PC Health Check

Zainstaluj PC Health Check na Windowsie – to naprawdę świetna aplikacja

2 minuty czytania
Komentarze

Windows 11 dostępny jest już prawie od miesiąca. Wraz z nim zadebiutowała aplikacja o nazwie PC Health Check. Jej polska nazwa to „Sprawdzanie kondycji komputera”. Program miał pierwotnie służyć jedynie sprawdzeniu, czy urządzenie nadaje się do aktualizacji do Windowsa 11. Jednak tak naprawdę aplikacja ma znacznie szersze zastosowanie.

Zobacz także: Jak kupić kryptowaluty w bezpieczny sposób? Ja korzystam z Revoluta

PC Health Check – sprawdź, czy możesz zainstalować Windows 11

Jak wspomniałem we wstępie, główny cel PC Health Check to sprawdzenie minimalnych wymagań systemowych potrzebnych do instalacji Windowsa 11. Po włączeniu aplikacji, na górze ekranu wyświetla się komunikat:

Sprawdźmy, czy ten komputer osobisty spełnia wymagania systemowe. Jeśli tak, możesz uzyskać bezpłatne uaktualnienie, gdy będzie dostępne.

– czytamy w aplikacji.

Po kliknięciu w guzik „Sprawdź teraz” powinien pojawić się komunikat:

Dobra wiadomość – system Windows 11 jest już dostępny! Sprawdź specyfikacje urządzenia pod kątem aplikacji i funkcji, które przekraczają minimalne wymagania systemowe oraz funkcje systemu Windows 10, które nie są dostępne w systemie Windows 11.

– czytamy w aplikacji
PC Health Check

Pojawiają się przy tym dwa guziki:

  • Zobacz wszystkie wyniki – po kliknięciu w ten guzik widzimy szczegółową specyfikację komputera z „zielonymi haczykami”, które oznaczają spełnienie danego wymagania.
  • Specyfikacje urządzenia – po kliknięciu w ten przycisk, zostaniemy przeniesieni na stronę Microsoftu, w której zobaczymy komunikat, że nasze urządzenie nadaje się do zainstalowania Windowsa 11.

Sprawdzanie kondycji komputera to jednak coś więcej

Na sprawdzeniu kompatybilności z Windows 11, funkcje tej aplikacji się nie kończą. Dlaczego tak bardzo mi się ona podoba? Otóż w jednym miejscu mamy wszystkie najważniejsze informacje, których znalezienie często wymagania czasu i wpisywania różnych fraz w wyszukiwarce Windowsa.

PC Health check

PC Health Check zawiera:

  • Informacje o profilu, który jest zalogowany do systemu Windows,
  • Status aktualizacji Windows Update i datę ostatniego sprawdzenia dostępności łatki,
  • Informacje dotyczące pojemności baterii,
  • Podsumowanie zajętości miejsca na dysku wraz z linkiem, który odsyła do szczegółowych ustawień,
  • Link do programów, które automatycznie uruchamiają się podczas startu systemu Windows,
  • Odsyłacz do porad Windowsa 11,
  • Link do strony Microsoftu, która pokazuje nowości Windowsa 11.

Dodatkowo w lewym górnym rogu widnieje nazwa komputera, którą można zmienić i podstawowe informacje dotyczące pojemności dysku oraz liczby RAM. PC Health Check jest dostępny do pobrania ze strony Microsoftu. Gigant z Redmond w przyszłości zamierza poszerzyć funkcje aplikacji.

Aplikacja dostępna na Windows 10

W Windows 11 aplikacja powinna znajdować się w systemie. Jeżeli chodzi o Windows 10, Microsoft w ostatnich dniach zaczął przymusowo instalować aplikację na wielu komputerach w formie aktualizacji. Nie należy się tego obawiać. Jeśli używasz Windowsa 10 i nie chcesz przechodzić na „jedenastkę”, a nie masz jeszcze programu, to wciąż polecam go zainstalować. Możesz korzystać z jego dodatkowych opcji i funkcji bez potrzeby instalowania nowej platformy.

Motyw