Od jakiegoś czasu Elon Musk, głównie dla żartu, zwiększa popularność Dogecoina. Ten z resztą sam powstał jako zwykły żart. Nie zmienia to jednak faktu, że jego cena podskoczyła do góry kilkukrotnie tylko dzięki tweetom szefa Tesli. Ten jednak przyczynił się także do wzrostu popularności Bitcoina. Początkowo także dzięki tweetom, a teraz dzięki inwestycji w niego. Tesla bowiem właśnie zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w BTC. Tym samym wartość waluty pobiła kolejny rekord.

Tesla kupiła BTC za 1,5 mld USD

Tesla kupiła BTC za 1,5 mld USD

Zakup, który mieści się w ramach zmienionej polityki firmy dotyczącej inwestowania rozpoczętej w zeszłym miesiącu, zapewnia firmie większą elastyczność w celu dalszej dywersyfikacji i maksymalizacji zwrotów. Do tego celu posłużyły fundusze, które nie są wymagane do utrzymania odpowiedniej płynności operacyjnej. Szef Tesli podkreślił, że postrzega swoje udziały w Bitcoinie jako wysoce płynne. Dodał, że może nabywać i utrzymywać cyfrowe aktywa od czasu do czasu lub długoterminowo. Biorąc pod uwagę wysoką niestabilność krytpowalut trudno mu się dziwić. Nie jest to raczej inwestycja na lata, a raczej coś, co należy sprzedać na górce, aby nie być stratnym. Ewentualnie poczekać do kolejnej, jeszcze większej górki. To jednak może być kwestią kilku lat i nie jest wcale takie pewne. 

Zobacz też: Nowe prognozy nie są zbyt optymistyczne dla tabletów – nadchodzą duże spadki

Elon Musk zdradzając swoją strategię dotyczącą sprzedaży kryptowaluty uchronił się przed gniewem jej miłośników, którzy mogliby się poczuć oszukani, jakby w krótkim czasie ją sprzedał. W końcu zapowiedział taką możliwość na samym początku. Do tego jednak raczej zbyt szybko nie dojdzie. Szef Tesli bowiem zapowiedział, że spodziewa się rozpocząć akceptowanie Bitcoina jako formy płatności za swoje produkty w najbliższej przyszłości. Firma nie zdecydowała jeszcze, czy upłynni te środki po ich otrzymaniu. Tesla w zgłoszeniu powiedziała, że ma 19,38 miliarda dolarów w gotówce i ekwiwalentach pieniężnych na dzień 31 grudnia 2020 roku, co oznacza, że inwestycja Bitcoin o wartości 1,5 miliarda dolarów stanowi około 7,7 procent całkowitych zasobów kapitałowych firmy. Cena pojedynczego Bitcoina rozpoczęła dzień w okolicach 39 tysięcy USD i skoczyła tuż na północ od 44 tysięcy USD po opublikowaniu zgłoszenia. Tym samym cena waluty wzrosła o 5 tysięcy, bijąc poprzedni rekord wynoszący prawie 42 tysiące USD. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.