ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Konsola Qualcomma od Razera

Razer pracuje nad konsolą przenośną — wygląda jak odpowiedź na Switcha

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Qualcomm zlecił Razerowi stworzenie zestawu deweloperskiego. Okazuje się, że będzie to konsola do gier, która w swoich założeniach będzie mogła konkurować z Nintendo Switch, albo Switch Lite. Na pewno będzie to jednostka znacznie wydajniejsza i lepiej wyposażona niż produkt Nintendo. Jej kształt również wygląda jak coś, co lepiej się sprawdzi podczas grania. Jednak już teraz można stwierdzić, że sprzęt ten w żaden sposób nie zagrozi Switchowi.

Konsola Qualcomma od Razera

Konsola Qualcomma od Razera

W slajdach zdobytych przez VideoCardz przenośna konsola opisana jest jako nowa platforma zaprojektowana z myślą o graniu przenośnym. Na froncie znajdzie się wyświetlacz OLED 120 Hz HDR i kamerka 1080p. Za zasilanie urządzenia ma natomiast odpowiadać bateria o pojemności 6000 mAh. Biorąc pod uwagę, że to produkt sygnowany logiem Qualcomma szybkiego ładowania również w nim nie zabraknie. Urządzenie oferuje DisplayPort przez USB-C i wsparcie dla 5G mmWave. To oznacza, że gra stacjonarna także jest tu brana pod uwagę — tak jak w dużym Switchu. Jednak brak odpinanych kontrolerów pasuje lepiej do wersji Lite. Wspomina się także o łączności Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.2 wraz ze Snapdragon Sound.

Zobacz też: [Recenzja] realme Pad – dobry start realme w tablety

Publikacja zauważa ponadto, że bazując na innych otrzymanych slajdach, omawiany handheld może być reklamowany jako urządzenie do strumieniowania gier. To w dużej mierze rozwiązałoby problem braku tytułów na samo urządzenie, chociaż te z czasem również powinny się pojawić. Problematyczna jest kwestia procesora. Źródło podaje dwie nazwy: Snapdragon G3x i Snapdragon 8 Gen1. Nie wiadomo, czy chodzi o dwa warianty urządzenia z różnymi procesorami, czy też Snapdragon G3x będzie nazwą samego urządzenia, a Snapdragon 8 Gen1 wykorzystanym układem. Dlaczego jednak jestem pewny, że konsola ta nie zagrozi Switchowi? Otóż chodzi o gry. Samo Nintendo ma wiele mocnych marek, a i zewnętrzni deweloperzy będą podchodzić z rezerwą do nowego gracza na rynku. Możliwe jednak, że konsola Qualcomma okaże się pewnym sukcesem.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy