ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
BMW Concept XM

BMW Concept XM to marzenie, które wejdzie do produkcji seryjnej!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Na wystawie Art Basel w Miami Beach, BMW po raz pierwszy zaprezentowało niesamowitą koncepcję pojazdu. Przed Wami BMW Concept XM.

BMW Concept XM

BMW Concept XM to najmocniejszy samochód BMW M, jaki kiedykolwiek wszedł do produkcji seryjnej, która ma rozpocząć się pod koniec przyszłego roku. Jednocześnie nowe auto zwraca uwagę na wyjątkowe aspekty marki M. Elektryfikacja zapewnia niezwykłe wrażenia z jazdy, które pozwalają kierowcy zarówno jeździć niemal ciszy, jak i cieszyć się przyjemnością wysokich osiągów w stylu M. Nowy pojazd to także pierwszy rzut oka na nową stylistykę przodu w nadchodzących luksusowych modelach BMW. Zaprezentuje także publiczności wysoce progresywne i charakterystyczne podejście do wzornictwa modelu BMW X oraz całkowicie nową formę luksusu i poczucia przestrzeni we wnętrzu.

Zobacz także: WhatsApp na Windows 10 już dostępny! Co oferuje aplikacja?

BMW Concept XM

BMW XM będzie produkowany od końca 2022 roku w fabryce BMW Group Spartanburg w USA, najważniejszym rynku sprzedaży nowego samochodu. BMW XM będzie dostępne w wersji hybrydowej plug-in tylko i wyłącznie jako model M.

Cechy nowego BMW

Odważna stylizacja nadwozia Concept XM odzwierciedla wyjątkowe osiągi samochodu: dynamikę, zwinność i precyzję, a także zasięg do 80 km na napędzie elektrycznym. Nowo opracowany układ napędowy M Hybrid w BMW Concept XM łączy silnik V8 i wysokowydajny silnik elektryczny, aby osiągnąć maksymalną moc 550 kW/750 KM i maksymalny moment obrotowy 1000 Nm (737 lb-ft). Pierwszy zelektryfikowany pojazd BMW M w segmencie o wysokich osiągach wskazuje zatem drogę ku przyszłości marki.

„BMW Concept XM to całkowicie nowa koncepcja segmentu samochodów o wysokich osiągach. Podkreśla zdolność BMW M do przełamywania ustalonych konwencji i przekraczania granic, aby zaoferować fanom marki najlepsze wrażenia z jazdy. Samochód produkowany seryjnie – pierwszy czysty model BMW M od czasu legendarnego BMW M1 – pokazuje również, jak krok po kroku podchodzimy do elektryfikacji naszej marki”.

– mówi Franciscus van Meel, dyrektor generalny BMW M GmbH.

W nowym aucie firma wytycza charakterystyczną ścieżkę w segmencie luksusowym. Wygląd zewnętrzny samochodu to przede wszystkim prezencja i ekstrawertyczny design. Wewnątrz samochodu znajdziemy specjalne podejście do kokpitu zorientowanego na kierowcę, z którego słyną modele M. Spotyka się to z całkowicie nową konstrukcją tylnej części pojazdu. Wysoce komfortowe siedzenia i podświetlana, rzeźbiona podsufitka M Lounge oferuje pasażerom luksusowy wypoczynek.

„Projekt BMW Concept XM to ekstrawagancka deklaracja BMW M w sercu segmentu luksusowego. Ma wyjątkową tożsamość i uosabia ekspresyjny styl życia, jak żaden inny model w gamie BMW.

– mówi Domagoj Dukec, szef BMW Design.

Najważniejsze informacje o BMW Concept XM

Najważniejsze informacje na temat nowego pojazdu można podsumować w kilku punktach:

  • BMW Concept XM ucieleśnia nową, ekspresyjną koncepcję pojazdu: bezkompromisowe BMW M z wyrazistym językiem stylistyki wersji X.
  • Nową, progresywną stylistykę przodu w nadchodzących luksusowych modelach BMW można po raz pierwszy zobaczyć w BMW Concept XM. Smukłe i kultowe światła do jazdy dziennej oraz przyciągające wzrok oświetlenie konturowe atrapy chłodnicy to główne punkty.
  • Produkowany seryjnie model. BMW XM będzie produkowany od końca 2022 roku w fabryce BMW Group Spartanburg w USA, najważniejszym rynku sprzedaży nowego modelu o wysokich osiągach.
  • BMW zaprezentuje zatem pierwszy samodzielny model M od czasu legendarnego BMW M1 w roku, w którym świętuje swoje 50. urodziny.
  • Nowy pojazd będzie pierwszym zelektryfikowanym, wyczynowym modelem w portfolio BMW M. Będzie dostępny tylko jako hybryda M.
  • Nowo opracowany układ napędowy M Hybrid łączy silnik V8 z wysokowydajnym silnikiem elektrycznym. Generuje maksymalną moc 550 kW/750 KM i maksymalny moment obrotowy 1000 Nm (737 lb-ft).
  • Układ napędowy umożliwia w pełni elektryczny zasięg do 80 km. Pierwszy zelektryfikowany pojazd BMW M GmbH dla segmentu o wysokich osiągach wskazuje zatem drogę ku przyszłości marki M.
  • Stylistyka pojazdu: śmiała, solidna i nowa – wyrazista stylistyka BMW Concept XM to emocjonująca deklaracja wykraczająca poza wszelkie normy i konwencje.
  • Stylistyka zewnętrzna: efektowna stylistyka zewnętrzna tworzy wyrazistą wizualnie sylwetkę, która emanuje prezencją. Uderzająco wyrzeźbione powierzchnie i ekstrawaganckie linie tworzą niepowtarzalny język projektowania.
  • Wnętrze: dzięki ekskluzywnym materiałom i luksusowemu M Lounge z tyłu, kabina odzwierciedla przełomowy charakter BMW Concept XM. Rzeźbiona, podświetlana podsufitka to szczególny akcent, który nadaje przestronnemu tylnemu schowkowi poczucie ekstrawagancji.

Źródło: bmw

Sprawdź najnowsze wpisy