Tiles Wear OS Google

[SPT # 165] Wear OS 3.0 kusi nowością, która już trafiła na zegarki

2 minuty czytania
Komentarze

Kolejny wakacyjny tydzień za nami. Jeśli na urlopie przegapiliście najświeższe informacje ze świata technologii, to możecie to w tym momencie nadrobić. Przed Wami kolejna odsłona SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała

Nowy Microsoft Office. Gigant z Redmond zamierza zmienić platformę Windowsa, ale nie tylko. Nowości doczeka się także cały pakiet Office. Zobaczymy tu przede wszystkim zmiany w menu, czyli tak zwanej wstążce. W późniejszym okresie, panel z narzędziami będzie mógł zostać odpięty i na życzenie użytkownika może podążać za jego pracą. Nowy Microsoft Office wygląda bardziej estetycznie, a jego okno ma nieco zaokrąglone rogi.

Microsoft Edge na podium. Przeglądarka pnie się w rankingach popularności i obecnie przegoniła już Firefoxa. Oznacza to, że pod względem udziału w rynku, Edge zajmuje trzecią lokatę. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie należy do Chrome, a drugie do Safari. Na wynik przeglądarki Microsoftu z pewnością wpłynęły nowe funkcje, które są sukcesywnie tu wprowadzane. Przykładowo, ostatnio pojawiły się pionowe karty, usypianie kart, szybsze uruchamianie czy wbudowane narzędzie do porównywania cen. Obecnie celem Microsoftu jest nakłonić użytkowników Internet Explorera, aby ostatecznie zrezygnowali z przeglądarki na rzecz Edge.

Wear OS 3.0 i wygląd Google Play. Nowa wersja Wear OS ma być dostępna praktycznie tylko na nowych urządzeniach, poza nielicznymi wyjątkami. Co ciekawe, zmianie ulegnie nie tylko interfejs systemu, ale także sklepu z aplikacjami. Na obrazkach, które zamieścił Bartosz, widać, że menu jest znacznie bardziej czytelne. Czcionka i rozmiar ikon są teraz dostosowane do niewielkiego ekranu smartwatcha i wszystko jest bardziej widoczne. Nazwy programów są teraz od siebie oddzielone i tworzą odseparowane szare, owalne przyciski. Pod względem estetycznym prezentuje się to naprawdę świetnie!

Windows 10 21H2 ostatnią dużą aktualizacją systemu. Jeśli nie zamierzacie przechodzić na Windows 11, to z pewnością zainteresuje Was wersja 21H2 Windowsa 10. Początkowo spodziewano się, że ten update będzie rewolucyjny i wprowadzi zmiany w interfejsie platformy. Jednak szybko okazało się, że rewolucja będzie miała miejsce pod nazwą: Windows 11. Nie zmienia to faktu, że wersja 21H2 nadal się pojawi, ale będzie mocno okrojona. Warto mieć na uwadze, że będzie to ostatnia duża aktualizacja Windowsa 10.

Rejestracja na uczelnie z mObywatelem. mObywatel pokazuje kolejne funkcje, które sprawiają, że życie staje się łatwiejsze. Do aplikacji trafia możliwość zarejestrowania na studia. Pierwszą uczelnią, która wykorzystała program do takich procesów jest Politechnika Poznańska. Warto przypomnieć, że w mObywatelu jest też możliwość wprowadzenia mLegitymacji Studenckiej. W tym projekcie uczestniczy już aż 114 uczelni! Zapewne to jedynie kwestia czasu, aż duża część uczelni przystąpi także do możliwości rejestrowania studentów poprzez aplikację.

Krytyka

brak

Motyw