ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Fortnite na smartfony skad pobrac

Fortnite na smartfony – skąd dzisiaj pobrać grę na Androida i iOS?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Nie cichnie echo po tym, jak Google i Apple postanowili usunąć Fortnite na smartfony ze swoich sklepów – odpowiednio Play Store i App Store. Amerykanom nie spodobał się fakt, że Epic Games omija płacenie prowizji za zakupy w grze, choć oficjalnie mowa jest o bezpieczeństwie dokonywania transakcji wewnątrz aplikacji. O ile sprawa trafiła już do sądu, to wydawca postanowił nawet sparodiować reklamę Apple dotyczącą monopolu na rynku. Jednak co dzisiaj mają począć użytkownicy, którzy chcieliby pobrać Fortnite na swoje smartfony? Innymi słowy, skąd bezpiecznie pobrać Fortnite?

Fortnite zniknął ze Sklepu Play i App Store – w takim razie skąd pobrać grę?

fortnite android skąd pobrać

Popularność gier typu battle royale nie słabnie – w takim razie skąd pobrać Fortnite na smartfony? Czy blokada Apple i Google oznacza porażkę tytułu w mobilnym wydaniu? Naturalnie odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – to zależy. W przypadku iOS, a więc zamkniętego systemu giganta z Cuppertino użytkownicy muszą obejść się smakiem. Nie ma możliwości na to, aby swobodnie instalować tytuły, które nie przeszły certyfikacji i nie są dostępne w App Store. Przynajmniej w oficjalny i legalny sposób. Dlatego w tym wypadku pozostaje liczyć na dojście do porozumienia Apple i Epic Games.

Skąd pobrać Fornite na smartfony z Androidem?

Fortnite wyrzucony ze Sklepu Play i App Store

Jednak Android to otwarty system, co wielokrotnie zaznaczaliśmy między innymi w przypadku omawiania Huawei Mobile Services. Nie inaczej jest z Fortnite na smartfony. Grę można pobrać na kilka sposobów, ale najlepiej wykorzystać jeden z poniższych dwóch, które są oficjalne:

  1. Smartfony Samsunga:
  2. Pozostałe smartfony z Androidem:

Warto uważać na pozostałe metody pobierania Fortnite na smartfony z Androidem. Otwartość systemu to niewątpliwie jedna z jego głównych zalet, ale też poniekąd przekleństw. Nietrudno o znalezienie zainfekowanej wersji aplikacji. Jej zainstalowanie może skończyć się nie tylko utratą konta w grze, ale również wielu innych, cennych informacji, które trzymamy na smartfonie. Dlatego jeszcze raz zaznaczam – nie próbujmy omijać oficjalnych i sprawdzonych źródeł z grami i aplikacjami. W przypadku mobilnego Fortnite sprawa jest prosta, ale zasada ta obowiązuje również dla innych tytułów – na przykład AnTuTu. Mimo wszystko w tym przypadku dodatkowo zalecam odinstalowanie benchmarku, gdy ten nie jest nam już potrzebny. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo, a sam fakt, że program działa w tle. Im mniej takich procesów, tym lepiej.

Zobacz też: Chcesz tworzyć aplikację na Androida? Google chce Cię nauczyć nowoczesnego języka programowania.

Czy należy obawiać się dalszej gry w Fortnite, skoro Google i Apple usunęli tytuł ze swoich sklepów? Nie do końca. W końcu pamiętajmy, że Epic Games na długo przed tym, gdy firma zdecydowała się pokazać w Sklepie Play, to prowadziła dokładnie taki sam model dystrybucji swojego hitu battle royale. Mało tego, w markecie Androida Fortnite był dostępny od kwietnia tego roku. Naturalnie w przypadku App Store nie było to możliwe. Niemniej od początku reprezentanci Epic zaznaczali, że zależy im tylko na tym, aby gracze nie płacili dodatkowej, wysokiej (30%) prowizji dla gigantów z Mountain View i Cuppertino. Z drugiej strony skąd obawy Apple i Google o bezpieczeństwo transakcji? Teoretycznie nie trzeba długo szukać powiązań. Relacje USA-Chiny są mocno napięte, a jednym z głównych udziałowców w Epic Games jest Tencent, czyli kolejny gigant – tym razem pochodzący z Państwa Środka.

Źródło: Gizchina, SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy