ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec wsparcia Pokemon GO na Android 5 i iOS 11

[SPT #182] Czy Niantic ubije też Pokemon GO? Fani nie darowaliby firmie

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Ten tydzień minął pod znakiem typowo jesiennej szarugi oraz drastycznego wzrostu zachorowań na COVID-19. Jeśli w ferworze pracy i nauki przegapiliście najważniejsze informacje ze świata technologii i nauki, to zapraszam do lektury SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała

NASA chce określić ramy życia pozaziemskiego. NASA twierdzi, że już niedługo będziemy świadkami odkrycia życia poza naszą planetą. Agencja chce na tę chwilę świat przygotować, określając pewne ramy, według których to życie będzie klasyfikowane. Skala ma być oparta na dekadach doświadczeń zebranych w astrobiologii. Takie odniesienie mogłoby pomóc zrozumieć, gdzie jesteśmy, jeśli mówimy o życiu pozaziemskim.

Microsoft Loop i Editor ułatwiają pracę. Na wydarzeniu Ignite na początku października Microsoft dosłownie zaszalał. Gigant z Redmond zaprezentował wiele nowych aplikacji, a do starych dodał przydatne nowości. Mój największy zachwyt wzbudził Microsoft Loop – program, który idealnie nadaje się do pracy grupowej. Planowanie zadań czy ustalanie harmonogramu jest tu banalnie proste tak jak edytowanie wspólnych plików i nanoszenie zmian. Z kolei do edycji maili, plików w Wordzie przyda się Microsoft Editor – program, który wzmacnia pisanie tekstu.

PC Health Check przyda się na każdym komputerze. Aplikacja ta miała początkowo służyć tylko sprawdzeniu minimalnych wymagań sprzętowych urządzenia potrzebnych do instalacji Windowsa 11. Jednak program ten zawiera przydatne informacje, dostępne w jednym miejscu. Znajdziemy tu między innymi informacje dotyczące stanu aktualizacji systemu, podstawowe dane sprzętowe komputera, czy procentową zajętość dysku.

Tryb IE w Microsoft Edge to game changer. Jeśli chcesz włączyć stare strony internetowe, a nowe przeglądarki ich nie obsługują, to tutaj sprawdzi się tryb IE w Edge. Jest on w stanie wyświetlić praktycznie każdą witrynę, nawet taką, która działa na JAVA. Inne przeglądarki takiej funkcji nie mają, a jest to bardzo przydatne w codziennym surfowaniu po sieci.

Krytyka

Kryptowaluta Squid to oszustwo. Niedługo cieszyli się wzrostem kursu kryptowaluty Squid jej posiadacze. Kurs E-waluty chwilowo wzrósł do 2800 USD po czym spadł o 99% prawie do zera. Posiadacze Squid stracili prawie wszystkie pieniądze. Tak się kończy inwestowanie w nowe, niesprawdzone kryptowaluty, czego nie polecam. Eksperci od samego początku wskazywali, że Squid może być scamem. Lepiej jednak kupić opcje na kryptowaluty w bezpiecznym miejscu np. na długi termin niż potem płakać nad rozlanym mlekiem – to nie jest tego warte.

Szokujący koniec Harry Potter: Wizards Unite. Niantic oficjalnie zamyka popularną grę w AR. Harry Potter: Wizards Unite określany był jako następca Pokemon GO, ale w świecie słynnego czarodzieja. Wydawać by się mogło, że aplikacja była popularna, najwyraźniej jednak nie w sposób zadowalający dla firmy. Niantic nie podał powodów ubicia gry, ale można się domyślać, że chodzi o względy finansowe. Współczuję tylko graczom, którzy zainwestowali tam swoje prawdziwe pieniądze w dodatkowe przedmioty czy możliwości. Wyobraźcie sobie, co by się stało, gdyby taki los spotkał Pokemon GO. Fani chyba wyszliby na ulicę…

Sprawdź najnowsze wpisy