następna generacja Windowsa 10 z nowym wyglądem

To oficjalne, następna generacja Windows 10 już niebawem! Oto, co wiemy

3 minuty czytania
Komentarze

O tym, że nadchodzi nowy wygląd systemu Windows 10, pisaliśmy nieraz. Ma on się pojawić jesienią w aktualizacji 21H2. Póki co, użytkownicy muszą zadowolić się łatką 21H1, która poprawia doświadczenie i jakość działania platformy. Za kilka miesięcy czeka nas jednak niemała rewolucja. Następna generacja Windows 10 nadchodzi.

Satya Nadella oficjalnie potwierdza plotki

następna generacja Windows 10 z nowym wyglądem

W tym tygodniu rusza ważne wydarzenie – Microsoft Build. Podczas eventu, gigant z Redmond podzieli się informacjami dotyczącymi przyszłości sprzętu i usług firmy. CEO Microsoftu – Satya Nadella podzielił się kilkoma szczegółami i potwierdził, że nowy Windows 10 nadchodzi.

Ze wszystkich możliwości, które dzisiaj podkreśliłem, system Windows jest nieodzowny. System ten nigdy nie był ważniejszy. Windows 10 jest używany przez ponad 1,3 miliarda ludzi do pracy, nauki, łączenia się i zabawy. A wszystko zaczyna się od systemu Windows jako skrzynki deweloperskiej. Windows łączy w jednym miejscu wszystkie narzędzia programistyczne i narzędzia do współpracy. Pozwala wybrać pożądany sprzęt, współpracuje z systemami Linux i Windows i ma nowoczesny terminal.

Wkrótce udostępnimy jedną z najważniejszych aktualizacji systemu Windows z ostatniej dekady, aby odblokować większe możliwości ekonomiczne dla programistów i twórców. Hostowałem go na własnym serwerze w ciągu ostatnich kilku miesięcy i jestem niesamowicie podekscytowany następną generacją systemu Windows. Nasza obietnica jest taka: stworzymy dziś więcej możliwości dla każdego programisty Windows i powitamy każdego twórcę, który szuka najbardziej innowacyjnej, nowej, otwartej platformy do tworzenia i dystrybucji aplikacji oraz zarabiania na nich. Nie możemy się doczekać, aby wkrótce udostępnić więcej.

powiedział CEO Microsoftu – Satya Nadella.

Następna generacja Windows 10 wiele zmienia

Jesienna aktualizacja, która wprowadzi zapowiadaną rewolucję, nazywana jest projektem Sun Valey. Wiemy, że pojawi się w niej nowy wygląd interfejsu, który ma sprawić, że system będzie bardziej lekki i przezroczysty. W ostatnich miesiącach Microsoft pracował również nad nowym sklepem z aplikacjami dla Windows 10. Te plotki potwierdził też Nadella obiecując profity ekonomiczne dla twórców. Według innych informacji, gigant z Redmond planuje wprowadzić wiele własnych programów do nowego sklepu z aplikacjami Windows, w tym Teams, Office, Edge i Visual Studio.

Zobacz także: Wear OS będzie kosmiczny, czekam na nową wersję platformy

Windows 10 21H1 z wyszukiwaniem GIF-ów

Microsoft potwierdził też w zeszłym tygodniu, że Windows 10X nie ujrzy światła dziennego. Twórca oprogramowania wprowadzi część elementów, które widzieliśmy na wyciekach do nowej generacji Windowsa 10. Można oczekiwać przykładowo nowego centrum akcji i powiadomień, co „pokazał” nam Windows 10X.  

Niektórzy obserwatorzy twierdzą, że Windows 10 może zmienić nazwę (po słowach o „następnej generacji systemu Windows”). Microsoft prawdopodobnie zorganizuje specjalne wydarzenie dotyczące platformy w ciągu najbliższych kilku tygodni – być może jeszcze w czerwcu. Wtedy dowiemy się więcej szczegółów nowego systemu. Przyznam, że jestem podekscytowany!

Źródło: windowscentral, theverge

Motyw