Ranking AnTutu marzec 2020

AnTuTu reaguje – usunięcie aplikacji ze Sklepu Play to nieporozumienie!

Newsy

Wczoraj świat obiegła informacja, że jeden z najpopularniejszych benchmarków w świecie Androida został usunięty ze Sklepu Play. Naturalnie mowa o AnTuTu, które wraz ze swoimi kompanami zostało pożegnane przez Google. Amerykanie najprawdopodobniej doszukali się powiązań z Cheetah Mobile. Ta firma od lat łamała regulaminy giganta z Mountain View dotyczące przetwarzania danych użytkowników. Jednak AnTuTu się broni i komentarz, będący oficjalnym oświadczeniem, jednoznacznie uznaje całą sytuację za nieporozumienie.

AnTuTu powstało przed Cheetach Mobile, więc usunięcie ze Sklepu Play to błąd

antutu komentarz usuniece sklep play google

W najbardziej zawężonym skrócie AnTuTu przyznaje, że jest powiązane z Cheetah Mobile, ale na pewno nie jest ich własnością. Firma odpowiedzialna za program do testowania wydajności urządzeń mobilnych została założona w 2011 roku, a więc na 3 lata przed powstaniem Cheetah Mobile. Niemniej AnTuTu kupiło usługi prawne u tej drugiej, więc polityka prywatności kieruje właśnie do strony cmcm.com. To podobno ma się niedługo zmienić. Za to osoba z zarządu, u której doszukano się powiązań z Cheetah Mobile, obecnie nie pełni żadnych obowiązków w AnTuTu. Dlatego firma ma nadzieję, że Google szybko wyjaśni tę pomyłkę i przywróci aplikacje do Sklepu Play.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: Symulatorów nigdy dość, więc Polacy wzięli się za koszenie trawy.

Niektórzy jednak wolą dmuchać na zimne, więc jeśli nie chcecie narażać swoich danych, to lepiej odinstalujcie AnTuTu, AnTuTu 3DBench i AITuTu. W końcu musicie codziennie sprawdzać wydajność swojego smartfona lub tabletu? Mimo wszystko nadal czekamy na wypowiedź Google, które równie dobrze może sprowadzać się po prostu do przywrócenia programu do Sklepu Play.

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x