ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google pozwało Epic

Fortnite nareszcie dostępne w Google Play

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier ostatnich kilku lat. Jedni ją kochają, inni nienawidzą, ale nie można tej produkcji odebrać tego, że wprowadziła na rynek pewien powiew świeżości. Za sprawą ogromnej popularności, studio Epic Games z czasem zdecydowało się przeportować swój hit na niemal każdą dostępną platformę, wliczając w to Androida. Dotychczas grę można było pobrać tylko spoza Sklepu Play, jednak teraz uległo to zmianie, bo Fortnite oficjalnie wylądowało w markecie Google.

Fortnite można już pobierać z Google Play

Fortnite

Przez ostatnie 18 miesięcy Fortnite na Androida można było pobrać jedynie spoza Sklepu Play. Teraz sytuacja się zmieniła, bo opisywany hit jest już dostępny w Google Play. Epic Games swoją decyzję o umieszczeniu gry w sklepie giganta z Mountain View tłumaczy tym, że tytuły oferowane poza Google Play są stawiane w niekorzystnej sytuacji, bo przy instalacji oprogramowania pobranego poza oficjalnym marketem, Android straszy użytkowników popupami i różnego rodzaju informacjami o możliwym niebezpieczeństwie. Jak nie trudno się domyślić, odstrasza to sporą część graczy.

Zobacz także: Nubia Play 5G oficjalnie – Snapdragon 765G i odświeżanie 144 Hz w tak niskiej cenie? Aż trudno uwierzyć!

Decyzja Epic Games z pewnością przypadła do gustu Google, które od teraz będzie pobierało aż 30% prowizji od zakupów dokonanych za pośrednictwem Fortnite na Androida. Warto wspomnieć, że nieobecność wspomnianej gry w Sklepie Play przez tak długi czas miała rzekomo kosztować Google aż 50 milionów dolarów.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy