ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Office 2021 z dożywotnią licencją

Nowe UI Microsoft Office dla wszystkich – ja już je mam! Wygląda świetnie

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft Office to pakiet, bez którego trudno wyobrazić sobie pracę czy naukę w pandemii. Osoby, które nie mają kupionej aplikacji, mogą skorzystać z pakietu za darmo w Internecie. Dzisiaj z kolei pojawiło się nowe UI Microsoft Office – ja już je mam od kilku dni.

Nowe UI Microsoft Office

Microsoft Office visual update

Microsoft zaktualizował interfejs Office. Teraz mamy do czynienia z bardziej prostym i spójnym środowiskiem. Na początku tego miesiąca automatycznie udostępniono została aktualizacja wizualna dla 50% użytkowników subskrypcji korzystających z kompilacji Current Channel oraz użytkowników Microsoft Office Home & Student 2021, Microsoft Office Home & Business 2021, Microsoft Office Professional 2021 i Microsoft Office Personal 2021.

Zobacz także: Oto najpopularniejszy film na Netflix – nie rozumiem jego fenomenu

Odświeżenie wizualne można łatwo wyłączyć lub włączyć za pomocą opcji „Nadchodzące funkcje”, znajdującej się w prawym górnym rogu aplikacji. W programach Word, Excel, PowerPoint lub OneNote wystarczy kliknąć ikonę megafonu, aby otworzyć okienko Nadchodzące funkcje, przeczytać więcej o zmianach dotyczących odświeżania wizualnego i użyć przełącznika. Jest to konieczne, aby przechodzić między nowym a bieżącym interfejsem oraz zastosować to ustawienie do wszystkich Aplikacje biurowych.

Nadchodzące funkcje office word

Warto zauważyć, że opcja „Nadchodzące funkcje”:

  • Nie jest dostępna w programach Access, Project, Publisher ani Visio. Jeśli włączysz odświeżanie wizualne w dowolnej z czterech wymienionych powyżej aplikacji (Word, Excel, PowerPoint lub OneNote), będzie ono również dostępne w tych czterech aplikacjach.
  • Jest dostępna w programie Outlook, jednak nie można jej używać do włączania i wyłączania wizualnego odświeżania. Jeśli włączysz odświeżanie wizualne w dowolnej z czterech wymienionych powyżej aplikacji (Word, Excel, PowerPoint lub OneNote), będzie ono również dostępne w programie Outlook.

Najważniejsze zmiany

Najważniejsze zmiany dotyczą:

  • Motywu pakietu Office: pakiet Office jest teraz domyślnie dopasowany do motywu systemu Windows, a wszystkie interfejsy zostały zaktualizowane. Możesz doświadczyć odświeżenia wizualnego w dowolnym preferowanym motywie pakietu Office. Będzie działało w kolorze czarnym (z włączonym trybem Word Dark Mode), białym, kolorowym lub ciemnoszarym.
  • Paska narzędzi szybkiego dostępu: jest teraz domyślnie ukryty, aby uprościć interfejs. Aby wyświetlić go ponownie, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy wstążkę. Możesz też kliknąć ikonę Opcje wyświetlania wstążki, a następnie kliknij Pokaż pasek narzędzi szybkiego dostępu.
Nowy word

Bardzo podoba mi się nowe menu w pakiecie Office. Jest znacznie bardziej schludne i estetyczne. Mniej potrzebne opcje zostały zmniejszone do prostych ikon. Przykładowo funkcja: wstecz i ponów znajdują się w lewym górnym rogu narzędzi głównych i stanowią proste ikony. Najważniejszy układ dostępnych opcji nie zmienił się i bez problemu można znaleźć potrzebne narzędzia. Jednak design jest teraz spójny z tym, co dostaliśmy w Windowsie 11.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy