ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
bez Microsoft Edge 96 dev Edytor PDF

Tryb IE w Microsoft Edge to game changer na rynku przeglądarek

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft Edge to jedyna przeglądarka oferująca wbudowaną zgodność ze starszymi witrynami i aplikacjami. Tryb IE w Microsoft Edge to naprawdę game changer na rynku przeglądarek. Oczywiście, funkcja działa już od kilku miesięcy, ale uważam, że trzeba poświęcić jej więcej uwagi.

Zobacz także: Oto ostatni duży update Windowsa 10 – koniecznie sprawdź zmiany

Tryb IE w Microsoft Edge

Microsoft Edge 96 dev Edytor PDF

Microsoft Edge z trybem Internet Explorer zastąpi aplikację komputerową Internet Explorer 11, która zostanie ostatecznie wycofana 15 czerwca 2022 roku. Oznacza to, że przestanie być objęta wsparciem technicznym. Następnie aplikacja komputerowa Internet Explorer 11 zostanie wyłączona w określonych wersjach systemu Windows 10. Tryb Internet Explorer będzie nadal obsługiwany w przeglądarce Microsoft Edge, aby użytkownicy mogli uzyskiwać dostęp do starszych witryn i aplikacji opartych na przeglądarce Internet Explorer.

Co umożliwia Tryb Internet Explorer w Microsoft Edge? Oto jego najważniejsze funkcje:

  • Zachowaj wartość – Tryb Internet Explorer umożliwia dalsze korzystanie z witryn i aplikacji opartych na IE nawet po wycofaniu przeglądarki Internet Explorer 11.
  • Zwiększ kompatybilność – Korzystaj z podwójnej przewagi: tryb Internet Explorer pozwoli renderować starsze witryny, a silnik Chromium renderować nowsze.
  • Zwiększ bezpieczeństwo – Uzyskuj częstsze aktualizacje zabezpieczeń i funkcji, jednocześnie ciesząc się lepszą zgodnością z przeglądarką Microsoft Edge.
  • Usprawnij produktywność – Zaleta dwóch silników Microsoft Edge pozwala na przejście do jednej przeglądarki w przypadku witryn o znaczeniu krytycznym dla pracy i witryn zewnętrznych.

Tryb IE jest też ważny dla programistów i przedsiębiorstw. Aktualizowanie starszych witryn i aplikacji może być kosztowne dla organizacji. Obsługa starszych wersji Microsoft Edge pozwala na ich dalsze używanie i zachowanie ich wartości.

Co ciekawe, obsługa trybu IE będzie dostępna w wersji klienckiej, serwerowej i IoT systemu Windows co najmniej do 2029 roku. Ponadto Microsoft powiadomi o wycofaniu trybu IE z rocznym wyprzedzeniem, gdy nadejdzie odpowiedni czas.

Tryb IE w praktyce

Tryb Internet Explorer zapewnia zgodność ze starszymi witrynami i aplikacjami, obsługując funkcje przeglądarki Internet Explorer, takie jak wszystkie tryby dokumentów i przedsiębiorstwa, formanty Active X (takie jak Java lub Silverlight) i nie tylko.

tryb IE w Microsoft Edge

Aby włączyć tryb IE dla poszczególnych witryn należy wykonać kilka kroków:

  • Kliknąć trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki.
  • Wejść w Ustawienia.
  • Kliknąć na zakładkę Przeglądarka Domyślna.
  • Po prawej stronie zobaczymy okno: „Zezwalanie na ponowne ładowanie witryn w trybie programu Internet Explorer.

W tym miejscu możemy na miesiąc dodać witrynę, która ma być otwierana w trybie IE. W moim przypadku była to analiza techniczna na „Bankierze”. Narzędzie to działa tylko w JAVA i nie mogło być otworzone ani przez Chrome ani przez Edge w normalnym trybie. Przez długi czas musiałem używać Internet Explorera 11, co z uwagi na jego leciwość i wiele luk – może być niebezpieczne. Tryb IE to naprawdę rewolucja, która pozwala pozbyć się starej przeglądarki i daje możliwość obejrzenia praktycznie każdej witryny internetowej.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy