następna generacja Windowsa 10 z nowym wyglądem

[SPT #159] Czekam na tego nowego Windowsa 10

3 minuty czytania
Komentarze

Ta wiosna przynajmniej na Pomorzu jest wyjątkowo deszczowa, co teoretycznie powinno sprzyjać wertowaniu witryn internetowych wieczorami. Jeśli jednak nie mieliście czasu, żeby zajrzeć na nasz portal, to teraz możecie to nadrobić. Przed Wami SPT – subiektywne podsumowanie tygodnia.

Pochwała

Nasza Klasa zamknięta! Oj, to były czasy, kiedy Internet wkraczał na salony, a pierwszym popularnym portalem społecznościowym była Nasza Klasa. Witryna szturmem wdarła się do przeglądarek użytkowników, którzy masowo zakładali tam konta, ja także. Jednak, gdy w sieci pojawiła się polska wersja Facebooka, użytkownicy tracili zainteresowanie NK. Gwoździem do trumny było wprowadzenie też wirtualnej waluty w postaci Eurogąbek, która raczej zniechęcała do korzystania ze strony. Na tamte czasy, to był „rozbój”. W końcu, zapomniana przez wszystkich kończy działalność. Trzeba przyznać, że to były specyficzne czasy, a Naszą Klasę wspominam z nietypowym sentymentem.

Nowa wersja Windows 10 już niebawem. Nadchodzi rewolucja, która została oficjalnie potwierdzona przez szefa Microsoft. Windows 10 doczeka się zmian, jakich nie widzieliśmy od początku wprowadzenia platformy na rynek. Chodzi tu przede wszystkim o nowy interfejs, który ma być bardziej przejrzysty i estetyczny. W nowej aktualizacji pojawi się też kilka świeżych funkcji oraz nowy sklep z aplikacjami. Niestety, na to wszystko trzeba poczekać do jesieni. Póki co należy zadowolić się aktualizacją z maja, która wprowadza kilka mniejszych poprawek i usprawnia działanie systemu.

Wear OS będzie kosmiczny. Już nie mogę się doczekać pierwszego smartwatcha z nowym Wear OS. Będzie nim prawdopodobnie Galaxy Watch 4 od Samsunga. Podobno urządzenie to już jest masowo produkowane, a jego premiera ma się odbyć w czasie prezentacji Galaxy Fold 3. Nadchodzący zegarek ma mieć praktycznie wszystko nowe – od procesora po system. Zobaczymy więc urządzenie, które w końcu będzie działało bez żadnych zacięć, otrzyma wsparcie od deweloperów aplikacji i będzie zawierało Usługi Google. Jeszcze gdyby bateria trzymała co najmniej 3 dni, to byłbym naprawdę zadowolony. Z niecierpliwością czekam na premierę!

Krytyka

Emulator Nintendo Switch. Nie rozumiem istoty emulatorów w dzisiejszych czasach. Kiedyś, gdy technologia czy konsole były niedostępne dla wielu, emulatory potrafiły zapewnić nielegalną frajdę na wiele godzin. Teraz jednak są trochę inne czasy, a społeczeństwo (także polskie) bogatsze. Nintendo Switch nie kosztuje dużo. Ba, nawet można pokusić się o tańszą wersję Lite, za kilkaset złotych. Nie rozumiem zatem sensu stworzenia emulatora Switcha na PC, który przy okazji zabija całą frajdę z trybu multiplayer. Mam nadzieję, że prędzej czy później Nintendo zajmie się tą sprawą.

OnePlus Watch Cyberpunk 2077. Oj, ten zegarek to dla mnie kompletny niewypał. Brak Usług Google i wsparcia deweloperów aplikacji dyskwalifikują go w moich oczach. Dziwię się, że OnePlus stworzył edycję Cyberpunk 2077, która jest też nijaka. Otrzymujemy tu wątpliwej urody pasek i kilka trochę tandetnych tarcz. Jedyną rzeczą, która przykuwa wzrok jest ładowarka. Z jednej strony mam ponowne odczucie tandety, z drugiej, ta metalowa ręka mi się podoba. Jednak nawet cena 740 zł nie przekonałaby mnie do kupna tego „dzieła”.

Motyw