ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Funkcje Windows 11 Microsoft

11 świetnych nowości w Microsoft Store, o których musisz wiedzieć

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Wraz z premierą Windowsa 11, zadebiutował też nowy Microsoft Store. Sklep giganta ma teraz zupełnie nowe funkcje, które warto poznać.

11 nowych funkcji Microsoft Store

Najlepsze aplikacje i rozrywka na Windowsie

Windows 11 sklep

Oto kilka pomysłów na pobranie nowych aplikacji z nowego Sklepu Microsoft:

  • Szukasz najnowszych rozrywek? Oglądaj filmy i programy telewizyjne na Disney+, Amazon Prime Video, Netflix, Hulu, PlutoTV, Paramount+ lub SlingTV.
  • Czy jesteś typem towarzyskim? Połącz się z innymi za pomocą aplikacji takich jak Discord, Reddit, Facebook, Messenger, Zoom Cloud Meetings, Twitter czy Telegram.
  • Czujesz się kreatywny? Chwyć za długopis (lub po prostu dotknij) i poznaj Bamboo Paper, Corel Painter, Concepts lub Affinity Designer.
  • Gotowy do pracy? W sklepie Microsoft Store znajdziesz aplikacje Microsoft 365, takie jak Word, Excel i PowerPoint, a także aplikacje biurowe i użytkowe innych firm, takie jak Canva, Acrobat Reader DC, LibreOffice i WinZip.
  • Chcesz dostosować swój komputer do swoich potrzeb? Sprawdź popularne narzędzia, takie jak PowerToys, EarTrumpet czy Lively Wallpaper.

Zbudowany dla graczy

Gry zawsze były podstawą systemu Windows, a nowy Microsoft Store zapewni Ci dostęp do pełnej różnorodności gier w tym ekosystemie. Wraz z serią gier casualowych (takich jak Candy Crush Soda Saga i Microsoft Solitaire Collection) oraz klasykami, takimi jak Minecraft, Microsoft zbudował płynne połączenie z aplikacją Xbox, w której gracze znajdą łatwy dostęp do społeczności i szeroki wybór innych ponad 100 znakomitych gier na komputery dostępnych w ramach subskrypcji Xbox Game Pass — od Microsoft Flight Simulator po Sea of ​​Thieves. W rzeczywistości w październiku tego roku rozpocznie się niesamowity sezon gier na PC, z premierami, w tym Age of Empires IV 28 października, Forza Horizon 5 9 listopada i Halo Infinite 8 grudnia. Wszystkie trzy gry będą dostępne na Xbox Game Pass Ultimate i Xbox Game Pass dla posiadaczy PC pierwszego dnia. I zgodnie z misją Microsoft Store, aby zapewnić Ci dostęp do wszystkich ważnych doświadczeń, użytkownicy systemu Windows 11 mogą również znaleźć witryny sklepowe innych firm, takie jak Epic Games Store, w Sklepie Microsoft.

Zobacz także: „No Time To Die” to najgorszy Bond z Danielem Craigiem

Szybciej, ładniej i łatwiej

Windows 11 dla deweloperów Sklep Microsoft Store

Microsoft przeprojektował sklep od podstaw, zwracając uwagę na każdy szczegół i słuchając opinii klientów. Sklep Microsoft jest teraz o 35% szybszy w przypadku otwierania i poruszania się między stronami niż kiedykolwiek wcześniej. Posiada nowy, udoskonalony projekt z animacjami, które płynnie prowadzą Cię od jednej strony do następnej oraz subtelne efekty świetlne, które pokazują szczegóły reflektorów punktowych. Strony ze szczegółami produktu zostały również zaktualizowane, aby wyróżnić unikatową zawartość każdego programisty, przy jednoczesnym zachowaniu spójności między typami zawartości. Przeprojektowana biblioteka pomoże Ci śledzić zainstalowane aplikacje i aktualizacje.

Nowa wyszukiwarka

wyszukiwanie microsoft store

Gigant z Redmond wprowadził też ulepszenia w wyszukiwaniu, aby zapewnić, że znajdziesz najlepsze środowisko w Microsoft Store. Obejmuje to takie funkcje, jak nowa strona wyników wyszukiwania, która umieszcza szukaną treść na pierwszym planie. Łatwiejsze jest też filtrowanie wyników wyszukiwania, na przykład przez ustawienie klasyfikacji wiekowej lub filtrowanie według kategorii.

Nowa aplikacja Disney+ w Microsoft Store – specjalnie dla Windowsa 11

Aplikacja Disney+ na komputery jest teraz dostępna w obsługiwanych regionach. Disney+ to pozycja obowiązkowa do strumieniowego przesyłania wszystkich ulubionych historii z filmów Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych wojen, National Geographic i nie tylko. Na wybranych rynkach międzynarodowych obejmuje również nową markę treści rozrywkowych Star. Dzięki oryginalnym serialom i ofertom specjalnym, najnowszym filmom, klasycznym przygodom, dokumentom, nostalgicznym programom telewizyjnym i wielu innym, zawsze jest coś nowego do odkrycia!

Jeszcze w tym tygodniu będzie można łatwo znaleźć swoje ulubione filmy i seriale Disney+, korzystając z funkcji wyszukiwania w Microsoft Store.

Dodatkowy widżet

widzet microsoft store

Windows 11 zawiera świetny zestaw widżetów startowych, w tym nowy widżet rozrywkowy, który zapewnia łączność z trendami w mediach i najnowszymi tytułami. Jest to już jeden z najczęściej wchodzących w interakcję widżetów używanych przez Windows Insiderów, a Microsoft planuje dodać jeszcze więcej treści w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Artykuły redakcyjne, które pomogą Ci odkryć najlepsze aplikacje i gry

Sklep Microsoft to nie tylko miejsce, w którym można instalować ulubione aplikacje — to miejsce, w którym można zapoznać się z nowymi funkcjami, o których być może jeszcze nie wiesz. Od tego miesiąca zobaczysz wyselekcjonowane artykuły i kolekcje aplikacji, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości komputera z systemem Windows — i będą informować o najnowszych trendach i rozwoju aplikacji i gier dla systemu Windows.

Microsoft Store w okienku Pop-up

Głównym celem Microsoft Store jest zapewnienie użytkownikom łatwego i wygodnego instalowania najlepszego oprogramowania Windows — nawet jeśli nie korzystasz z samej aplikacji Microsoft Store. Nowe okienko pop-up może pomóc, jeśli instalujesz aplikacje bezpośrednio ze strony internetowej. Gdy klikniesz nową plakietkę „Pobierz od Microsoft” na stronie internetowej, dyskretna „mini” wersja sklepu może wyskoczyć, aby pośredniczyć w instalacji, dzięki czemu wiesz, że instalujesz oprogramowanie z zaufanej usługi.

Zintegrowany z przepływem pracy w systemie Windows

przeepływ pracy microsoft store

Jednym z wielu udoskonaleń systemu Windows 11 jest sposób, w jaki zapewnia on łączność z odpowiednimi aplikacjami i środowiskami ze Sklepu Microsoft. Nowa aplikacja „Rozpocznij” pomaga w ulepszaniu odpowiednich programów w danej chwili, w tym sugerowanych zasobów ze Sklepu. System Windows 11 może również łączyć Cię z aplikacjami, które pomagają w określonych przepływach pracy – na przykład, jeśli oglądasz zdjęcie w programie Zdjęcia, możesz teraz łatwo przejść do wydajniejszej aplikacji do edycji obrazów za pomocą jednego kliknięcia. Jeśli chcesz głęboko spersonalizować wygląd swojego pulpitu, ustawienia systemu Windows połączą Cię z Microsoft Store, aby przeglądać i instalować niestandardowe motywy dla Twojego urządzenia.

Microsoft Store już wkrótce w Windows 10

Nowy Sklep Microsoft jest już dostępny w systemie Windows 11, a w nadchodzących miesiącach będzie dostępny również dla klientów korzystających z systemu Windows 10! Więcej szczegółów na ten temat zostanie podanych wkrótce.

Otwarty na programistów, słuchający użytkowników

Sklep Microsoft jest dostosowany dla programistów korzystających z różnych typów struktur, technologii pakowania i platform handlowych. Przykładowo, Microsoft Store nie wymaga już od twórców aplikacji dzielenia się przychodami z firmą, gdy aplikacje zarządzają własnymi systemami płatności.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy