ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
premiery smartfonów ze średniej półki 2020

Najważniejsze premiery smartfonów w 2020 roku – ambitne modele ze średniej półki

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Kontynuujemy nasz krótki cykl, którego tematem są najważniejsze premiery smartfonów w 2020 roku – dziś przypomnimy sobie modele ze średniej półki cenowej, które z jakichś powodów szczególnie utkwiły nam w pamięci. Niektóre z nich wyróżniają się wyglądem lub specyfikacją, inne oznaczały pewien przełom lub po prostu wzbudziły ponadprzeciętne zainteresowanie w branży.

Premiery smartfonów ze średniej półki cenowej w 2020 roku

Choć zazwyczaj producenci chwalą się rozwiązaniami zastosowanymi we flagowych telefonach, to nie na nich koncentruje się uwaga większości społeczeństwa. Mało kto wykorzysta wszystkie możliwości flagowca, a przecież modele ze średniej półki cenowej są coraz bardziej dopracowane i oferują coraz więcej. Zakup przyzwoitego średniaka będzie więc dla wielu najlepszym kompromisem. Przypomnijmy sobie najważniejsze premiery z tego segmentu w 2020 roku.

Xiaomi Mi 10 Lite 5G – telefon, któremu niemal niczego nie brakuje

Xiaomi Mi 10 Lite 5G w momencie premiery wyróżniał się wyjątkowo niską ceną jak na telefon obsługujący sieć najnowszej generacji. Atutem tego modelu jest fakt, że trudno do czegokolwiek się w nim przyczepić. Nieco rozczarowane mogą być jedynie osoby, które chciały rozbudować pamięć za pomocą karty micro SD (nie ma takiej możliwości) oraz ci, którzy pasjonują się mobilną fotografią. Mi 10 Lite 5G ma m.in. świetny ekran AMOLED, wydajny procesor Snapdragon 765G, czytnik linii papilarnych w ekranie i port podczerwieni.

realme 7 Pro – wzór do naśladowania, jeśli chodzi o relację cena/jakość

Ten smartfon od realme jest modelem, któremu w zasadzie niczego nie brakuje. Procesor Snapdragon 720G, 6 lub 8 GB RAM-u i ekran Super AMOLED świadczą pozytywnie o realme 7 Pro. Telefon też ma jednak pewną przewagę nad konkurencją. Wszystko dzięki aż 3-letniej gwarancji i bardzo szybkiemu ładowaniu 65 W. W 10 minut można naładować baterię do poziomu 50% – to robi wrażenie.

Samsung Galaxy M51 – obecnie coraz trudniej wyróżnić się baterią, ale temu modelowi to się udało

Kiedyś telefony z baterią o pojemności 4000-5000 mAh były bardzo chwalone. Obecnie nadal to doceniamy, ale trudno nie zauważyć, że to już pewnego rodzaju standard i producenci bardzo często decydują się na montaż właśnie takich ogniw w swoich urządzeniach. Samsungowi udało się jednak przekroczyć kolejną granicę – Galaxy M51 posiada akumulator o pojemności aż 7000 mAh. Poza tym telefon ma 6,7″ ekran AMOLED, procesor Snapdragon 730 i 6 GB RAM-u.

iPhone SE 2020 – jedna z głośniejszych premier tego roku

Tego smartfona trudno jednoznacznie zakwalifikować do jednej grupy. W hierarchii firmy Apple iPhone SE 2020 to urządzenie budżetowe, jednak wydajność tego telefonu sprawiła, że niektórzy nazywali go tanim flagowcem. W każdym razie to jedna z najgłośniejszych premier tego roku i nie mogło jej tutaj zabraknąć. Na iPhone’a SE 2. generacji wiele osób czekało od dawna, a gdy wreszcie się ukazał, wzbudził skrajnie różne opinie. Z jednej strony ten model posiada bardzo mocny procesor, indukcyjne ładowanie i zapewnione wieloletnie wsparcie aktualizacjami, z drugiej – archaiczny wygląd (front urządzenia) i wyjątkowo słabą baterię.

Czytaj także: Najważniejsze premiery smartfonów w 2020 roku – budżetowce, które się wyróżniają

Dwie premiery smartfonów ze średniej półki cenowej w 2020 roku, które wyróżniły się dzięki ekranom

Wspomnieliśmy już o realme 7 Pro, ale to nie jedyny ciekawy średniak od tego producenta z ostatnich 12 miesięcy. Warto zwrócić także uwagę na realme X50 5G. Smartfon ten wyróżnia się na tle konkurencji dwoma elementami – na pierwszy wskazuje już jego nazwa, chodzi o obsługę sieci 5G. Drugi to wysoka częstotliwość odświeżania ekranu, która wynosi aż 120 Hz.

Swoją propozycję przedstawiło też POCO – chodzi o model X3 NFC. Głośniki stereo, odporność na zachlapanie, NFC i ekran z odświeżaniem 120 Hz, a to wszystko za ok. 1000 zł – POCO zdecydowanie wykonało dobrą robotę.

W tym roku do smartfonów ze średniej półki coraz częściej trafiały bardzo dobre wyświetlacze oraz obsługa sieci 5G. W jaki sposób producenci będą kształtować ten segment cenowy w najbliższych miesiącach? Będziemy to bacznie obserwować.

Sprawdź najnowsze wpisy