ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowy nowości Microsoft Office 2021

Nowy Microsoft Office jest piękny – przetestuj go już teraz

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Windows 11 bardzo mi się podoba. Zmiany w interfejsie sprawiają, że system wygląda bardzo nowocześnie. To jednak nie koniec. Gigant z Redmond zamierza iść dalej – nowy Microsoft Office wygląda rewelacyjnie.

Nowy Microsoft Office – zmiany w menu

Jakiś czas temu Microsoft pokazał, jak może wyglądać nowy interfejs pakietu Office. Zmiany przede wszystkim dotyczą tzw. menu wstążki. Gigant stopniowo ulepszał pakiet Office za pomocą systemu Fluent Design w ciągu ostatnich kilku lat — dodając nowe ikony, tryb ciemny i przebudowując pasek narzędzi, zmniejszając go i ułatwiając korzystanie. W kolejnym etapie projektowania pakietu Microsoft Office firma jeszcze bardziej skupi się na prostocie menu.

Zobacz także: Windows 10 21H2 to ostatnia duża aktualizacja systemu. Oto jej nowości

„Następna fala zmian platformy Microsoft 365 UX pójdzie jeszcze dalej, usuwając kolory marki z nagłówków aplikacji i eksplorując polecenia adaptacyjne. Pozwala to przesuwać uproszczony pasek narzędzi po ekranie tam, gdzie jest to najbardziej przydatne, używając stopniowego odkrywania do kontekstowego ujawniania poleceń”.

— wyjaśnia Jon Friedman, wiceprezes ds. projektowania i badań w firmie Microsoft.

Microsoft nadal pracuje nad poleceniami adaptacyjnymi, dzięki którym interfejs wstążki pakietu Office zostanie zastąpiony paskiem narzędzi, który można oddokować, aby unosił się w pobliżu czynności wykonywanych w dokumentach.

Nowy Microsoft Office

Należy się spodziewać, że zmiany te pojawią się najpierw w internetowych i mobilnych wersjach pakietu Office. Microsoft zapowiedział w zeszłym roku, że wprowadzenie tych zmian może zająć nawet rok lub dwa.

Zmiany wizualne i nie tylko

Inne zmiany obejmują prostą ikonę aplikacji u góry, która wskazuje, którego programu pakietu Office używasz oraz scentralizowane wyszukiwanie lub pasek poleceń, który zajmuje centralne miejsce. Jest to spójne z nowym językiem projektowania, który widoczny jest np. w aplikacji Teams.

Nowy Microsoft Office

„Będziemy dalej rozwijać naszą bezproblemową wyszukiwarkę między pakietami, aby udostępniać istotne informacje na wyciągnięcie ręki”.

– powiedział Friedman

Celem wszystkich tych zmian jest dążenie do zwiększenia produktywności poprzez zmniejszenie niepotrzebnych zakłóceń i skupienie uwagi na zadaniach.

Nowy Microsoft Office

Microsoft wdrożył też zaokrąglone rogi dla pakietu Office — Word, PowerPoint i Excel. Jak widać na obrazach, zaktualizowany Office jest bardziej minimalistyczny i estetyczny. Można tu również zobaczyć zaktualizowany projekt przycisków edycji, zapisywania, cofania/ponawiania, udostępniania i innych.

Nowy Microsoft Office jest już dostępny dla testerów zarówno w systemie Windows 10, jak i Windows 11. Żeby go sprawdzić, użytkownik musi należeć do grupy niejawnych testerów pakietu Office i ustawić otrzymywanie aktualizacji kanału beta w ustawieniach. Po zaktualizowaniu ikona megafonu u góry dowolnej aplikacji pakietu Office umożliwia włączanie i wyłączanie nowego interfejsu użytkownika.

Źródło: theverge, windowslatest

Sprawdź najnowsze wpisy