ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Funkcje Windows 11 Microsoft

[SPT #178] Microsoft pozamiatał – Windows 11, nowy Office, świetny sklep

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Póki co, jesień zaskoczyła nas piękną pogodą, oby utrzymała się jak najdłużej. Jeśli w ten piękny tydzień, nie mieliście czasu surfować po Internecie, teraz jest okazja, aby to nadrobić. Jak co niedzielę zapraszam do kolejnej edycji SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała

Allegro przejmuje X-press Couriers. Allegro poinformowało w tym tygodniu, że przejmuje firmę kurierską X-press Couriers. Co to zmieni dla firmy i klientów? Być może wzrośnie obszar, na którym dostawy będą dostarczane tego samego dnia. W tym momencie jest kilka milionów ofert na platformie objętych taką możliwością. Jedną z opcji jest także uruchomienie sieci automatów paczkowych w Polsce na szerszą skalę.

Oficjalna lista błędów Windowsa 11. Premiera nowej platformy już za nami. Nie obyło się jednak bez wpadek. Microsoft opublikował listę błędów systemu. Dlaczego więc umieściłem ją jako pochwałę? Otóż lista błędów nie jest długa. Widać, że Microsoft przyłożył się do premiery, czego nie można napisać o Windowsie 10. Ten system borykał się co chwilę z dużą liczbą błędów, które pojawiały się z każdą nową aktualizacją. Mam nadzieję, że tutaj tak nie będzie – jest nadzieja.

Windows 11 niemal na każdym komputerze. Usługa Windows 365 potrafi zrewolucjonizować sposób, w jaki ludzie mogą korzystać z pecetów. Dzięki niej można włączyć większość usług Microsoftu bez potrzeby posiadania sprzętu, który spełnia minimalne wymagania. Dzieje się tak dzięki chmurze. W związku z tym w usłudze istnieje także możliwość włączenia Windowsa 11. Takie rozwiązanie powinno spodobać się osobom, które chcą korzystać z systemu, a nie mogą z uwagi na słabszy sprzęt.

Microsoft Store zawiera wiele nowości. Do tej pory Sklep Microsoftu był praktycznie bezużyteczny. Na próżno można było tam szukać potrzebnych aplikacji. Miejsce to świeciło pustkami. Od momentu premiery Windowsa 11 to się zmieniło. W sklepie pojawiło się mnóstwo programów, które są przydatne. Jednak funkcje Microsoft Store to nie tylko nowe aplikacje, a znacznie więcej. Opcje dla graczy, zaawansowana wyszukiwarka czy nowy widżet to jedynie przykłady nowości.

Data premiery Pixela 6. Można by rzec – „w końcu”! Pixel 6 zostanie zaprezentowany dopiero 19 października. Urządzenie zadebiutuje w dwóch wersjach – zwykłej i Pro. Szczególnie ta ostatnia budzi moje zainteresowanie, ponieważ będzie to pełnoprawny flagowiec, czego nie można było powiedzieć o starszych smartfonach. Cieszy mnie fakt, że urządzenie pojawi się z aparatem peryskopowym, który zapewni 4x optycznego zoomu. Z pewnością Pixel 6 Pro będzie fotograficzną bestią.

Microsoft Office 2021 już dostępny. Gigant z Redmond wydał też nową wersję swojego niezwykle popularnego pakietu Office. Wersja „2021” zawiera oprócz odświeżonego wyglądu – wiele nowości. Wśród nich zobaczymy lepsze menu w formie wstążki i wiele nowych funkcji każdego z programów: Word, Excel, PowerPoint, Outlook. Nie sposób ich wszystkich w tym momencie wymienić, zapraszam więc do mojego wpisu.

Sprawdź najnowsze wpisy