ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Office na iPadOS

Office na iPadOS jest świetny. Na co komu komputer stacjonarny?

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

iPad to świetny tablet, który przydaje się, gdy nie masz dostępu do komputera np. na wyjeździe. Apple zadbało o to, aby na najlepszym tablecie na rynku znalazły się aplikacje Office od Microsoft. Ta współpraca naprawdę się opłaciła, bowiem Office na iPadOS jest po prostu świetny. Gigant z Redmond wie, że pakiet Office na iPadzie jest ważnym narzędziem dla wielu osób, które używają go do pracy, nauki i tworzenia. W najnowszych modelach iPada Pro, iPada Air i iPada wprowadzono nowe funkcje i możliwości, aby umożliwić użytkownikom większą produktywność. O dziwo Microsoft regularnie wydaje aktualizacje z kolejnymi nowościami, które wzmacniają pakiet Office. 

Użyteczność Office na iPadOS

Jedną z lepszych funkcji Office na iPadOS jest możliwość pracy nad dwoma dokumentami lub prezentacjami obok siebie. Ponadto korzystanie z programów Word, Excel, PowerPoint i Outlook w trybie ciemnym jest naprawdę przyjemnym doświadczeniem, no może poza tworzeniem dokumentów. 

To, co sprawia, że te aplikacje są świetne na iPadzie, to fakt, że Microsoft znalazł właściwą równowagę między mobilnością a użytecznością, która jest taka sama jak na komputerach stacjonarnych. 

Office na iPadOS

Jeśli korzystasz z pakietu Office na komputerze PC lub Mac, zobaczysz, że aplikacje na iPada są bardzo podobne, więc nic Cię nie zaskoczy i będziesz gotowy do pracy w ciągu kilku minut. Warto jednak dodać, że aplikacje te zostały utworzone dla iPada od podstaw. Dzięki możliwości dotykania przycisków, użytkowanie Office’a jest jeszcze szybsze i bardziej przyjemne. 

Oczywiście programy Office są płynnie zintegrowane z usługami chmurowymi firmy Microsoft i umożliwiają dostęp do aktualnych dokumentów w OneDrive.

Zobacz także: iPhone 12 mini to debiut roku

Obsługa myszy i trackpada

Microsoft nie próżnuje i rozwija Office dla systemu Apple. Gigant wprowadził wczoraj obsługę myszy i gładzika do swoich aplikacji na iPada. Producent oprogramowania obiecał na początku tego roku, że zaktualizuje swój pakiet Office na iPadOS. Tak też się stało – aktualizacje są już dostępne w App Store dla programów Word, Excel i PowerPoint.

Office na iPadOS

Office dla iPada pozwala teraz używać wbudowanego gładzika w klawiaturze Magic Keyboard do poruszania się po tekście, zdjęciach i innych obiektach w programach Word, Excel i PowerPoint. Kursor jest świadomy kontekstu, podobnie jak inne aplikacje korzystające z Magic Keyboard, dzięki czemu możesz podświetlać tekst w programie Word, zmieniać rozmiar obrazów i wykresów w programie PowerPoint oraz zaznaczać wiele komórek w Excelu. Jest to bardzo podobne do korzystania z pakietu Office na komputerze PC lub Mac – działa właściwie tak samo!

Fluent Design w aplikacjach Microsoft na iPadOS

Oprócz obsługi myszy i gładzika, Microsoft dodaje również więcej Fluent Design do swoich aplikacji Office na iPada. Programy Word, Excel i PowerPoint mają odświeżone ekrany startowe i nowe menu funkcji.

Office na iPadOS

Te ulepszenia zapewniają czystsze i bardziej nowoczesne środowisko użytkownika. To ma na celu pomóc użytkownikom łatwiej znaleźć to, czego potrzebują i skupić się na wykonywanym zadań. 

Microsoft planuje również w nadchodzących miesiącach wprowadzić obsługę wielu dokumentów do programu Excel, lepsze menu kontekstowe i obsługę plików offline w chmurze. Z kolei obsługa myszy i klawiatury zaczyna być wdrażana dzisiaj i „powinna dotrzeć do wszystkich użytkowników w ciągu kilku tygodni”.

Źródło: theverge, microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy