcję „Nadchodzące funkcje”.

BMW Concept XM. Niemiecka firma zaprezentowała nowe, elektryczne auto BMW XM. Ma ono trafić do produkcji pod koniec 2022 roku. Jego design jest fenomenalny i jak twierdzi firma – pokazuje kierunek, w jakim zmierzać będą auta spółki. Widzimy tu masywną bryłę i charakterystyczny dla BMW przedni grill. Kanciaste kształty nadają autu futurystycznego wyglądu. W nowym aucie firma wytycza charakterystyczną ścieżkę w segmencie luksusowym. 750 KM powinno też robić wrażenie na potencjalnych kierowcach.

Razer pracuje nad przenośną konsolą. Firma Razer jest niczym Apple tyle, że w świecie dla graczy. Dosłownie każdy sprzęt, który wychodzi pod marką spółki, jest naprawdę solidnie wykonany i najwyższej jakości. W związku z powyższym, z zaciekawieniem śledzę najnowsze informacje o planach na przenośną konsolę Razera. Ma ona przypominać nieco Switcha, jednak z pewnością będzie można uruchamiać na niej gry ze Steama. Myślę, że bardziej może przypominać Steam Deck od Valve. Konkurencji na rynku nigdy za wiele!

Krytyka – polski dubbing na Netflix

Najpopularniejszy film na Netflix – nie rozumiem jego fenomenu. Co prawda „Czerwona Nota” ma kilka zabawnych momentów, ale nie wnosi niczego intrygującego. W dłuższej perspektywie byłem bardziej zażenowany niż rozbawiony. Najbardziej jednak mnie wkurzał wyjątkowo nieudany polski dubbing. Nie dość, że głosy są denerwujące, to polskie słowa podłożone do ruchów warg aktorów wyglądają wybitnie źle. Lepiej oglądać ten film po angielsku, najlepiej z napisami. Po moim wpisie na temat Czerwonej Noty rozgorzała dyskusja w komentarzach. Kilka osób nie zgadza się z tym, że film jest słaby – każdy rzecz jasna ma prawo do własnych opinii.

Kontrowersyjna funkcja Edge już dostępna. Co prawda nowa opcja będzie początkowo dostępna jedynie w USA, jednak już wzbudza emocje. Microsoft zaoferował możliwość zapłacenia później za zakupy prosto z przeglądarki. Jest to opcja, której nie potrzebuję. Boję się natomiast, że wdrażanie tego typu możliwości, spowoduje rozdęcie programu. Jego najważniejszą funkcją jest szybkie przeglądanie Internetu. Nie chciałbym, aby Edge stał się tak ociężały jak Chrome.

Motyw