Microsoft Edge 96 funkcje z monitorem haseł

Microsoft Edge 89 już testowany. Uśpione karty to jedna z wielu nowości

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft Edge to godny konkurent dla Chrome. Przeglądarka zyskuje wielu fanów, a przez rok funkcjonowania na rynku, wzbogaciła się o wiele nowych opcji. Już niedługo pojawi się Microsoft Edge 89. Póki co, wersja ta trafi do kanału Beta. Zobaczmy, co nowego się pojawi.

Zobacz także: Microsoft naprawia wiele błędów Windowsa 10 i wkrótce ogłosi duże zmiany

Microsoft Edge 89 – nowości

Microsoft Edge 89

Oto nowości wersji 89:

 • Tryb kiosku zapewnia dodatkowe możliwości blokowania. Począwszy od wersji Microsoft Edge 89, dodano dodatkowe możliwości blokowania w trybie kiosku, aby umożliwić klientom wykonywanie pracy w bardziej produktywny i bezpieczniejszy sposób.
 • Narzędzie Site List Manager w trybie Enterprise będzie dostępne w przeglądarce poprzez stronę edge: // complement. Za pomocą tego narzędzia można tworzyć, edytować i eksportować pliki XML listy witryn w trybie Internet Explorer w przeglądarce Microsoft Edge. W razie potrzeby można włączyć dostęp do tego narzędzia za pomocą zasad grupy.
 • Popraw wydajność przeglądarki dzięki uśpionym kartom. Uśpione karty poprawiają wydajność przeglądarki poprzez wprowadzanie w hibernację nieaktywnych kart. Ma to na celu zwolnić zasoby systemowe, takie jak pamięć i procesor, aby aktywne karty lub inne aplikacje mogły z nich korzystać. Użytkownicy mogą uniemożliwić usypianie witryn i skonfigurować czas, po którym nieaktywna karta przejdzie w stan uśpienia. Aby utrzymać użytkowników online, istnieją również heurystyki zapobiegające zasypianiu niektórych witryn, takich jak witryny intranetowe. Tą funkcją można zarządzać za pomocą zasad grupy.
 • Zresetuj ręcznie synchronizację danych z Microsoft Edge w chmurze. Microsoft przedstawił inny sposób resetowania danych synchronizacji Microsoft Edge z poziomu produktu. Zapewnia to usunięcie danych z usług firmy Microsoft, a także rozwiązanie niektórych problemów z produktami, które wcześniej wymagały zgłoszenia do pomocy technicznej.
 • Ulepszenia dotyczące zaznaczania tekstu w dokumentach PDF. Użytkownicy zaczną korzystać z płynniejszego i bardziej spójnego zaznaczania tekstu w dokumentach PDF otwieranych w przeglądarce Microsoft Edge, począwszy od wersji 89.
 • Ostrzeżenie „Wyłącz rozszerzenia trybu programisty” można trwale odrzucić. Począwszy od wersji 89 przeglądarki Microsoft Edge, można wyłączyć ostrzeżenie „Wyłącz rozszerzenia trybu programisty”, wybierając opcję „Nie pokazuj tego ponownie”.
 • Zarządzaj rozszerzeniami z paska narzędzi. Nowe menu rozszerzeń na pasku narzędzi pozwoli Ci łatwo ukryć / przypiąć rozszerzenia. Szybkie łącza do zarządzania i znajdowania rozszerzeń ułatwią pracę każdemu użytkownikowi.
 • Obsługa wyszukiwania w języku naturalnym na pasku adresu, stronie wyszukiwania historii i w centrum historii. Począwszy od wersji Microsoft Edge 89, znalezienie artykułu / strony internetowej będzie łatwiejsze dzięki wyszukiwaniu w języku naturalnym na pasku adresu, stronie historii i centrum historii. Użytkownicy mogą wyszukiwać wcześniej przeglądaną zawartość / opis / czas strony (np. „Przepis na ciasto z ostatniego tygodnia”) oprócz tytułów / dopasowanych słów kluczowych do adresu URL.
 • Obsługa blokowania automatycznego odtwarzania wideo. Począwszy od wersji Microsoft Edge 89, użytkownicy będą mieli możliwość zablokowania automatycznego odtwarzania multimediów.

Zmiany w produktywności

Nowy Edge ulepszy sposób korzystania z przeglądarki przez zmiany:

 • Pole daty urodzenia jest teraz obsługiwane w autouzupełnianiu. Microsoft Edge pomaga zaoszczędzić czas i wysiłek podczas wypełniania formularzy i tworzenia kont online poprzez automatyczne wypełnianie danych, takich jak adresy, nazwiska, numery telefonów itp. Począwszy od wersji 89 Microsoft Edge, dodajemy obsługę innego pola, które możesz mieć zapisane i wypełnione automatycznie – data urodzenia. Możesz przeglądać, edytować i usuwać te informacje w dowolnym momencie w ustawieniach swojego profilu.
 • Rozszerz sugestie autouzupełniania, aby uwzględnić zawartość ze schowka. Zawartość schowka jest analizowana po wybraniu pola profilu / adresu (na przykład telefonu, adresu e-mail, kodu pocztowego, miasta, stanu itp.), Aby wyświetlić jako sugestie autouzupełniania.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy