ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Edge

Kontrowersyjna funkcja Microsoft Edge już gotowa. W Internecie zawrzało

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft dokłada wszelkich starań, aby Edge był najlepszą przeglądarką do zakupów. Dzięki funkcjom takim jak kupony, porównanie cen, historia cen oraz oceny i recenzje, przeglądarka pomaga kupującym mieć pewność zakupu i ceny zakupu. Gigant z Redmond wprowadził kolejną nowość. Kontrowersyjna funkcja Microsoft Edge to „Kup teraz, zapłać później”.  

Kontrowersyjna funkcja Microsoft Edge

„Buy Now, pay later” – to opcja krótkoterminowego finansowania oferowana przy kasie. Umożliwia klientom rozłożenie płatności za zakupy na raty zapewniane przez Zip (wcześniej Quadpay), zewnętrzną firmę obsługującą pożyczki.

Zobacz także: WhatsApp na Windows 10 już dostępny! Co oferuje aplikacja?

kontrowersyjna funkcja Microsoft Edge

„Kup teraz, zapłać później” lub BNPL, pozwala kupującym rozłożyć zakupy na równe raty. Są one często nieoprocentowane, co umożliwia otrzymanie zakupu z góry, zamiast czekać, aż zostanie w pełni opłacony.

Zazwyczaj BNPL jest oferowany w określonych witrynach e-commerce, takich jak Target, Walmart. Jednak teraz Microsoft współpracuje z zewnętrzną firmą Zip (wcześniej Quadpay), aby zaoferować opcję płatności BNPL na poziomie przeglądarki. Oznacza to, że każdy zakup o wartości od 35 do 1000 USD dokonany za pośrednictwem Microsoft Edge można podzielić na 4 raty w ciągu 6 tygodni.

kontrowersyjna funkcja Microsoft Edge

Stosowanie BNPL może zająć trochę czasu, za każdym razem musisz logować się za pomocą zip. Dzięki BNPL w Edge możesz po prostu połączyć swoje konto Microsoft z kontem Zip. Wszystko to za pomocą jednego kliknięcia, co pozwala ominąć logowanie od strony Zip. Może to przyspieszyć proces aplikacji.

BNPL jest obecnie dostępny w kanałach Microsoft Edge Canary i Dev i będzie domyślnie dostępny dla wszystkich użytkowników w Microsoft Edge w wersji 96.

Microsoft tłumaczy, jak funkcjonuje usługa

Funkcja ta spotkała się z ostrą krytyką, a niektórzy użytkownicy są zaniepokojeni dodatkowymi programami spowalniającymi przeglądanie. Inni są zaniepokojeni potencjalnymi konsekwencjami finansowymi dla użytkowników, zwłaszcza dla tych, którzy mają trudności z zarządzaniem swoim kredytem. Usługi „Kup teraz, zapłać później” są również celem dla przestępców, którzy mogą je wykorzystywać do oceniania darmowych towarów.

Microsoft stara się wyjaśnić, że nie pobiera opłaty za korzystanie z Zip. Dlaczego więc firma wprowadziła ofertę, o którą nikt nie prosił?

Przy okazji gigant z Redmond wydał notatkę z kilkoma ważnymi informacjami:

  • Microsoft nie bierze udziału w udzielaniu pożyczki i nie pobiera opłaty za łączenie użytkowników z pożyczkodawcami. Warunki i szczegóły pożyczki i spłaty są dostępne za pośrednictwem Zip.
  • Opcja Kup teraz, zapłać później jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych dla kupujących zalogowanych na swoim koncie Microsoft. Finansowanie jest dostępne tylko dla kupujących, którzy osiągnęli co najmniej pełnoletniość w miejscu zamieszkania. W większości przypadków mają obecnie 18 lat i dla zakupów od 35 do 1000 USD.
  • Do 31 stycznia 2022 r. Zip oferuje bezpłatny okres próbny dla użytkowników dokonujących zakupów za pośrednictwem przeglądarki Microsoft Edge. W tym okresie jeden użytkownik może sfinansować wiele zakupów bez naliczania opłaty za usługę.
  • Po okresie bezpłatnej oferty Zip zaoferuje jedną bezpłatną transakcję każdemu nowemu użytkownikowi Zip, który zarejestruje się lub zaloguje po raz pierwszy podczas realizacji transakcji w Microsoft Edge.

Źródło: Microsoft, theverge

Sprawdź najnowsze wpisy