ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Loop

Microsoft Loop to nowa, świetna aplikacja, która przyda Ci się w pracy

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Word, Excel, PowerPoint i Microsoft Outlook to programy, bez których trudno wyobrazić sobie zdalną pracę. Dzisiaj są one lepsze niż kiedykolwiek dzięki integracji Microsoft Teams i sztucznej inteligencji opartej na chmurze. To jednak nie koniec zmian. Gigant z Redmond przekształca pakiet Office w uniwersalną, interaktywną kanwę dla wszelkiego rodzaju twórców – poznajcie Microsoft Loop.

Poznaj Microsoft Loop

Microsoft Loop to nowa aplikacja, która łączy zaawansowaną i elastyczną kanwę z przenośnymi składnikami, które można swobodnie przemieszczać i synchronizować między aplikacjami — umożliwiając zespołom wspólne myślenie, planowanie i tworzenie.

Zobacz także: Tryb IE w Microsoft Edge to game changer na rynku przeglądarek

Microsoft Loop składa się z trzech elementów: Loop components, Loop pages i Loop workspaces:

  • Loop components: ewolucja składników Fluid — to jednostki produktywności, które pomagają współpracować i wykonywać pracę w jej toku— na czacie, w wiadomości e-mail, na spotkaniu, w dokumencie lub na stronie. Loop components mogą być tak proste, jak listy, tabele, notatki, zadania lub tak wyrafinowane, jak szansa sprzedaży klienta z Microsoft Dynamics 365. Z uwagi na to, że komponenty pozostają zsynchronizowane, bez względu na to, w ilu miejscach się znajdują, Ty i Twój zespół zawsze pracujecie z najnowszymi informacjami.
Microsoft loop pages
  • Loop pages: elastyczne kanwy, na których można organizować składniki i pobierać inne przydatne elementy, takie jak pliki, łącza lub dane, aby ułatwić zespołom myślenie, łączenie się i współpracę. Strony są zoptymalizowane pod kątem wspólnego myślenia i wykonywania pracy.
  • Loop workspaces: to wspólne przestrzenie, które pozwalają Tobie i Twojemu zespołowi zobaczyć i pogrupować wszystko, co jest ważne dla Twojego projektu. Obszary robocze ułatwiają nadrabianie zaległości nad tym, nad czym wszyscy pracują, reagowanie na pomysły innych lub śledzenie postępów w realizacji wspólnych celów. Zespoły mogą współpracować synchronicznie lub asynchronicznie, gdy tylko pojawi się natchnienie.

Narzędzia nowej aplikacji

Microsoft Loop stół do głosowania

Wśród narzędzi aplikacji znajduje się świetny stół do głosowania, który ułatwia zespołom podzielenie się pomysłami, osiąganie konsensusu i wspólne finalizowanie decyzji. Innym użytecznym narzędziem jest śledzenie statusu, które pomoże Ci zbierać informacje od Twojego zespołu, śledzić postępy we wszystkich aspektach Twojego projektu i zawsze utrzymywać aktualny status w całym zespole.

status

Microsoft dodaje również nowe narzędzia, aby ułatwić przepływy pracy biznesowej — począwszy od danych Dynamics 365. Poza komponentami, które stworzono, zewnętrzni deweloperzy aplikacji będą również mogli tworzyć komponenty Loop, rozszerzając istniejące narzędzia przy minimalnych nakładach inwestycyjnych.

Microsoft Loop łączy wszystko razem, dzięki czemu Ty i Twój zespół jesteście bardziej produktywni, i połączeni lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Narzędzia Microsoft Loop w aplikacjach platformy Microsoft 365, takich jak Teams, Outlook i OneNote, zaczną być wprowadzane w tym miesiącu.

Źródło: microsoft

    Sprawdź najnowsze wpisy