ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
YouTube VVR

[SPT #146] Nie ogarniam dzisiejszych YouTuberów i influencerów

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Takiej zimy nie pamiętam od dawna. Jeśli wśród tych dużych ilości śniegu zapomnieliście o naszym portalu, to teraz jest dobry moment, aby to nadrobić. Zapraszam do lektury SPT – subiektywnego podsumowania tygodnia.

Pochwała

Microsoft Edge 89 już w becie. Kolejna wersja przeglądarki Microsoftu wylądowała na kanale beta. Znajdziemy tu bardzo wiele nowości i poprawek, z których z pewnością warto zwrócić uwagę na co najmniej dwie. Pierwszą jest funkcja uśpionych kart, które nie będą pożerały zasobów komputera w czasie, gdy nie są używane. Jest to bardzo przydatne na urządzeniach z leciwym hardwarem. Druga funkcja to możliwość zablokowania automatycznego odtwarzania wideo. Takie filmy są szczególnie irytujące na niektórych stronach internetowych.

Krytyka

CD Projekt ofiarą ataku hakerskiego. Gigant przyznał, że padł ofiarą ataku w sieci, czego skutkiem był wyciek kodu źródłowego Gwinta. Firma nie spełniła oczekiwań hakerów, którzy zagrozili, że udostępnią kody, co też się stało. Co ciekawe, można spodziewać się kolejnych przecieków kodów, ponieważ pierwszy z nich został nazwany „CD Projekt Leak #1”. Na takie informacje kurs akcji zareagował gwałtowną przeceną. Pozostaje mi współczuć akcjonariuszom.

Wygląd Androida 12. W Internecie mogliśmy zobaczyć pierwsze zrzuty ekranu nowej wersji zielonego robota i przyznam, że nie podoba mi się to, co widzę. Na pierwszy rzut oka można zauważyć za dużo zaokrągleń w każdym aspekcie menu. Nowe widżety przypominają nieco swoim kształtem to, co możemy zobaczyć w iOS 14. Z drugiej strony, używam Galaxy S21 Ultra, więc jestem skazany na One UI 3.1. Może to i lepiej, bo nie chciałbym użytkować systemu, który będzie wyglądał tak nieatrakcyjnie.

YouTuber zastrzelony. Zaczynam się chyba starzeć i stawać dinozaurem – po prostu nie rozumiem pewnych grup młodych ludzi, a w szczególności tzw. influencerów czy YouTuberów. Są to osoby, które chcąc zaistnieć w Internecie muszą zdobywać polubienia i poklask. Duża część tego środowiska jest w stanie zrobić wiele (albo nawet i wszystko), żeby zyskać popularność. Kwintesencją tego stwierdzenia jest tragiczny „eksperyment”, którego dokonał jeden z YouTuberów. Osobnik kręcił pranka, który już z samego założenia był niebezpieczny. W opisywanym przypadku chodziło o straszenie ludzi nożem rzeźnickim i nagrywanie ich reakcji. Nie trudno się domyślić, że taka głupota skończyła się źle. YouTuber trafił na kogoś, kto miał broń i nie zawahał się jej użyć. YouTuber zginął na miejscu. Zastanawiam się, ile takich sytuacji musi się zdarzyć, aby młodzi ludzie zaczęli wykorzystywać media społecznościowe we właściwy sposób. Niestety patosfera jest popularna także w Polsce.

Tesla kupuje Bitcoina. W co gra Elon Musk? Trudno powiedzieć, jednak jego wpisy na Twitterze mają moc. Prezes firmy produkującej auta elektrycznej niejednokrotnie wypowiadał się pozytywnie o kryptowalucie. Już wiadomo, dlaczego. Okazało się, że Tesla zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w BTC. Po tej informacji kurs kryptowaluty poszybował dalej w górę i jest już powyżej 45 tys USD za sztukę. Trzeba przyznać, że to, co zrobi czy powie Elon Musk ma wielką moc, szczególnie w świecie finansów i rynków kapitałowych. Innym przykładem był rajd akcji Signal, po tweecie Elona.

Sprawdź najnowsze wpisy