ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Emulator Switcha na PC przyśpiesza

Emulator Switcha znacznie przyśpiesza – gry ze świata Nintendo na PC nabierają sensu

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Emulator Ryujinx Nintendo Switch na PC otrzymał istotną aktualizację. Dzięki niej znacznej poprawie uległo między innymi zarządzanie pamięcią programu. Aktualizacja o niezwykle chwytliwej nazwie POWER (Performance Optimizations With Extensive Ramifications) znacznie zwiększa wydajność. W zależności od posiadanej konfiguracji mowa tu o przyśpieszonym działaniu od 20 do nawet 100 procent.

Emulator Switcha na PC przyśpiesza

Deweloperzy Ryujinx zamieścili również kilka porównawczych benchmarków, pokazujących ogromny postęp w wydajności, jaki dokonał się dzięki tej aktualizacji dla poszczególnych procesorów. Możecie je zobaczyć na powyższych grafikach. Warto również wyjaśnić, w jakich grach i lokacjach przebiegała procedura testowa. Programiści pochwalili się ich listą wraz z objaśnieniem:

  • Super Mario Odyssey: Seaside Kingdom. Nienormalnie niskie FPS w tym królestwie było częstą skargą użytkowników, więc upewniliśmy się, że ta lokacja zostanie przetestowana.
  • Animal Crossing New Horizons: Mocno obciążona wyspa z mnóstwem budynków i postaci niezależnych, między innymi. Udostępnione przez użytkownika Leischii|Yannick. Prostsza lub pusta wyspa powinna mieć znacznie lepszą wydajność.
  • Super Smash Bros Ultimate: Fountain of Dreams z 8 graczami, poziom 9. Jest to największe obciążenie dla procesora. Mecze z mniejszą liczbą graczy będą miały jeszcze lepszą wydajność.
  • Splatoon 2: Testowane na placu Inkopolis. Jest tu najwięcej postaci niezależnych i zazwyczaj najniższe FPS w całej grze. Zauważ, że ten konkretny obszar jest zablokowany do 30 FPS na Switchu; musieliśmy go odblokować na potrzeby testów, ponieważ po tych zmianach osiągał już 30 na wszystkich testowanych komputerach.
  • Mario Kart 8 Deluxe: Tor Baby Park z włączonymi zawodnikami CPU. Ta trasa wydaje się mieć najniższe FPS w porównaniu z innymi.

Zobacz też: CAPTCHA inspirowane DOOM-em – zabijaj demony, aby udowodnić swoje człowieczeństwo

Nowa aktualizacja Ryujinx przyniosła nie tylko korzyści w zakresie wydajności. Nawet czasy uruchamiania uległy znacznej poprawie, chociaż do natychmiastowego odpalania gier wciąż jest mu bardzo daleko. Mowa tu jednak spadku czasu z 28 sekund o połowę.

Źródło: wccftech

Sprawdź najnowsze wpisy