ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Editor

Microsoft Editor to świetna aplikacja usprawniająca pisanie – oto nowości

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft Editor albo inaczej Redaktor Microsoft to mało znana aplikacja. Wzbogaca ona doświadczenia użytkownika podczas tworzenia treści. Program ten zyskał właśnie nowe funkcje.

Zobacz także: Jak kupić kryptowaluty w bezpieczny sposób? Ja korzystam z Revoluta

Microsoft Editor – funkcje

Na początek przybliżę funkcje programu:

 • Możliwość uzyskania inteligentnej pomocy pisarskiej – Sprawnie i śmiało pisz w dokumentach, wiadomościach e-mail i Internecie. Pozwól, aby Redaktor Microsoft, udostępniający funkcje ułatwiające doskonalenie pisowni, gramatyki i stylu, był Twoim inteligentnym asystentem pisania.
Microsoft Editor
 • Dostępność edytora wszędzie tam, gdzie tworzysz zawartość – Wyświetlaj sugestie Redaktora w programach Word, Outlook i w ulubionych witrynach. Wypróbuj Redaktora w programie Outlook i pobierz rozszerzenie przeglądarki, aby korzystać z pomocy Redaktora w Internecie.
Microsoft Editor
 • Sugestie w różnych językach – Otrzymuj podstawowe wskazówki w ponad 20, a sugestie dotyczące pisowni w ponad 80 językach, aby pisać sprawniej bez względu na język.
 • Bezpłatna pomoc – Uzyskaj bezpłatnie pomoc dotyczącą podstaw pisowni, gramatyki i interpunkcji. Otrzymuj zaawansowane opinie gramatyczne i stylistyczne dotyczące przejrzystości, spójności, formalności i słownictwa oraz inne funkcje Premium w ramach platformy Microsoft 365.

Nowe funkcje w Redaktorze Microsoft

Microsoft zaprezentował Context IQ — zestaw natywnie zintegrowanych środowisk sztucznej inteligencji na platformie Microsoft 365, które przewidują, wyszukują i sugerują informacje, których ludzie mogą potrzebować, bezpośrednio w toku ich pracy. Pierwszym doświadczeniem, które zostanie przekształcone przez Context IQ, jest Microsoft Editor. Obecnie Edytor pomaga pisać bez obaw — poprawiając gramatykę i pisownię w dokumentach, wiadomościach e-mail i Internecie.

Redaktor Microsoft

Teraz Context IQ przeniesie Edytora na inny poziom. Oto kilka korzyści predykcyjnych, które zapewni Edytor z Context IQ:

 • Gdy musisz załączyć, wstawić lub udostępnić plik współpracownikom, Edytor sugeruje odpowiedni plik lub dokument na podstawie podobnych tematów lub dlatego, że wcześniej je utworzyłeś lub nad nimi pracowałeś.
 • Gdy spróbujesz zaplanować spotkanie w wiadomości e-mail programu Outlook, Edytor rozpozna ten wysiłek i zaleci godziny, w których wszyscy będą dostępni, oszczędzając czas i przełączanie kontekstu.
 • Podczas oznaczania współpracowników w pliku za pomocą symbolu @ w komentarzu lub wiadomości e-mail, Redaktor zaleca potencjalnym osobom oznaczenie na podstawie współpracowników, z którymi aktualnie pracujesz lub udziałowców, których wcześniej oznaczono do recenzji dokumentów.
 • Kiedy możesz współpracować nad szansą sprzedaży i musisz pobrać dane Dynamics, Edytor zasugeruje powiązane informacje Dynamics 365 jako składnik pętli, umożliwiając aktualizację i podjęcie działań w toku pracy.
 • Podczas wprowadzania danych lub obiektów podczas pisania Edytor sugeruje informacje, takie jak numer programu lojalnościowego podczas rezerwacji lotu online lub wiadomość sprzedażową podczas współpracy w usłudze Teams.

Context IQ ważne w pracy zdalnej

Przeciętny pracownik doświadcza 56 przerw dziennie i spędza około dwóch godzin każdego dnia na regenerowaniu się po rozproszeniu uwagi. Przerwy zakłócają przepływ pracy i mogą mieć charakter zewnętrzny.

Microsoft Editor z Context IQ przyspiesza pracę i minimalizuje te rozpraszające wyszukiwania. Prawie jeden na pięciu specjalistów biurowych w Stanach Zjednoczonych uznał „wykopywanie potrzebnych plików” jako barierę nr 1 w pracy zdalnej, zgodnie z niedawnym badaniem 1000 specjalistów biurowych w USA z firmy badań marketingowych Wakefield Research i firmy zajmującej się analizą danych Elastic. 54% respondentów zgłosiło marnowanie czasu na wyszukiwanie plików w systemach plików online.

Niezależnie od tego, czy piszesz w programie Outlook, Microsoft Teams, czy Word, Redaktor Microsoft z Context IQ dostarcza potrzebne treści na wyciągnięcie ręki, dzięki czemu możesz szybciej wykonywać zadania i pozostać w swoim przepływie.

Źródło: Microsoft

  Sprawdź najnowsze wpisy