Android 12 zbliża się wielkimi krokami. Pierwsze wydanie testowe nowej wersji najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego na świecie może ujrzeć światło dzienne już na dniach. Dziś czekanie umiliły nam zrzuty ekranu pokazujące redesign, jaki przyniesie ze sobą wyczekiwany Android 12. Można powiedzieć, że system zmieni się nie do poznania.

Wygląd Androida 12 będzie zupełnie inny od Androida 11? Na to wygląda

Powyższe zrzuty ekranu rzekomo pochodzą z dokumentu sporządzonego przez Google mającego na celu podsumowania zmian w nowej wersji Androida. Jeśli są prawdziwe, a wiele na to wskazuje, to interfejs w Androidzie 12 doczeka się sporego przeprojektowania. Nie da się ukryć, że nowy design naprawdę mocno różni się od Androida 11, który miał swoją premierę we wrześniu ubiegłego roku.

Zobacz także: Android 10 na Switcha właśnie stał się faktem – działają nawet Joy Cony!

Niektórzy twierdzą, że wygląd Androida 12 w pewnym stopniu przypomina iOS-a od Apple. Być może coś w tym jest, choć oczywiście nie może być mowy o jawnym kopiowaniu konkurencji. Skojarzenie z Apple mogą budzić też ikonki w prawym górnym rogu informujące użytkownika, że aplikacja wykorzystuje mikrofon lub aparat. Po naciśnięciu wspomnianych ikonek pojawi się okienko, w którym będzie wyraźnie napisane, jaka aplikacja wykorzystuje konkretny element urządzenia.

Warto zaznaczyć, że design na umieszczonych nieco wyżej zrzutach ekranu wydaje się być niedokończony, na co wskazują choćby ikonki w menu szybkich ustawień. Ta symbolizująca Wi-Fi wyraźnie odbiega od reszty, ale to raczej tylko tymczasowe. A wy co sądzicie o rzekomym redesignie w Androidzie 12? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.