ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft błędy Windows 11 błędy

Błędy Windows 11 straszą – poznaj je, zanim zainstalujesz system

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Uaktualnienie do Windows 11 będzie oferowane w ramach stopniowego wdrażania, które w pierwszej kolejności będzie skierowane do kwalifikujących się nowych urządzeń. Dostępność platformy będzie jednak z czasem wzrastać. Microsoft spodziewa się, że wszystkie kwalifikujące się urządzenia z systemem Windows 10 dostaną możliwość aktualizacji do połowy 2022 roku. Jednak do tego czasu warto sprawdzić coś, co może zepsuć nam zabawę – oto błędy Windows 11.

Zobacz także: Merkury odkrywa swoje sekrety na pięknym zdjęciu

Błędy Windows 11

Microsoft błędy Windows 11 błędy

Microsoft na swojej stronie udostępnił listę znanych błędów nowego systemu. Oto i ona:

  • Wykryto problemy z kompatybilnością między Oracle VirtualBox a Windows 11. Microsoft i Oracle znalazły problem ze zgodnością między VirtualBox i Windows 11, gdy zainstalowany jest Hyper-V lub Windows Hypervisor. Możesz nie być w stanie uruchomić maszyn wirtualnych (VM) i może pojawić się błąd. Aby zabezpieczyć możliwość uaktualniania, zastosowano na tych urządzeniach blokadę zgodności przed instalacją lub oferowaniem systemu Windows 11. Jeśli Twoja organizacja korzysta z funkcji Update Compliance, identyfikator zabezpieczenia to 35004082. Aby złagodzić zabezpieczenia, musisz usunąć Hyper-V lub Windows Hypervisor do czasu rozwiązania tego problemu za pomocą aktualizacji, którą Oracle planuje wydać w październiku 2021 r. Możesz sprawdzić postępy Oracle, monitorując ich zgłoszenie nr 20536. Jeśli nie używasz już VirtualBox, odinstalowanie go powinno również złagodzić ochronę. Pamiętaj, że jeśli nie ma innych zabezpieczeń, które mają wpływ na Twoje urządzenie, może upłynąć do 48 godzin, zanim zostanie zaoferowana aktualizacja do systemu Windows 11. Oracle pracuje nad rozwiązaniem i szacuje się, że wyda kompatybilną wersję VirtualBox w październiku 2021 r.
  • Problemy ze zgodnością z oprogramowaniem sieciowym Intel „Killer” i „SmartByte”. Wykryto problemy ze zgodnością między niektórymi programami sieciowymi Intel „Killer” i „SmartByte” a systemem Windows 11. Urządzenia z oprogramowaniem, którego dotyczy problem, mogą w określonych warunkach odrzucać pakiety protokołu UDP (User Datagram Protocol). Stwarza to problemy z wydajnością i inne niedogodności dla protokołów opartych na UDP. Na przykład niektóre witryny mogą ładować się wolniej niż inne na urządzeniach, których dotyczy problem, a filmy są przesyłane strumieniowo wolniej w niektórych rozdzielczościach. Rozwiązania VPN oparte na UDP również mogą być wolniejsze. Microsoft pracuje nad rozwiązaniem problemu, które ma pojawić się w październikowej aktualizacji zabezpieczeń (12 października 2021 r.)
  • Problemy z kompatybilnością między przeglądarką Cốc Cốc a Windows 11. Wykryto problemy ze zgodnością między przeglądarką Cốc Cốc a systemem Windows 11. Przeglądarka Cốc Cốc może się nie otwierać, a na niektórych urządzeniach może powodować inne problemy lub błędy. Aby zabezpieczyć możliwość uaktualniania, Microsoft nałożył na niektórych urządzeniach blokadę zgodności przed instalacją lub oferowaniem systemu Windows 11. Jeśli Twoja organizacja korzysta z funkcji Update Compliance, identyfikator zabezpieczenia to 35891494. Obecnie Microsoft prowadzi dochodzenie i udostępni aktualizację, gdy będzie dostępnych więcej informacji.

Trzeba przyznać, że lista znanych błędów jest póki co niewielka. To bardzo dobrze świadczy o nowej platformie. Można mieć nadzieję, że Microsoft przyłożył się, jeśli chodzi o bezawaryjność systemu. Jednak z drugiej strony, z pewnością niektórzy użytkownicy mogą napotykać mniejsze Bugi. Pamiętajmy, że od oficjalnej premiery systemu minęły jedynie 3 dni.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy