ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Jak zainstalować Windows

Uruchom Windows 11 niemal na każdym komputerze bez problemów

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Premiera Windows 11 wzbudziła wiele emocji. Jednak nie wszyscy użytkownicy są zadowoleni ze zbyt wygórowanych wymagań systemowych. Jednak jest na to lekarstwo! Od 5 października 2021 r. Windows 365 Enterprise obsługuje Windowsa 11 dla wszystkich nowo udostępnionych komputerów w chmurze w dostępnych regionach. Windows 365 ułatwia firmom korzystanie z „jedenastki” na dowolnym urządzeniu i w dowolnym miejscu. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o obsłudze systemu Windows 365 dla nowej platformy.

Zobacz także: „No Time To Die” to najgorszy Bond z Danielem Craigiem

Windows 11, czyli nowe spersonalizowane wrażenia użytkownika końcowego

Windows 11 pytania oficjalnie

Windows 11 to system operacyjny do pracy hybrydowej. Zapewnia nowe możliwości, jest bezpieczny z założenia oraz łatwy i znajomy dla działu IT we wdrażaniu i zarządzaniu.

Od 5 października 2021 r. podczas udostępniania komputerów w chmurze można wybrać „jedenastkę” lub Windows 10 jako żądany system operacyjny. Opcje rozmiaru i konfiguracji Cloud PC nie uległy zmianie, a ponieważ jedenastka” jest obsługiwana na komputerach Cloud PC z 2vCPU/4GB i wyższymi, wybór platformy jako systemu operacyjnego pojawia się tylko wtedy, gdy obsługuje go konfiguracja sprzętu wirtualnego Cloud PC.

Windows 11 365

Nowością w „jedenastce” jest tapeta, która ułatwia użytkownikom końcowym rozróżnienie komputerów w chmurze z Windowsem 10 i 11 przypisanych do nich w portalu użytkowników końcowych systemu Windows 365.

Wzmocnienie linii bazowej bezpieczeństwa

Windows 11 wprowadza nowy zestaw wymagań w celu zwiększenia zarówno wydajności, jak i bezpieczeństwa systemu dla klientów Microsoftu i jest pierwszą usługą, która może dostarczyć „jedenastkę” w chmurze, jednocześnie dostosowując się do nowych wymagań systemowych, takich jak TPM, UEFI i bezpieczny rozruch. Windows 365 będzie obsługiwać wszystkie wymagania sprzętowe w ramach nowej konfiguracji podstawowej dla komputerów w chmurze.

Istniejąca linia bazowa Windows 365 Cloud PC w Microsoft Endpoint Manager również obsługuje „jedenastkę”. Można użyć linii bazowej, aby zoptymalizować stan bezpieczeństwa swoich komputerów w chmurze.

Obrazy systemu Windows 365 Enterprise

Obraz Windowsa 11 oferowany przez system Windows 365 Enterprise 5 października 2021 r. zawiera te same aplikacje, które zostały wstępnie zainstalowane i skonfigurowane, co obraz Windowsa 10. Microsoft wspiera również tworzenie niestandardowych obrazów Windowsa 11, jeśli Twoja organizacja woli przygotowywać obrazy w ten sposób.

Windows 11 obrazy

Jeśli masz komputery w chmurze, które zostały udostępnione przed 5 października i chcesz uaktualnić je do Windowsa 11, można przejść bezpośrednio do nowej platformy, zmieniając obraz z Windowsa 10 Enterprise na Windows 11 Enterprise + aplikacje Microsoft 365 i uruchamiając ponowne udostępnienie komputerów w chmurze za pomocą menu Urządzenia w programie Intune/Microsoft Endpoint Manager. Inną dostępną opcją jest ponowne udostępnienie istniejących komputerów w chmurze z powrotem do Windowsa 10 Enterprise i wykonanie uaktualnienia w tym miejscu do Windowsa 11 Enterprise, bezpośrednio lub później.

Warto dodać, że w nadchodzących tygodniach Microsoft udostępni pełną obsługę Windowsa 11 dla Windows 365 Business – usługi dla małych i średnich firm. Pojawi się wraz z nowym środowiskiem administrowania i zarządzania umożliwiającym wybór Windowsa 10 lub 11.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy