rejestracja na studia mObywatel

Rejestracja na studia z użyciem mObywatela – „zachęcamy kolejne uczelnie”

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Rejestracja na studia może być prostsza, jeśli korzystamy z aplikacji mObywatel. Za jej pomocą można zalogować się do systemu rekrutacyjnego. Póki co wiadomo tylko o jednej uczelni w Polsce, która daje taką możliwość, ale niewykluczone, że wkrótce rozwiązanie wdrożą kolejne jednostki.

Rejestracja na studia z aplikacją mObywatel

Pierwszą uczelnią w Polsce, która zaproponowała kandydatom na studia rejestrację do systemu rekrutacyjnego z wykorzystaniem mObywatela, jest Politechnika Poznańska. Rejestracja w systemie rekrutacyjnym z aplikacją to kilka szybkich kroków. Zachęcamy kolejne uczelnie, by także wdrażały to intuicyjne rozwiązanie – mówi minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jak wygląda rejestracja na studia z wykorzystaniem mObywatela? Na początku trzeba utworzyć konto w systemie rekrutacyjnym, wchodząc na stronę uczelni i wybierając opcję Zaloguj się przez mObywatel. Następnie należy zalogować się do aplikacji na smartfonie i wybrać główny dokument (mObywatel, dawniej mTożsamość). Na dole ekranu jest opcja Przekaż, którą trzeba wybrać. Wybieramy przekazanie danych instytucji lub firmie, skanujemy kod QR ze strony internetowej i wyrażamy zgodę na przekazanie danych. Potem pozostaje już tylko wypełnić formularz rejestracyjny i potwierdzić adres e-mail. Za każdym kolejnym razem można zalogować się używając rządowej aplikacji.

Czytaj także: Brakuje RAM-u w smartfonie? Oppo samo rozszerzy pamięć z nową funkcją

Gdy już zostaniemy studentami, możemy aktywować w mObywatelu mLegitymację Studencką, o ile nasza uczelnia ją oferuje. Na ten moment do projektu z mLegitymacją dołączyło 114 uczelni.

źródło: KPRM, zdjęcie główne: YouTube/Politechnika Poznańska

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy