ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Office 2021 z dożywotnią licencją

Microsoft Office bez subskrypcji – gigant zmienia strategię?

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W poście na blogu zapowiadającym następną wersję Exchange Server Microsoft zdradził pewną istotną informację. Ta z pewnością ucieszy osoby, które nie lubią płacić abonamentu i wolą kupić dożywotnią licencję na dany program. I przyznam, że wcale mnie to nie dziwi. Sam dopiero powoli przekonuję się do abonamentów i raczej w kwestii multimediów, a nie oprogramowania. Skoro Microsoft rozważa taki krok, to nie jest to aż tak rzadkie podejście.

Microsoft Office 2021 z dożywotnią licencją

Microsoft Office 2021 z dożywotnią licencją

Warto tu przytoczyć co konkretnie zostało napisane na stronie Microsoftu:

W drugiej połowie 2021 roku Microsoft Office dostanie również nową, wieczystą wersję dla systemów Windows i Mac.

To oznacza, że już mniej więcej za rok będzie można nabyć na własność pakiet biurowy firmy. Producent od lat prezentuje Microsoft 365 jako główny sposób na korzystanie z aplikacji biurowych. Ta oparta na subskrypcji wersja pakietu daje dostęp do programów Word, Excel, PowerPoint, Outlook i rozszerzonej chmury oraz innych aplikacji za miesięczną opłatą. Niektóre z tych aplikacji można używać za darmo w Internecie, korzystając z konta Microsoft. Są one jednak nieco okrojone względem płatnych wersji.

Zobacz też: Samsung Galaxy Z Fold2 już ze wsparciem dla eSIM

Oczywiście to nic nowego. Możliwość zakupu pakietu Word, Excel i PowerPoint w ramach Office 2019 wciąż jest dostępna. Przez jakiś czas nie było jednak jasne, czy będzie to ostatnia wersja wieczysta i czy Microsoft przejdzie na model pakietu Office oparty wyłącznie na subskrypcji. Na szczęście tak się nie stanie — przynajmniej w najbliższej przyszłości. Microsoft nie ujawnił niczego innego na temat nadchodzącego wydania wieczystego poza tym, że ukaże się ono w przyszłym roku. Jednak obiecał ogłosić więcej szczegółów na temat jego ceny i dostępności już wkrótce.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy