ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone USB-C

Apple wyznacza nowy standard – iPhone 12 mini to debiut roku

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

iPhone 12 to z pewnością najważniejsza, smartfonowa premiera roku. Jak zawsze nie obyło się bez kontrowersji. Apple w zasadzie pozbawiło nowe urządzenia jakichkolwiek technologicznych nowości. Najbardziej promowana jest obecność łączności 5G. W naszym kraju może to dziwić i raczej nie jest to dla nas interesujące, z uwagi na bardzo ubogą infrastrukturę. Jednak sytuacja zupełnie inaczej wygląda w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Tam iPhone 12 oraz 12 Pro, czyli dwa modele, które właśnie zadebiutowały cieszą się rekordowym powodzeniem, przebijając dwukrotnie zeszłoroczne zamówienia. A czeka nas jeszcze 13 listopada debiut największego 12 Pro Max oraz iPhone 12 mini. Ten ostatni wydaje się najciekawszym urządzeniem z nowej linii i prekursorem nowego trendu na rynku.

Zobacz także: iPhone 12 Pro kontra 12 Pro Max, czyli podobne, ale jednak różne

Apple wyznacza nowy standard – iPhone 12 mini to debiut roku

Firma Kantar zajmująca się badaniem rynku uważa, że ​​iPhone 12 mini może wyznaczyć trend dla mniejszych smartfonów klasy premium. Wraz z wprowadzeniem przez firmę z Cupertino 5,4-calowego modelu, jako części swojej najnowszej oferty, mniejsze rozmiary telefonów mogą stać się bardziej popularne na rynku. Firma Tima Cooka zawsze była obecna w tym segmencie rynku, czego przykładem jest tegoroczny debiut modelu SE. Jest to zdecydowanie tańsze urządzenie, mimo wyposażenia we flagowy procesor. Poza tym otrzymało design prosto z 2014 roku.

iPhone 12 mini

Najnowszy, kompaktowy smartfon z nadgryzionym jabłkiem w logo jest jednak zdecydowanie mniejszy od iPhone SE, a wyposażony w większy, bo 5,4-calowy wyświetlacz OLED. Napędzany jest przez układ A14 Bionic – najwydajniejszy procesor zastosowany w telefonie, a jednocześnie pierwszy wykonany w technologii 5nm. Obecnie na rynku nie ma żadnego, podobnego urządzenia, ale konkurencja na pewno będzie się przyglądać sukcesowi iPhone 12 mini i przygotuje odpowiedź. Do tego czasu Apple zgarnie jednak większą część rynku. Ze względu na konstrukcję i rozmiar, nowy telefon giganta z Cupertino może być najciekawszym debiutem roku.

Rozmiar ma znaczenie – Apple wypełnia luki na rynku

Kantar twierdzi, że ponad 12% kupujących smartfony wybiera model specjalnie ze względu na to, jak mieści się w dłoni czy kieszeni. Widać, że popularność coraz większych smartfonów stworzyła całkiem dużą lukę na rynku, w którą doskonale wpisze się nowy telefon spółki Tima Cooka. 

iPhone 12 mini

Oferta Apple obejmująca cztery modele z tegorocznej linii to bardzo interesującą strategia, szczególnie w przedziale cenowym z segmentu premium. W przeciwieństwie do poprzednich flagowców, iPhone 12 mini zapewnia klientom najnowszą specyfikację i łączność 5G, ale w mniejszej obudowie i niższej cenie, zgodnie z wieloma obszarami rozwoju rynku. Podczas gdy wzrost udziału w ciągu ostatnich kilku lat dotyczył większych rozmiarów ekranów, Apple zajmuje się obiema kategoriami. Zadebiutował przecież największy iPhone w historii – 6,7-calowy 12 Pro Max.

iPhone 12 mini z 5G, czyli nowy standard ma ogromne znaczenie

Nic dziwnego, że Kantar uważa również, że przejście Apple na 5G przyspieszy zainteresowanie szybszym standardem mobilnej transmisji danych. Najnowsze dane sugerują, że możliwości 5G będą prawdopodobnie istotnym czynnikiem stymulującym zakupy konsumentów w najbliższej przyszłości. Obecność 5G jako powód wyboru konkretnych modeli, choć wciąż niewielka w porównaniu z innymi argumentami, wzrosła na wszystkich raportowanych rynkach od czwartego kwartału 2019 roku, a szczególnie w Chinach o 23%.

iPhone 12 mini

Wśród klientów, którzy planują zakup smartfona w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, co najmniej 45% na wszystkich rynkach zamierza kupić urządzenie z 5G. Najwyższy wynik odnotowano w Chinach (89%), a następnie w Stanach Zjednoczonych (69%). Korzyści płynące z 5G są sprzedawane jako zapewnianie wysokich prędkości i nieprzerwanej łączności w celu wspierania działań, takich jak gry, przesyłanie strumieniowe wideo na żądanie i połączenia wideo. 5G może poprawić doświadczenia konsumentów w codziennych czynnościach, do których używają smartfonów. Związane są z nim ogromne nadzieje, a nowa technologia może ożywić rynek smartfonów.

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy