ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wear OS by Google

Wear OS 3.0 – wygląd Google Play Store się zmienia i to na lepsze

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Nowe Wear OS 3.0 od Google swojej premiery jeszcze nie miało. Za to można teraz spojrzeć, jak będzie wyglądał na systemie przeprojektowany sklep Play Store. Pierwsi użytkownicy dostali już do niego dostęp i choć same zmiany są niewielkie, to zmieniają sporo. Widać, że Google faktycznie zależy na tym, by osiągnąć spójność na swoich platformach.

Wear OS 3.0 i wygląd Google Play Store

Wear OS 3.0 Google Play Store
Na górze nowy wygląd, poniżej stara wersja Fot. 9to5Google

Na pełną prezentację Wear OS 3.0 przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Wprawdzie o systemie już trochę wiemy, a raczej o tym, jak będzie on wyglądał na sprzętach od Samsunga. One UI Watch pojawi się w sierpniu razem z pierwszymi smartwatchami producenta na tym systemie (Galaxy Watch 4). Można więc powiedzieć, że już niedługo będziemy wiedzieli o nowym Wear OS wszystko. Teraz można za to podziwiać, jak prezentował się będzie Google Play Store.

Pierwsze spojrzenie na nowy system na zegarku udowadnia, że Wear OS 3.0 jest przemyślane. Aplikacje są wyraźnie od siebie oddzielone, czyli nie powinno być problemu z tym, by wybrać taką, która nas interesuje. Na małych wyświetlaczach to szczególnie ważne rozwiązanie, a teraz będzie po prostu wygodniejsze. Ten ruch sprawił, że na ekranie widocznych też będzie więcej aplikacji, co oczywiście ma ułatwić sam etap ich poszukiwania. Sam wygląd przycisków także może się podobać, bo zniknął jednolity czarny kolor, a zastąpiono go szarym. Do tego doszły jeszcze zaokrąglone krawędzie. Jest zdecydowanie bardziej przejrzyście.

Zobacz też: Które smartfony od Xiaomi mogą liczyć na aktualizację do Android 12?

To może niewielkie zmiany, ale powinny ułatwić korzystanie ze sklepu z aplikacjami na smartwatchu. One UI Watch na Samsungu ma mieć jeszcze opcję, która pozwoli na łatwiejsze i szybsze instalowanie programów z poziomu smartfona. Aplikacje instalowane na telefonie automatycznie mają otrzymywać swoje odpowiedniki na smartwatchu. Innymi słowy, ma być wygodniej i szybciej. Zobaczymy, co jeszcze przyniesie nowy Wear OS.

Źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy