ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Allegro automaty paczkowe

Dostawy tego samego dnia – Allegro przejmuje X-press Couriers, by rozszerzać ofertę

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Allegro przejęło firmę kurierską X-press Couriers i jest to jeden z kroków, by rozszerzać ofertę platformy. Tak, by ta stała się jak najbardziej przyjazna konsumentom, a jednocześnie Allegro dąży do tego, by uzupełniać ofertę usług One Fulfillmen. Platforma rośnie w siłę i zdaje się, że nikt już jej nie „podskoczy” na polskim rynku.

Dostawy tego samego dnia na Allegro – przejęcie X-press Couriers

Allegro One Fulfillment

Już od kilku lat na Allegro obowiązują dostawy tego samego dnia. Oczywiście nie na terenie całej Polski, a jedynie w największych aglomeracjach miejskich. Przejęcie X-press Couriers i włączenie firmy do Grupy Allegro tego nie zmieni, a przynajmniej nie od razu. To przejęcie ma dać szansę X-press Couriers w rozwoju, a jednocześnie jest kolejnym elementem programu One Fulfillmen. Jedną z jego opcji jest także uruchomienie sieci automatów paczkowych w Polsce na szerszą skalę. Taka sieć automatów ma wystartować jeszcze w tym roku.

Już kilka milionów ofert na naszej platformie jest objętych opcją dostawy nawet tego samego dnia. Nasi klienci coraz chętniej korzystają z tej usługi jako alternatywy dla zakupów offline. Zauważyliśmy również, że dodanie jej do ofert przekłada się na dodatkową sprzedaż dla naszych sprzedawców. Spodziewamy się, że zwiększenie skali usługi i rozszerzanie jej na kolejne duże miasta – w połączeniu z naszymi projektami One Fulfillment oraz własnymi automatami paczkowymi – wpłynie pozytywnie na doświadczenie klientów oraz pozwoli nam marginalnym kosztem oferować dostawy dla naszych klientów.

Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro.

Zobacz też: Które smartfony mogą liczyć na Android 12?

Możemy spodziewać się, że usługa dostaw tego samego dnia będzie rozwijana. W połączeniu z siecią automatów paczkowych może to przynieść jeszcze większą popularność Allegro. Jak podaje firma, już teraz większość z ponad 160 milionów ofert w ramach Allegro Smart! dociera do odbiorcy w ciągu 1-2 dni roboczych.

Źródło: Allegro informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy