ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
kryptowaluta squid

Ale przekręt! Kryptowaluta Squid po gigantycznym wzroście spadła o 99%

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Squid Game jest hitem Netflixa. Jak każdy utwór, film czy wydarzenie popkultury, przyciąga też cyberprzestępców, którzy kuszą ofiary na popularną markę. Tym razem na tapetę poszła kryptowaluta Squid Game.

Zobacz także: Squid Game sezon 2 – sporo wiemy na temat kontynuacji hitowego serialu Netflixa

Kryptowaluty przyciągają śmiałków i przestępców

Zyski, jakie można osiągnąć na kryptowalutach przyciągają kolejnych śmiałków. Dla przykładu kurs Shiba Inu wzrosł o 960% w ciągu jednego miesiąca! Takie zdarzenia przyciągają również cyberprzestępców. Handlujący e-walutami powinni w szczególności mieć się na baczności, ponieważ giełdy i elektroniczne pieniądze są wielokrotnie miejscem przestępstw. Lepiej jest zatem kupić opcje na kryptowaluty z zaufanego źródła, niż pakować się w problem i stracić pieniądze.

Jak kupić kryptowaluty Revolut

Przykładowo Bitcoin i Ether to dwie największe kryptowaluty na świecie, ale poza nimi jest wiele „altcoinów”. Są one dla kryptowalut tym, czym są akcje groszowe dla blue chipów i obejmują zarówno legalne projekty, które mają na celu zapewnienie zdecentralizowanych usług finansowych, jak i proste tzw. „memecoiny”, takie jak Dogecoin, które są zasadniczo kupowane i sprzedawane przez społeczność. Chociaż istnieją prawdziwe kryptowaluty, za którymi stoją zespoły programistów, istnieje także wiele fałszerstw i oszustw.

Kryptowaluta Squid Game

26 października grupa niezwiązana z twórcami hitu Netflix wprowadziła na rynek kryptowalutę o nazwie $SQUID. Już na samym początku istnienia kurs e-waluy wzrósł chwilowo z 12 centów do wysokości aż 2800 USD. Potem jednak drastycznie spadł, bo aż o 99%. Przy okazji możecie zobaczyć reakcję streamera na nagły spadek kursu. W jednej chwili cena spadła do jednej trzeciej centa, gdzie pozostała.

Wygląda na to, że $SQUID był przez cały czas oszustwem. Twórcy wzięli wszystkie fundusze projektu, a następnie zniknęli. Strona internetowa monety Squid Game i konto Medium zniknęły, a profil grupy na Twitterze został ściągnięty z powodu „podejrzanej aktywności”.

kryptowaluta squid

Kryptowaluta Squid Game zawierała wszystkie znamiona oszustwa kryptograficznego. Wśród zasad, jakie zostały ustalone w umowie projektu, była blokada sprzedaży e-waluty przez inwestorów na pewien okres. Ta „funkcja” została opisana jako protokół „anty-zrzutowy”, który zapewni zdrowy wzrost cen. Już to wydawało się wyjątkowo podejrzane. Eksperci od kryptowalut ostrzegli wielokrotnie, że $SQUID może być oszustwem. Krytycy podkreślili również, że strona internetowa projektu zawierała wiele błędów ortograficznych i gramatycznych.

„Jest to jeden z wielu przykładów, w których naiwni inwestorzy detaliczni są wciągani i eksploatowani przez wrogich promotorów kryptowalut”

– powiedział BBC ekonomista Cornell University, Eswar Prasad.

Token Squid Game miał być powiązany z grą online, w której posiadacze monet płaciliby za grę opartą na hicie Netflix, gdzie zwycięzca wziąłby wszystko. Twórcy gry przekazali inwestorom aktualizację na temat kryptowaluty:

„Squid Game Dev nie chce kontynuować projektu, ponieważ jesteśmy przygnębieni oszustami i przytłoczeni stresem [sic].

– czytamy w komunikacie.

źródło: bbc, cnet

Sprawdź najnowsze wpisy